powrót na stronę główną
 
 
Dzisiaj jest 15 Sierpnia 2022 r. Imieniny: Maria, Napoleon, Stefan

Ogłoszenia parafialne

Wniebowstąpienie Pańskie 29 maja 2022 r.

 1. Dziś po mszy świętej o godz. 12, 15 rozpocznie się na błoniach Jana Pawła II festyn z okazji Dnia Dziecka. Program festynu jest bardzo bogaty. Wypełnią go koncerty i rożne animacje. Dla najmłodszych będą rozstawione dmuchańce. Tradycyjnie już będzie można przejechać się ulicami naszego miasteczka „Bajkową Ciuchcią.” Bilety uprawniające do przejazdu będą rozdawać Strażnicy Eucharystii bezpośrednio po Mszy Świętej dla dzieci.
 2. We środę wkraczamy w miesiąc czerwiec poświecony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Każdego dnia o godz. 17.40 będzie rozpoczynało się nabożeństwo dziękczynne za nieskończoną miłość Jezusa Chrystusa do każdego człowieka. Zachęcamy do udziału.
 3. Od piątku bezpośrednio po nabożeństwie majowym trwa nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Za uczestnictwo w nowennie można uzyskać odpust zupełny.
 4. We wtorek na Mszę Świętą składkową do Miłosierdzia Bożego zapraszamy mieszkańców Gajownik. Przypominamy o wpisywaniu swych intencji.
 5. We środę o godz. 16.45 Apostolstwo Dobrej Śmierci zaprasza na wspólną modlitwę.
 6. Zachęcamy do czwartkowej adoracji Najświętszego Sakramentu towarzyszenia Jezusowi, który czeka na nas i zapewnia: „Przyjdźcie do mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążenie jesteście a Ja was pokrzepię”
 7. Najbliższy czwartek jest pierwszym czwartkiem miesiąca. W tym dniu modlimy się szczególnie o dobre powołania do stanu duchowego. Grono Przyjaciół Seminarium w godz. 17.30 poprowadzi Koronkę do Najświętszego Sakramentu.
 8. W pierwszy piątek nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Kapłani spowiadają od godz. 17,30.
 9. Również w piątek, 3 czerwca imieniny obchodzi ks. Leszek, proboszcz naszej parafii. Dlatego o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza Święta w intencji dostojnego solenizanta. Zachęcamy też do modlitwy prywatnej za ks. Leszka.
 10. W sobotę o godz. 18.00 sprawowana będzie uroczysta Msza Święta w Wigilię Zesłania Ducha Świętego. Intencja Eucharystii - o odnowienie Darów Ducha Świętego dla wszystkich parafian. Zapraszamy wszystkich do tej pięknej modlitwy. Wigilijne czuwanie będzie przygotowane i prowadzone przez wszystkie schole, chóry i scholki. Zapraszamy wszystkie wspólnoty czuwanie koordynują Strażnicy Eucharystii i ich żony.
 11. Również w sobotę, nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi z racji pierwszej soboty. Z racji na zbieżność ze ślubem który będzie o godz. 16,30 i Mszą Świętą w Wigilię Zesłania Ducha Świętego. Czuwanie będzie poprzedzone rozważaniem fatimskim a później przy wystawionym Najświętszym Sakramencie odmówimy różaniec. Modlitwę wigilijną zakończy namaszczeniem olejem z Ziemi Świętej i rozlosowaniem przez wszystkich uczestników tekstów Pisma świętego.
 12. W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Na mszy świętej o godz. 12.15 serdecznie zapraszamy dzieci, które przed rokiem przyjęły I komunie świętą. Do spowiedzi proszę przystąpić w dowolnym dnu poprzedzającym rocznice.
 13. Również w przyszłą niedzielę spotkanie uczniów przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania po mszy świętej o godzinie 12.15
 14. Z tyłu za ławkami po obu stronach jest do pobrania za darmo najnowszy czerwcowy numer znanej gazety „Dobre Nowiny”.

Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim obecnym wielu łask Bożych.

Archiwum
Strona główna | Kapłani | O stronie

    www.opoka.org.pl