powrót na stronę główną
 
 
Dzisiaj jest 15 Sierpnia 2022 r. Imieniny: Maria, Napoleon, Stefan

Ogłoszenia parafialne

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego 17 Kwietnia 2022r.

 1. Pragniemy serdecznie podziękować Strażnikom Eucharystii i ich żonom, za pomoc w przygotowaniu tegorocznych dekoracji ciemnicy i Grobu Pańskiego. Ks. Kamilowi za własnoręcznie wykonaną oryginalną dekoracje Ciemnicy. Pani florystyce Marzenie za jak zawsze ciekawe kompozycje kwiatowe w prezbiterium. Dziękujemy serdecznie naszej Służbie Liturgicznej za piękną posługę przy Ołtarzu. Dziękujemy także panu organiście Łukaszowi z chórem i scholom za mistrzowska oprawę muzyczną, która bardzo ubogaca liturgię. Dziękujemy wszystkim wspólnotom i poszczególnym osobom prywatnym zaangażowanym w prowadzeniu nocnego czuwania. Gratuluję także tym wszystkim osobom, które potrafiły urwać część snu dzisiejszej nocy dla Jezusa i przyjść by towarzyszyć mu przy Grobie Pańskim. Oczywiście serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom uczestniczącej w dzisiejszej procesji a szczególni e najmłodszym uczestnikom Białej Procesji. Na koniec dziękujemy wszystkim kapłanom za wytrwałą i cierpliwą posługę szczególnie w konfesjonałach.
 2. Jutro poniedziałek wielkanocny porządek mszy świętych niedzielny. Tradycyjnie będzie odczytany list rektora KUL-u a ofiary z tacy przeznaczamy na tą katolicką uczelnię i Centrum Teologiczno Pastoralne. Na wszystkich Mszach świętych będzie aspersja, czyli pokropienie, dlatego jeśli ktoś nie ma jeszcze świeconej wody niech przyniesie w naczyniu a kapłan ja na początku eucharystii poświeci.
 3. Uroczystość wielkanocną obchodzi się przez 8 dni /oktawa/, dlatego w najbliższy piątek nie ma postu. Zachęcamy do udziału w codziennej Eucharystii. Po Mszy świętej o godz. 18.00 przez najbliższy tydzień będzie odmawiana Koronka do Miłosierdzia Bożego z racji trwającej nowenny przed uroczystością Bożego Miłosierdzia.
 4. Zachęcamy do czwartkowej adoracji najświętszego sakramentu towarzyszenia jezusowi, który czeka na nas i zapewnia: „Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążenie jesteście a Ja was pokrzepię”
 5. W następną niedzielę obchodzimy Uroczystość Miłosierdzia Bożego, którą poprzedza nowenna odprawiana codziennie po mszy świętej. O uroczystość miłosierdzia bożego Pan JEZUS powiedział, kto w tym dniu będzie w stanie łaski i przyjmie komunię świętą, dostąpi odpuszczenia wszystkich kar doczesnych i win. Zatem święto miłosierdzia i przyjęcie w tym dniu komunii świętej obdarza nas tym dobrem, jakim obdarza chrzest święty. Zachęcamy do skorzystania z tego szczególnego daru Bożego Miłosierdzia. Z tej racji o godz15.00 spotkamy się w kościele na koronce do Miłosierdzia Bożego.
 6. W przyszłą niedziele wszyscy przynoszą do kościoła i umieszczają w koszu przed ołtarzem skarbonki Caritas, do których zbieraliśmy przez cały Wielki Post ofiary dla potrzebujących.
 7. W Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego chcemy poinformować o ciekawym wydarzeniu, które czeka naszą parafię 16 czerwca tego roku. Otóż Telewizja Polonia, która jest emitowana w wielu krajach świata, w których mieszkają Polacy, planuje przeprowadzić transmisje Uroczystości Bożego Ciała z naszej parafii. Retransmituje ją pierwszy program Telewizji Polskiej i Telewizja Trwam. Ponieważ na całą transmisje przewidziane są dwie godziny, dlatego tegoroczna procesja odbędzie się najkrótszą z możliwych tras, czyli wokół Rynku 11 listopada. Poszczególne ołtarze będą ustawiane w czterech rogach rynku. Jest to oczywiście ogromna promocja nie tylko naszej parafii, ale i miasta Choroszcz, bowiem takie transmisje są oglądane przez około 10 milionów widzów na całym świecie. Warto wiec zawczasu powiadomić swoich bliskich mieszkające w Polsce i za granicami o takiej możliwości obejrzenia swoich rodzinnych stron.
 8. Również druga informacja będzie przedmiotem rozmów w najbliższych dniach. Otóż w miesiącu sierpniu przystępujemy do wymiany całej posadzki w naszym kościele. Wracamy do czasu Jana Klemensa Banickiego, kiedy to cała posadzka w świątyni była kamienna. Zapowiedz jest już widoczna od 12 lat w prezbiterium. Pracy podejmie się profesjonalna, sprawdzona również za granicami polski rodzinna firma góralska. Granit został zamówiony w Indiach i Włoszech. W związku z prowadzonymi pracami w kościele w miesiącu sierpniu wszystkie Msze święte, pogrzeby i śluby będą odbywały się przy ołtarzu polowym na błoniach Jana Pawła II. Czyli, tak jak w znanym sanktuarium w Świętej Wodzie.
 9. Dlatego szczególnie serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które z racji na brak w ostatnich dwu latach kolędy przekazują ofiary na kościół w kancelarii, bądź dokonują wpłat na konto. Kto budował nagrobek na cmentarzu jest świadom jak drogie są roboty kamieniarskie. Niech Dobry Bóg wszystkim ofiarodawcom hojnie wynagrodzi. Z tyłu za ławkami znajdują się foldery kolędowe. Jeżeli ktoś jeszcze takiego folderu nie posiada, niech go dziś zabierze.
 10. Na naszej stronie internetowej można obejrzeć wiele zdjęć z Parafialnej Drogi Krzyżowej w Jeronikach oraz liturgii Wielkiego Czwartku.
 11. Z tyłu za ławkami do pobrania za darmo książeczki przygotowujące nas na Uroczystość Bożego Miłosierdzia. W tej niewielkiej publikacji opisana jest historia objawień Jezusa Miłosiernego z wieloma cytatami z Dzienniczka św. siostry Faustyny w których Pan Jezus kieruje przesłanie do każdego z nas.

Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim obecnym wielu łask Bożych.

Archiwum
Strona główna | Kapłani | O stronie

    www.opoka.org.pl