powrót na stronę główną
 
 
Dzisiaj jest 15 Sierpnia 2022 r. Imieniny: Maria, Napoleon, Stefan

Ogłoszenia parafialne

Odpust Parafialny narodzenia św. Jana Chrzciciela 26 czerwca 2022 r.

Dziś przeżywamy główny odpust naszej parafii Narodzenia św. Jana Chrzciciela, Tegorocznym kaznodzieją jest dominikanin ojciec Wojciech Jędrzejewski z Klasztoru w Łodzi. Dziś można zdobyć odpust zupełny niezbędny jest stan łaski.

Ciągle napływają podziękowania za tegoroczną Uroczystość Bożego Ciała transmitowaną przez Telewizje; oto jeden z listów; Pragnę serdecznie podziękować za piękną celebrację Święta Bożego Ciała i za wspaniale zorganizowaną całą uroczystość.

Ze względu na wiek i stan zdrowia nie mogłam byś w Kościele i na procesji – uczestniczyłam przez telewizję w Choroszczy.

Była to uczta duchowa – nastrój głębokiej religijności ogarniający wszystkich uczestników. Piękna homilia!

Była to też uczta wzrokowa. Cudowny Kościół późnobarokowy, świetnie utrzymany, bez zbędnych dekoracji (czy nie fundowany przez Branickich – tych zacnych nie herbu Korczak, kojarzonych z Targowicą – tylko herbu Gryf ?).

Mieszkańcy uczestniczący odświętnie ubrani, nawet panie niosące feretrony w tych samych strojach biało-czarnych, bukiety kwiatów przy wszystkich ołtarzach – zachwycające! Urocze młode dziewczęta, bardzo eleganckie i świetnie śpiewające. Wyliczam wszystkie grupy, by wszystkim gorąco podziękować. Cudowne dzieci komunijne i dziewczynki sypiące kwiatki!

Jak to dobrze, że Telewizja Polonia pokazała tą uroczystość na cały świat – wzór dla Europy, niestety coraz bardziej zapominającej o swych korzeniach chrześcijańskich. Cieszy się na pewno w niebie Św. Jan Paweł II, tak kochający Polskę, oby się nadal nami opiekował. Na ręce Księdza Proboszcza – BÓG ZAPŁAĆ! Z wyrazami głębokiego szacunku Wanda Wysocka Kraków
 1. Na naszej stronie internetowej jest możliwość obejrzenia całej transmisji są też umieszczone w aktualnościach kolejne listy, które otrzymaliśmy.
 2. Z tyłu za ławkami jest jeszcze się nowy numer "Dróg Miłosierdzia" z wieloma ciekawymi tekstami. Zachęcamy do nabycia i lektury.
 3. We środę przypada uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze święte o godz. 7.00, 9.30 i 18.00. Ofiary z tacy przeznaczone będą na Stolicę Piotrową.
 4. Święty Piotr Apostoł jest patronem kapłana naszej parafii ks. Piotra Radkiewicza. Dlatego we środę o godz. 18.00 zostanie odprawiona msza święta w intencji dostojnego solenizanta. Pamiętajmy w tym dniu o ks. Piotrze kapelanie naszego szpitala w modlitwie prywatnej i dobrym słowie.
 5. W tym tygodniku odbędą się cztery Msze Święte patronalne. W poniedziałek o godz. 19.00 mieszkańcy Kościuk polecać się będą opiece Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 6. We środę rodziny zamieszkałe w kolonii Porosły polecać się będą opiece św. Piotra Apostoła. We czwartek o tej samej porze o wstawiennictwo św. Pawła Apostoła będą prosić mieszkańcy Ogrodnik. Natomiast w sobotę o godz. 18.00 osoby zamieszkałe przy ul. Słowackiego polecać się będą orędownictwu św. Tomasza Apostoła.
 7. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Księża spowiadają od godz. 17.30. W sobotę o godz. 17. 15 rozważanie fatimskie wspólna modlitwa różańcowa.
 8. W przyszłą pierwszą niedziele miesiąca po Mszy Świętej o godz. 9.30 procesja Eucharystyczna wokół kościoła. Natomiast o godz. 17.30 wspólna modlitwa Kół Żywego Różańca.
 9. XXVI Archidiecezjalna Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Juchnowcu odbędzie się w najbliższą sobotę 2 lipca. Pielgrzymka rozpocznie się o godz. 8.00 modlitwą przed obrazem Matki Miłosierdzia w Katedrze białostockiej. Do uczestnictwa w niej zapraszamy wszystkich wiernych, a zwłaszcza rodziny.
 10. Zachęcamy do udziału w pieszych pielgrzymkach: Białostockiej na Jasną Górę, Pielgrzymce do Wilna, oraz Rowerymce, czyli rowerowej pielgrzymce do Matki Bożej Częstochowskiej. Bliższe informacje można uzyskać na naszej stronie internetowej.
 11. Przypominamy, że w związku z wakacjami i okresem urlopowym tradycyjnie do września nie ma mszy świętej szkolnej o godz. 12.15. Rozpoczynający się czas urlopów i wakacji wykorzystajmy nie tylko do odnowienia sił fizycznych, ale także wewnętrznego uspokojenia, pogłębienia naszej wiary. Nie zapominajmy w czasie urlopów o Mszy Świętej niedzielnej, warto również odwiedzić świątynię w dzień powszedni.
 12. W czasie wakacji kapłani również mają czas odpoczynku, dlatego na zmianę po dwóch będzie na urlopie.
 13. Za tydzień można będzie honorowo oddawać krew w ambulansie zaparkowanym na Placu Brodowicza, zaś ofiary z tacy przeznaczone będą na Kurię Metropolitalną.

Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim obecnym wielu łask Bożych.

Archiwum
Strona główna | Kapłani | O stronie

    www.opoka.org.pl