powrót na stronę główną
 
 
Dzisiaj jest 15 Sierpnia 2022 r. Imieniny: Maria, Napoleon, Stefan

Ogłoszenia parafialne

I niedziela Wielkiego Postu 6.III.2022 r.

Dzisiejsze ofiary z tacy przeznaczone są na Kurię Metropolitalną Białostocką
 1. W Wielkim Poście nabożeństwa pasyjne odbywają się w następującym porządku: Droga Krzyżowa dla dzieci we czwartki o 17.30, dla młodzieży w piątek bezpośrednio po wieczornej Eucharystii. Dla dorosłych w niedziele po Mszy Św. o 8.00 i w piątek o 17.30 Gorzkie Żale w każdą środę i niedzielę o godz. 17.30 Za udział w Rekolekcjach, nabożeństwie Gorzkich Żali i Drodze Krzyżowej można każdorazowo uzyskać odpust zupełny, będąc w stanie łaski i przyjmując komunię świętą. Rekolekcje Wielkopostnie rozpoczną się tradycyjnie w piątą niedzielę Wielkiego Postu przewodniczyć im będzie ks. Stanisław Garncarek z Częstochowy. Wieloletni Przewodniczący Stowarzyszeni Szkół Katolickich w Polsce. Znany rekolekcjonista i autor wielu książek.
 2. Przy ołtarzach w nawach bocznych oraz za ławkami czekają do pobrania papierowe skarbonki na Jałmużnę Wielkopostną. Równowartość produktów, z których postanowiliśmy rezygnować w okresie Wielkiego Postu możemy wrzucać do tej skarbonki i w Uroczystość Miłosierdzia Bożego w pierwszą niedzielę po Wielkanocy przynosimy do kościoła w składamy kosza przed ołtarzem jako nasz Dar Ołtarza na wsparcie najuboższych.
 3. W poniedziałek o godz. 18.00 Msza Święta o rozwój życia duchowego w naszej parafii zamówiona przez Krwiodawców. Serdecznie zapraszamy wszystkich do uczestnictwa.
 4. We wtorek na Mszę Świętą do Miłosierdzia Bożego zapraszamy szczególnie mieszkańców miejscowości Dzikie i Kolonii Dzikie. Ponieważ jest to Msza święta składkowa zachęcamy do wpisywania swych intencji.
 5. Również we wtorek o godzinie 19.00  zapraszamy na kolejne Nikodemowe Spotkanie pt. "Moc w słabości się doskonali". Po konferencji adoracja z możliwością spowiedzi.
 6. We środę Apostolstwo Dobrej Śmierci zaprasza na modlitwy w kościele o godz.16,45.
 7. W najbliższy piątek o godz. 18.00 sprawowana będzie Msza święta o pokój na Ukrainie. Bezpośrednio po Eucharystii odbędzie się Miejska Droga Krzyżowa, również w intencji o zachowanie pokoju. Zgodnie z tradycją po 4 letniej przerwie poprowadzą ją przedstawiciele instytucji, urzędów i stowarzyszeń Choroszczy. Szczegółowy program podany jest na naszej stronie internetowej. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian na to piękne nabożeństwo pasyjne.
 8. Tak, jak co roku zbieramy we wspólnotach parafialnych ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego, zbiorowe przekazujemy w kancelarii, aby można było wyczytać. Ofiary prywatne – anonimowe prosimy wrzucać do skarbony na kwiaty za ławkami.
 9. Z tyłu za ławkami po obu stronach czekają do pobrania za darmo ostatnie numery gazety „Dobre Nowiny”. Natomiast obok na stoliku znajdują się najnowsze egzemplarzy bardzo ciekawego 64 stronicowego dwumiesięcznika „Miłujcie się”. Należność w wysokości 7 złotych proszę wrzucać do skarbonki na kwiaty do kościoła.
 10. Dziękujemy wszystkim osobom, które przekazują ofiary na kościół w kancelarii, bądź dokonują wpłat na konto. Niech Dobry Bóg wszystkim ofiarodawcom hojnie wynagrodzi. Z tyłu za ławkami znajdują się foldery kolędowe. Jeżeli ktoś j takiego folderu nie posiada, może go wziąć dla siebie i bliskich.
 11. Dziś pobieranie krwi w ambulansie przy Placu Brodowicza od godz. 9.00 do 13.00
 12. Szkoła Podstawowa Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Św. Rodziny przy ul. Mickiewicza 43 w Białymstoku  ogłasza nabór do oddziału przedszkolnego – grupa "0” i klas pierwszych na rok szkolny 2022/23. Oraz do Liceum Ogólnokształcącego Zgromadzenia Sióstr Misjonarek. Dni Otwarte odbędą się w dniach 9 i 30 marca w godzinach 16.00 – 18.00. Bliższe informacje na stronie internetowej szkoły sp.misjonarki.pl.

Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim obecnym wielu łask Bożych.

Archiwum
Strona główna | Kapłani | O stronie

    www.opoka.org.pl