powrót na stronę główną
 
 
Dzisiaj jest 15 Sierpnia 2022 r. Imieniny: Maria, Napoleon, Stefan

Ogłoszenia parafialne

NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIETEGO 5 czerwca 2022 r.

W dniu dzisiejszym za odmówienie lub odśpiewanie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź” można uzyskać odpust zupełny, będąc w stanie łaski i przyjmując Komunię Świętą.
 1. Dziś o godz. 12.15 dzieci, które przed rokiem przyjęły I komunię świętą będą świętować rocznicę I rocznice tego wielkiego wydarzenia.
 2. Natomiast bezpośrednio po mszy świętej o godzinie 12.15 spotkanie uczniów przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
 3. Jutro Święto NMP Matki Kościoła msze św. o godz. 7.00, i 18.00. W tym dniu tradycyjnie o godz. 9.30 jest odprawiana Msza Św. na cmentarzu grzebalnym. Ofiara z tacy będzie przeznaczona na msze święte za zmarłych tam spoczywających.
 4. Również w poniedziałek o godz. 18.00 zostanie tradycyjnie odprawiona msza święta o rozwój życia duchowego w naszej parafii. Oprawę przygotowuje wspólnota Rycerstwa Niepokalanej.
 5. Zapraszamy serdecznie na nabożeństwa czerwcowe, codziennie o godz.17.40.
 6. We środę o godz. 19.00 mieszkańcy Ruszczan polecać się będą opiece swej patronki św. Jadwigi Królowej.
 7. We czwartek przypada Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kaplana. Jest to tez Dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Tego dnia wszyscy księża naszej diecezji gromadzą się na wspólnej modlitwie w Sanktuarium Najświętszego Sakramentu w Sokółce. Dlatego we czwartek po południu kancelaria naszej parafii nie będzie czynna. Natomiast o godz. 18.00 odprawiona będzie Msza Święta z nieszporami eucharystycznymi.
 8. W sobotę o godz. 9.00 rozpocznie się spowiedź dzieci z klas III a i III b przystępujących do I komunii świętej i ich rodziców.
 9. Za w tydzień Uroczystość Trójcy Przenajświętszej na mszach świętych o godz. 12.15 i 14.00 odbędą się uroczystości I Komunii Świętej. Dzieci spotykają się przed kościołem kwadrans przed nabożeństwem. W czasie mszy św. komunijnych ławki w głównej nawie przeznaczone są wyłącznie najbliższym osobom dzieci pierwszokomunijnych, dlatego prosimy ich nie zajmować. Prosimy by osoby niezwiązane z tą uroczystością przyszły o innej porze. Analogiczny program nabożeństw będzie również w następną niedzielę z racji na kolejne klasy przyjmujące I komunie świętą.
 10. W dniach 18-19 czerwca 2022 r. (sobota-niedziela) organizowana jest Rowerowa Pielgrzymka Różanostocka. Pielgrzymka dotrze do Różanostockiego Sanktuarium w sobotę i następnego dnia powróci do Białegostoku, gdzie nastąpi jej zakończenie. Zapisy i szczegółowe informacje o pielgrzymce dostępne są na stronie - rekoakcje.pl
 11. Dziś od godz. 9.00 do 13.00 pobieranie krwi w ambulansie na placu Brodowicza.
 12. Z tyłu za ławkami po obu stronach jest do pobrania za darmo najnowszy czerwcowy numer znanej gazety „Dobre Nowiny”.

Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim obecnym wielu łask Bożych.

Archiwum
Strona główna | Kapłani | O stronie

    www.opoka.org.pl