powrót na stronę główną
 
 
Dzisiaj jest 15 Sierpnia 2022 r. Imieniny: Maria, Napoleon, Stefan

Ogłoszenia parafialne

12 niedziela zwykła 19.06.2022 r.

 1. Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które przyczyniły się do przygotowania tegorocznej uroczystości Bożego Ciała oraz parafianom nabożnie w nim uczestniczącym. Ponieważ osób tych było bardzo wiele wiec podziękowanie jest ogólne by nikogo nie pominąć. Po transmisji Telewizji Polonia i TVP 1 otrzymaliśmy wiele podziękowań z kraju i zagranicy. Pozwólcie ze zacytujemy niektóre:

  Serdecznie dziękujemy za niezwykle staranne przygotowanie Liturgii Mszalnej wraz z Procesją do Czterech Ołtarzy w białostockiej Choroszczy, którą mieliśmy zaszczyt przeżywać dzięki telewizyjnej transmisji w TVP 1 oraz w Telewizji Polonia. Dzięki temu przekazowi ludzie samotni, niepełnosprawni i chorzy mogli duchowo łączyć się z Waszą Parafią w całym świecie, by przeżywać niepojęte tajemnice Najświętszej Ofiary tak starannie celebrowanej. Niech Bóg dalej prowadzi Wielebnego Duszpasterza swoimi drogami, by parafianie mogli pewnie iść przez życie, na w którym nie brakuje cierniowych kolców, ale też są płatki róż.
  red. Teresa i Bogdan NOWAKOWIE oddział szczeciński tygodnika NIEDZIELA

  Szczęść Boże! Pragnę podziękować za piękną procesję Bożego Ciała, którą obejrzałam w telewizji. Jestem pod wrażeniem jej oprawy. Wszystko doskonale zaplanowane i wykonane. Najświętszy Sakrament niesiony pod baldachimem w otoczeniu lampionów, wymowne ołtarze, układ procesji, stroje niosących baldachim, lampiony, feretrony, poduszeczki, dziewczynek sypiących kwiaty, a nawet ich jednakowe koszyczki okryte białym materiałem. Widać było dbałość o szczegóły. To wszystko przyczyniło się do głębszego przeżycia święta Bożego Ciała. Byłam wzruszona, że w tak godnie  oddano część Bogu  obecnemu w Najświętszym Sakramencie. Wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania procesji, a przede wszystkim proboszczowi i pozostałym kapłanom parafii składam serdeczne podziękowania. Życzę wielu łask Bożych.
  Z poważaniem Halina z woj. podkarpackiego

  Szczęść Boże, Chciałbym bardzo podziękować za przepiękną liturgię Uroczystości Bożego Ciała, zwłaszcza proszę o przekazanie słów uznanie służbie liturgicznej ołtarza za wzorowe i świadome pełnienie poszczególnych funkcji. Rzadko zdarza mi się uczestniczyć, choćby dzięki transmisji telewizyjnej, w tak pięknie przeżywanej liturgii. Pozdrawiam Lesław Syska-Antosz Radlin koło Kielc       Szczęść Boże, pragnę z serca podziękować za tak uroczystą i piękną oprawę Mszy Świętej. Wszystko na najwyższym poziomie. Jestem pod wrażeniem chóru, czysto i z dbałością wyśpiewane pieśni. Staranny wystrój ołtarzy, służby liturgicznej, pocztów sztandarowych, to wszystko sprawiło, że wspólna modlitwa i przeżycie sacrum podczas tej transmisji pozostanie dla mnie niezapomniane. Bóg zapłać za Słowo Boże księdza Proboszcza!
  Z poważaniem Aleksandra ze Śląska
 2.                           
 3. Dziś wieczorem o godz., 19.00 na Błoniach Jana Pawła II odbędzie się szczególny koncert. Akademicka Schola ADONAI powstała w 1998 roku. Na co dzień posługuje podczas Eucharystii w Duszpasterstwie Akademickim w Katedrze. W 2011 roku schola zaśpiewała „O Matko Miłościwa”, na Circo Massimo w Rzymie przed beatyfikacją Jana Pawła II; od czerwca 2012 roku rozpoczęła cykliczne wydarzenie o nazwie „Bogu Dźwięki” - podczas którego prezentowane są tylko autorskie utwory scholi. Dorobkiem scholi są wydane dwie płyty oraz publikacje na kanale youtube z ponad milionowymi wyświetleniami. Utwory te będziemy mogli usłyszeć dziś na żywo. Zapraszamy. Pogoda zapowiada się wspaniała.
 4. Od jutra zapraszamy dzieci, które dziś przyjmują I Komunie Świętą na Biały Tydzień. O godz. 17.30 rozpoczynają się piękne Nieszpory Eucharystyczne poprzedzające procesję z Najświętszym Sakramentem wokół naszego kościoła. Jest to szczególna okazja dziękowania Jezusowi za Jego stałą obecność wśród nas. Bardzo prosimy by rodzice towarzyszyli dzieciom w ciągu całego tygodnia i zajmowali miejsca z nimi jak najbliżej ołtarza. Komunia święta dla dzieci pierwszokomunijnych będzie udzielana na środku kościoła zaś dla pozostałych uczestników eucharystii w nawach bocznych.
 5. W tym tygodniu odbędą się w naszym kościele o godz. 18.00 dwie msze święte patronalne. We wtorek mieszkańcy „Osiedle Gaj” czyli ulic: Sarniej, Bobrowej, Lisiej, Torfowej, Żwirowej, Zielonej i Kolonii Gaj polecać się będą opiece do św. Józefa. Natomiast w sobotę rodziny zamieszkałe przy ul. Białostockiej i części ul. Kościuszki prosić będą o wstawiennictwo u Boga św. Jana Chrzciciela.
 6. We czwartek o godz. 8.15 zapraszamy do naszego kościoła uczniów klas 4 - 8 na mszę świętą dziękczynną kończącą rok szkolny. Natomiast uczniów kończących klasy 0-3 zapraszamy na godz. 9.30. W czasie wspólnej modlitwy dziękczynnej prosić też będziemy Pana Boga o błogosławieństwo i opiekę na czas zasłużonych wakacji.
 7. Również we czwartek o godz. 17.30 zakończenie okrawy Bożego Ciała i msza święta z błogosławieństwem dzieci oraz wianków. Tradycyjne wszystkie dzieci uczestniczące w liturgii na koniec otrzymują cukierki.
 8. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Pamiętajmy ze uroczystość znosi post piątkowy.
 9. Tradycyjnie w najbliższą niedzielę świętujemy główny odpust naszej parafii Narodziny św. Jana Chrzciciela. W tym roku kaznodzieja odpustowym będzie dominikanin; ojciec Wojciech Jędrzejewski z ośrodka kaznodziejskiego w Łodzi. Tego dnia można będzie zdobyć odpust zupełny.
 10. Z tyłu za ławkami pojawił się nowy numer "Dróg Miłosierdzia" z wieloma ciekawymi tekstami. Zachęcamy do nabycia i lektury.
 11. Dziś przed kościołem zbierane są ofiary do puszek na KUL i Centrum Pastoralno Katechetyczne w Białymstoku.

Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim obecnym wielu łask Bożych.

Archiwum
Strona główna | Kapłani | O stronie

    www.opoka.org.pl