powrót na stronę główną
 
 
Dzisiaj jest 15 Sierpnia 2022 r. Imieniny: Maria, Napoleon, Stefan

Ogłoszenia parafialne

Niedziela Miłosierdzia Bożego 24 kwietnia 2022r.

O Uroczystość Miłosierdzia Bożego, Pan Jezus powiedział:” Kto w tym dniu będzie w stanie łaski i przyjmie Komunię świętą, dostąpi odpuszczenia wszystkich kar doczesnych i win”. Zatem święto Miłosierdzia i przyjęcie w tym dniu Komunii Świętej obdarza nas tym dobrem, jakie daje Chrzest Święty. Zachęcamy do skorzystania z tego szczególnego daru Bożego miłosierdzia.
  1. Dziś do kosza przy ołtarzu można wkładać skarbonki Caritas, do których zbieraliśmy przez Wielki Post ofiary dla potrzebujących.
  2. Dziś także z racji Uroczystości Miłosierdzia Bożego zapraszamy o godz. 15.00 do kościoła na Koronkę do Bożego Miłosierdzia o przemianę serc, nawrócenie, zakończenie wojny na Ukrainie i miłosierdzie dla świata.
  3. We wtorek na Mszę Świętą składkową do Miłosierdzia Bożego oprócz wszystkich czcicieli Jezusa Miłosiernego zapraszamy mieszkańców miejscowości Żółtki. Przypominamy o wpisywaniu swych intencji, aby modlitwa była jak najbardziej osobista.
  4. Zachęcamy do czwartkowej adoracji Najświętszego Sakramentu towarzyszenia Jezusowi, który czeka na nas i zapewnia: „Przyjdźcie do mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążenie jesteście a Ja was pokrzepię”
  5. W poniedziałek 2 maja obchodzić będziemy Dzień Flagi Rzeczypospolitej. Z tej okazji Miejsko Gminne Centrum Kultury i Sportu oraz Stowarzyszenie Pamięć i Tożsamość Skała zapraszają na X Marsz z Flagą Rzeczypospolitej. Marsz rozpocznie się o godz. 17.00 na Placu Brodowicza. Następnie przejdziemy do kościoła parafialnego na Mszę Świętą. Święto Flagi jest doskonałą okazja do okazania miłości do Ojczyzny. Pamiętajmy o tym, że wolność nie na zawsze jest dana, mądrze korzystajmy z niej. Prosimy o zabranie z sobą flag w barwach narodowych.
  6. Już za dwa tygodnie po dwóch lata przerwy spowodowanych pandemią wyruszy Piesza Pielgrzymka Mężczyzn do Krypna. Z naszej parafii wyruszymy po raz 12 w sobotę 7 maja o godz. 10.30. Do wspólnej wędrówki zapraszamy serdecznie mężczyzn, młodzieńców i chłopców. Zdarza się, że pielgrzymują do Matki Bożej wspólnie trzy pokolenia; dziadek, syn i wnuk. Pójdziemy sprawdzoną krótszą drogą długości 21 km. Trasa pielgrzymki jest bardzo malownicza omija wszystkie ruchliwe drogi wiedzie traktem pieszym przez łąki i lasy. Z Choroszczy udajemy się przez Żółtki na przeprawę łodziami przez rzekę Supraśl, następnie zmierzamy pośród łąk i pól, by w Podgorzałkach dołączyć do grup białostockich. Ukoronowaniem pątniczej wędrówki będzie Uroczysta Msza Święta w Krypnie o godz. 18.00. Zapisy od przyszłej niedzieli w kancelarii parafialnej.
  7. Z tyłu za ławkami po obu stronach czekają do pobrania za darmo najnowsze numery gazety „Dobre Nowiny”. Jest tam wiele ciekawych artykułów. Weźmy gazetę dla siebie i bliskich.
  8. W przyszłą niedziele pobieranie krwi w ambulansie zaparkowanym przed kościołem na Rynku 11 listopada od godz. 9.00 do 13.00. Zachęcamy do oddawania krwi, bowiem są wielkie niedobory tego niezastąpionego daru.

Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim obecnym wielu łask Bożych.

Archiwum
Strona główna | Kapłani | O stronie

    www.opoka.org.pl