powrót na stronę główną
 
 
Dzisiaj jest 15 Sierpnia 2022 r. Imieniny: Maria, Napoleon, Stefan

Ogłoszenia parafialne

II niedziela Wielkiego Postu 13 marca 2022 r.

Tradycyjnie w II niedzielę Wielkiego Postu obchodzimy Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Wrzucając dziś do puszek ofiary przed kościołem możemy wesprzeć prawie 2000 polskich misjonarzy, którzy pełnią posługę ewangelizacyjną, edukacyjną i medyczną
 1. W Wielkim Poście nabożeństwa pasyjne odbywają się w następującym porządku: Droga Krzyżowa dla dzieci w czwartki o 17.30, dla młodzieży i osób pracujących do późna w piątek po Mszy świętej o godz.18.00. Dla dorosłych w niedziele po Mszy Św. o 8.00 i piątek o 17.30. Gorzkie Żale w środę i niedzielę o godz. 17.30 Za udział w Rekolekcjach Wielkopostnych, nabożeństwie Gorzkich Żali i Drodze Krzyżowej przyjmując Komunie Świętą można uzyskać odpust zupełny.
 2. We wtorek o godz. 18.00 na Mszę Świętą składkową do Miłosierdzia Bożego zapraszamy szczególnie mieszkańców miejscowości Rogówek z koloniami i Majątek Rogowo. Zachęcamy do wpisywania swych intencji.
 3. Bezpośrednio po wtorkowej wieczornej Mszy św. odbędzie się spotkanie wolontariuszy parafialnej Caritas.
 4. We czwartek Pan Jezus zaprasza do kościoła, przez cały dzień będzie cierpliwie czekał obecny w Najświętszym Sakramencie, by nas wysłuchać i pokrzepić.
 5. Msza św. z okazji Imienin Abp Józefa Guzdka Metropolity Białostockiego oraz Abp Seniora Edwarda Ozorowskiego  będzie sprawowana w Archikatedrze białostockiej w najbliższy piątek, o godz. 18.00. Zapraszamy do modlitwy w intencji Dostojnych  Solenizantów.
 6. W sobotę przypada uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Msze Święte o godz. 7.00, 9.30 i 18.00. Pamiętajmy, że po Matce Bożej, św. Józef jest ze wszystkich świętych najmilszy Bogu.
 7. W sobotę rozpocznie się także tydzień modlitw o ochronę życia. Każdego wieczoru do Uroczystości Zwiastowania Pańskiego po Mszy świętej o godz. 18.00 będziemy odmawiać litanię do Świętej Rodziny i wsłuchiwać się we fragmenty adhortacji papieża Franciszka o darze życia i wartości rodziny.
 8. W przyszłą niedzielę ma Msze św. o godz. 12.15 zapraszamy dzieci przystępujące w tym roku do I Komunii Świętej wraz z rodzicami.
 9. Tradycyjnie zbieramy w swych wspólnotach ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego, zbiorowe przekazujemy w kancelarii, aby je można było odczytać; Wspólnota Krwi Chrystusa - 100zł. Natomiast ofiary prywatne – anonimowe, prosimy wrzucać do skarbony na kwiaty za ławkami.
 10. Dziękujemy wszystkim osobom, które przekazują ofiary na kościół w kancelarii, bądź dokonują wpłat na konto. Niech Dobry Bóg wszystkim ofiarodawcom hojnie wynagrodzi. Z tyłu za ławkami znajdują się foldery kolędowe. Jeżeli ktoś takiego folderu jeszcze nie posiada, może go zabrać.
 11. Ukazał się nowy numer "Dróg Miłosierdzia". Szczególnie zachęcamy do lektury artykułu "Nie zdejmę Krzyża..." opowiadającego o bohaterskiej obronie krzyży w jednej z wiejskich szkół. Do każdego egzemplarza dołączona jest książeczka z Drogą Krzyżową według rozważań bł. ks. Michała Sopoćki. Należność wysokości 4zł proszę wrzucać do skarbonki na wiaty obok gazet.
 12. Tegoroczne Wielkopostne Rekolekcje Służby Zdrowia odbędą się 18-20 marca w Domu Księży Werbistów przy ul. Zambrowskiej 24 w Kleosinie.
 13. Tak jak we wstępnie ogłaszaliśmy dziś przed kościołem zbiórka do puszek na pomoc polskim misjonarzom. Woluntariusze zbierają ofiary na ten piękny cel.

Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim obecnym wielu łask Bożych.

Archiwum
Strona główna | Kapłani | O stronie

    www.opoka.org.pl