powrót na stronę główną
 
 
Dzisiaj jest 15 Sierpnia 2022 r. Imieniny: Maria, Napoleon, Stefan

Ogłoszenia parafialne

VIII niedziela zwykła 27.II.2022 r.

  1. Dziś rozpoczyna się 55. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Co prawda w tym roku nie będzie u nas rekolekcji trzeźwościowych niemniej wszyscy starajmy się jednoczyć w modlitwie świadomi, że alkohol jest przyczyną cierpień wielu rodzin.
  2. Po przerwie spowodowanej pandemią wznawiamy Msze Świętą składkowe do Bożego Miłosierdzia. We najbliższy wtorek zapraszamy mieszkańców miejscowości Barszczewo i kolonii. Zachęcamy do wpisywania swych intencji.
  3. Już za 3 dni Środa Popielcowa, wkraczamy w Wielki Post czas nawrócenia i pokuty. Msze Św. z obrzędem posypania głów popiołem o 7.00, 9.30, 11.00 i 18.00. W tym dniu obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post - nie ma dyspensy. Post ścisły polega na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz na ograniczeniu jedzenia. Tego dnia możemy zjeść trzy posiłki, ale tylko jeden z nich do syta. Wstrzemięźliwość od potraw mięsnych dotyczy wszystkich od 14 roku życia, bez górnej granicy wieku, natomiast post ilościowy obowiązuje od 18 do 60 roku życia.
  4. W Wielkim Poście nabożeństwa pasyjne odbywają się w następującym porządku: Droga Krzyżowa dla dzieci w czwartki o 17.30. Dla młodzieży w piątki o 19.00. Dla dorosłych w niedziele po Mszy Św. o 8.00 i piątek o 17.30. W najbliższy piątek Drogę Krzyżową dla dorosłych o godz. 17,30 poprowadzą Strażnicy Eucharystii z żonami. Natomiast za tydzień 11 listopada wyruszymy na Drogę Krzyżową ulicami naszego miasta, którą poprowadzą przedstawiciele instytucji, urzędów i stowarzyszeń Choroszczy. Szczegółowy podział stacji znajduje się na naszej stronie internetowej. Zapraszamy do uczestnictwa w tych pięknych nabożeństwach.
  5. e czwartek Pan Jezus zaprasza do nas do kościoła przez cały dzień będzie cierpliwie czekał, aby pokrzepiać utrudzonych.
  6. We czwartek bezpośrednio po Mszy Świętej wieczornej odbędzie się spotkanie Rady Duszpasterskiej, czyli osób odpowiedzialnych ze wszystkich wspólnot, aby zaplanować i rozdzielić funkcje na okres Wielkiego Postu. Obecność obowiązkowa.
  7. W okresie Wielkiego Postu pierwszo niedzielna modlitwa różańcowa Kół Żywego Różańca rozpocznie się wyjątkowo o godzinie 17.00, a po niej będzie nabożeństwo Gorzkich Żali.
  8. Z tyłu za ławkami po obu stronach czekają do pobrania za darmo najnowsze numery gazety „Dobre Nowiny”. Weźmy dla siebie i bliskich jest tam wiele interesujących artykułów.
  9. Dziękujemy wszystkim osobom, które przekazują ofiary na kościół w kancelarii, bądź dokonują wpłat na konto. Niech Dobry Bóg wszystkim ofiarodawcom hojnie wynagrodzi. Z tyłu za ławkami znajdują się foldery kolędowe. Jeżeli ktoś j takiego folderu nie posiada, może go wziąć dla siebie i bliskich.
  10. W przyszłą niedzielę pobieranie krwi w ambulansie przy Placu Rodowicza od godz. 9.00 do 13.00

Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim obecnym wielu łask Bożych.

Archiwum
Strona główna | Kapłani | O stronie

    www.opoka.org.pl