powrót na stronę główną
 
 
Dzisiaj jest 15 Sierpnia 2022 r. Imieniny: Maria, Napoleon, Stefan

Ogłoszenia parafialne

IV Niedziela Wielkanocna - 8 maja 2022 r.

 1. Dziś bezpośrednio po Mszy Świętej o godzinie 12.15 odbędzie się persze spotkanie uczniów klas VIII przygotowujące do Sakramentu Bierzmowania.
 2. Zapraszamy na codzienne nabożeństwa majowe: dorosłych codziennie o godz. 17.30, dzieci szczególnie we czwartki zaś młodzież w piątki, będą wówczas śpiewać własną litanię do Matki Bożej.
 3. We wtorek o godz. 17.00 modlitwa w kościele Wspólnoty Krwi Chrystusa.
 4. We wtorek na Mszę Świętą składkową do Miłosierdzia Bożego oprócz wszystkich czcicieli Jezusa Miłosiernego zapraszamy mieszkańców Ruszczan. Przypominamy o wpisywaniu swych intencji.
 5. We wtorek po Mszy świętej godz. 18.00 zapraszamy na spotkanie w kaplicy dominikańskiej osoby i wspólnoty, które tradycyjnie, jak co roku chcą podjąć się opieki o wszelkie nasadzenia i kwiaty na wokół naszej świątyni.
 6. Również we wtorek o godzinie 19.00 kolejne Nikodemowe Spotkanie pt. Jak zdobyć twierdzę wewnątrz nas? Serdecznie zapraszamy.
 7. We środę o godz. 17.00 w kaplicy dominikańskiej odbędzie się spotkanie białej procesji, czyli wszystkich dzieci z rodzicami, które noszą w czasie procesji poduszeczki, dzwoneczki i posypują kwiatki. Jeśli kogoś nie będzie na tym spotkaniu to nie będzie mógł już w tym roku dołączyć do procesji.
 8. We środę bezpośrednio po Mszy świętej wieczornej odbędzie się w kościele spotkanie wszystkich osób, które podczas procesji noszą sztandary i chorągwie. Obecność obowiązkowa! Bowiem zostanie wówczas ustalona skład osobowy i kolejność ustawienia podczas wszelkich procesji eucharystycznych.
 9. W piątek 13 maja we wspomnienie Matki Bożej z Fatimy, o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza święta patronalna za mieszkańców bloki 4A, 6, 6A, 6B, 6C z ul Powst. Styczniowego. Natomiast w sobotę o godz. 19.00 o wstawiennictwo sw. Izydora Oracza będą prosić w czasie Mszy świętej plenerowej mieszkańcy Zastawia I, II i III.
 10. W sobotę po nabożeństwie majowym rozpoczęła się Nowenna do św. Andrzeja Boboli, w intencji naszej Ojczyzny, zakończenia wojny na Ukrainie i pokoju na świecie. Ponieważ w naszym kościele posiadamy relikwie tego wielkiego męczennika /w tej chwili znajdują się obok obrazu św. Andrzeja pod krzyżem./ Dlatego w przyszły poniedziałek w Jego święto będzie można uzyskać na zakończenie Mszy świętej specjalne błogosławieństwo.
 11. W przyszłą niedzielę ma Msze św. o godz. 12.15 zapraszamy dzieci przystępujące w tym roku do I Komunii Świętej wraz z rodzicami.
 12. Zapraszamy do nabycia nowego numeru "Dróg Miłosierdzia". Jego głównym tematem jest macierzyństwo. Jeden z artykułów opisuje Maryję: Matkę czuwającą nad światem, opiekującą się swymi dziećmi, a nawet interweniującą w wydarzenia historyczne. Należność wysokości 4 zł proszę wrzucać do skarbony obok czasopism.

Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim obecnym wielu łask Bożych.

Archiwum
Strona główna | Kapłani | O stronie

    www.opoka.org.pl