powrót na stronę główną
 
 
Dzisiaj jest 15 Sierpnia 2022 r. Imieniny: Maria, Napoleon, Stefan

Ogłoszenia parafialne

VI Niedziela Wielkanocna 22 maja 2022 r.

Dziś gościmy w naszej parafii ks. dr Andrzeja Dębskiego, Rzecznika Archidiecezji Białostockiej i wykładowcę AWSD, który będzie głosił Słowo Boże i zbierał ofiary na seminarium
  1. W tym tygodniu odbędą się dwie msze święte patronalne. W poniedziałek o godz. 18.00 za wstawiennictwem św. Rity będą modlić się mieszkańcy błoków z osiedla Wichrowe Wzgórza. Natomiast we wtorek o godz. 19.00 Najświętszej Maryi Pannie Wspomożyciele Wiernych będą polecać się mieszkańcy Zawad i Topilca z koloniami.
  2. We wtorek na Mszę Świętą składkową do Miłosierdzia Bożego zapraszamy mieszkańców Zaczerlan z koloniami. Przypominamy o wpisywaniu swych intencji.
  3. W najbliższy czwartek przepada Dzień Matki. Dlatego o godz. 17.30 odbędzie się nabożeństwo majowe a następnie sprawowana będzie Msza Święta w intencji wszystkich matek. Zapraszamy do modlitwy w intencji naszych matek; żyjących i tych, które zakończyły już ziemską wędrówkę. Nie zapomnijmy w tym dniu o kwiatach dla naszych mam.
  4. W piątek po nabożeństwie majowym rozpocznie się nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Za uczestnictwo w nowennie można uzyskać odpust zupełny.
  5. W sobotę o godz. 18.00 w naszym kościele Ks. Kamil ze swoimi kolegami z roku będzie świętował 4 rocznicę święceń kapłańskich. Zapraszamy do wspólnej modlitwy z młodymi jubilatami.
  6. Za tydzień przeżywać będziemy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
  7. Również w przyszłą niedzielę po mszy świętej o godz. 12, 15 rozpocznie się na błoniach Jana Pawła II festyn z okazji Dnia Dziecka. Program festynu jest bardzo bogaty. Wypełnią go koncerty i rożne animacje. Dla najmłodszych będą rozstawione dmuchańce. Tradycyjnie już będzie można przejechać się ulicami naszego miasteczka „Bajkową Ciuchcią.” Bilety uprawniające do przejazdu będą rozdawać Strażnicy Eucharystii bezpośrednio po Mszy Świętej dla dzieci.
  8. W minionym tygodniu na parkanie w tylnej części kościoła od strony kaplicy dominikańskiej zostały umieszczone metalowe tarcze z medalikiem św. Benedykta. Obok zawieszono plansze wyjaśniające znaczenie i symbolikę Cudownego Medalika, objawionego przez Matkę Bożą oraz medalika z egzorcyzmem św. Benedykta. Warto umieszczać je we własnych domach, pojazdach i nosić na piersiach. Są to sprawdzone sakramentalia Kościoła Świętego chroniące przed złem. Więcej informacji znajduje się na naszej stronie internetowej.
  9. Archidiecezjalne Wyższe Seminarium Duchowne zaprasza na Dzień Skupienia Grona Przyjaciół Seminarium, które odbędzie się we wtorek 31 maja o godz. 16,00 w gmachu Seminarium przy ul. Warszawskiej 46 w Białymstoku. W programie: konferencja duchowa, nabożeństwo majowe, Eucharystia celebrowana przez Księży neoprezbiterów. Dzień skupienia zakończy wspólny posiłek.
  10. Z tyłu za ławkami można jeszcze nabyć majowy numer czasopisma diecezjalnego "Drogi Miłosierdzia".

Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim obecnym wielu łask Bożych.

Archiwum
Strona główna | Kapłani | O stronie

    www.opoka.org.pl