powrót na stronę główną
 
 
Dzisiaj jest 15 Sierpnia 2022 r. Imieniny: Maria, Napoleon, Stefan

Ogłoszenia parafialne

Uroczystość Najświętszej Trójcy 12 czerwca 2022 r.

 1. Od jutra zapraszamy dzieci na Biały Tydzień po I Komunii świętej i tradycyjnie nabożeństwa czerwcowe odprawiane do czwartku o godz. 17.40. Bardzo prosimy by rodzice towarzyszyli dzieciom w ciągu całego tygodnia i zajmowali miejsca nimi jak najbliżej ołtarza. Komunia święta dla dzieci pierwszokomunijnych będzie udzielana w na środku kościoła dla pozostałych uczestników eucharystii w nawach bocznych.
 2. W tym tygodniu przypadają dwie Msze Święte patronalne. W poniedziałek mieszkańcy Sienkiewicz polecać się będą opiece św. Antoniego. Natomiast w sobotę mieszkańcy miejscowości Dzikie i kolonii Dzikie będą prosić o wstawiennictwo św. Elżbietę. Obie Msze Święte będą o godz. 19.00.
 3. Natomiast w Niewodnicy w Sanktuarium Św. Antoniego od wczoraj trwają uroczystości odpustowe program jest podany w przedsionku kościoła. Jutro uroczysta suma o godz. 12.00
 4. We czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Zapraszamy msze święte o godz. 7.00, 11.00 i o godz. 18.00. Głowna Eucharystia z tradycyjną procesją odbędzie się o godz. 11.00 z racji na transmisję na żywo przez Telewizję Polonia i pierwszy program telewizji polskiej. W tym roku z racji na limit czasowy, / bowiem całość uroczystości skończyć się ma do godz. 13.00 / pójdziemy za Panem Jezusem ulicami opasującymi Rynek 11 listopada. W poszczególnych rogach rynku będą 4 ołtarze. Zachęcamy wszystkich do podążania za Panem Jezusem obecnym w Najświętszym Sakramencie. Bowiem istotą procesji Bożego Ciała jest uwielbienie Jezusa Chrystusa, który stał się człowiekiem, a następnie został z nami pod postaciami chleba i wina. Wierni idąc za krzyżem chcą obwieścić całemu światu miłość Zbawiciela. Na początku są chorągwie i feretrony z przedstawieniami świętych, którzy już doszli do nieba, następnie niesiony jest w monstrancji Pan Jezus, ukryty pod postacią chleba. Jezus Eucharystyczny niesiony jest pod baldachimem, który symbolizuje Boży majestat. Baldachim otoczony jest lampionami, w których znajdują się świece. Tak jak to ma miejsce zawsze na ołtarzu. Dlatego jeśli obok nas niesiony jest Najświętszy Sakrament - zawsze przyklękamy. Przyklękniecie jest oddaniem hołdu dla Pana Wieków, który będzie nas sądził w Dniu Ostatecznym. W czasie procesji Bożego Ciała nie powinniśmy być widzami, ale śpiewając pieśni Eucharystyczne mamy nabożnie podążać za Jezusem naszym Zbawcą i Panem.
 5. Od piątku spotykamy się o godz. 17.30 na pięknych Nieszporach Eucharystycznych i procesji z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła.
 6. Za w tydzień na mszach świętych o godz. 12.15 i 14.00 odbędą się uroczystości I Komunii Świętej. Dzieci spotykają się przed kościołem kwadrans przed nabożeństwem. W czasie uroczystości komunijnych ławki w głównej nawie przeznaczone są wyłącznie najbliższym osobom dzieci pierwszokomunijnych, dlatego prosimy ich nie zajmować. Bardzo prosimy by osoby niezwiązane z tą uroczystością przyszły o innej porze.
 7. W sobotę o godz. 9.00 rozpocznie się spowiedź dzieci z klas III c i III d przystępujących do I komunii świętej oraz ich rodziców.
 8. Z tyłu za ławkami po obu stronach jest do pobrania za darmo najnowszy numer ciekawej gazety „Dobre Nowiny”.
 9. W dniu dzisiejszym nasza młodzież zbiera ofiary do puszek na dofinansowanie wakacyjnych rekolekcji oazowych. Za wszelkie ofiary na rzecz naszej oazy Bóg zapłać!
 10. Caritas Archidiecezji Białostockiej zaprasza na kolejną edycję Koncertu Uwielbienia "Bogu Dźwięki", który wykonany zostanie przez akademicką scholę ADONAI wraz z zespołem i uczestnikami warsztatów muzycznych. Oprawę wizualną stanowić będą tworzone na żywo obrazy z piasku do każdego z utworów. Koncert  odbędzie się dzisiejszego wieczoru o godz. 20.30 przed Archikatedrą białostocką. Wstęp wolny.
 11. Z racji na przygotowanie ołtarzy na Boże Ciało w najbliższą środę od godz. 16.00 do piątku do godz. 10.00 zamknięty będzie ruch pojazdów wokół Rynku 11 listopada. Oczywiście na parking na błoniach JPII w ciągu dnia będzie można wjechać zarówno od strony ul. Dominikańskiej jak i ul. Białostockiej.
 12. We środę o godz. 18.45 odbędzie sie i próba generalna przed procesją. Powinni na niej być wszyscy niosący sztandary, chorągwie i poduszeczki, Biała Procesja, wszyscy ministranci, Strażnicy Eucharystii i członkowie Rady Parafialnej.

Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim obecnym wielu łask Bożych.

Archiwum
Strona główna | Kapłani | O stronie

    www.opoka.org.pl