powrót na stronę główną
 
 
Dzisiaj jest 15 Sierpnia 2022 r. Imieniny: Maria, Napoleon, Stefan

Ogłoszenia parafialne

VI niedziela zwykła 13.II.2022 r.

  1. Informujemy, że z powodu dużej ilości pogrzebów, które odbywały się w minionym roku, a ich liczebność nie zmniejsza się także w tym roku. Zmuszeni jesteśmy do października wstrzymać się od zbierania ofiar na Msze święte za zmarłych w czasie pogrzebów. Powodem tej decyzji jest brak wolnych terminów do odprawienia tych Mszy świętych w tym roku. Od 1 października, kiedy zaczniemy zapisywać intencje na przyszły rok, wrócimy do tego zbożnego zwyczaju.
  2. W dniu jutrzejszym, czyli w poniedziałek 14 lutego tradycyjnie już odprawiana będzie jedyna w roku Msza Święta za zgromadzonych w kościele małżonków i narzeczonych. Modlić się będziemy za wszystkich zakochanych w sobie małżonków i tych, którzy żar dawnej miłości chcieliby rozniecić. Podczas uroczystej Eucharystii mężowie i żony złożą odnowienie przyrzeczeń małżeńskich, podziękują za przeżyte wspólnie lata i polecą się dalszej opiece Bożej. Jest to również okazja do wspólnego świętowania rocznic małżeńskich. Zapraszamy również zakochanych oraz osoby, których współmałżonek odszedł już z tego świata. Na Mszy Świętej o rozwój miłości narzeczeńskiej i małżeńskiej będziemy modlić się o niezbędne łaski na tej niełatwej drodze życiowej. Zostaną również poświecone pierścionki zaręczynowe oraz obrączki, dotąd nieświęcone. Żony z pewności ucieszą się, kiedy od mężów otrzymają symboliczną różę.
  3. We wtorek po Mszy Świętej wieczornej w Kaplicy Dominikańskiej odbędzie się spotkanie wolontariuszy Caritas.
  4. We czwartek Pan Jezus zaprasza do kościoła, przez cały dzień będzie cierpliwie czekał obecny w Najświętszym Sakramencie, by nas wysłuchać i pokrzepić.
  5. W przyszłą niedzielę ma Msze św. o godz. 12.15 zapraszamy dzieci przystępujące w tym roku do I Komunii Świętej wraz z rodzicami.
  6. Z tyłu za ławkami można nabyć ciekawy nowy numer diecezjalnego czasopisma "Drogi Miłosierdzia". Szczególnie polecamy spojrzenie na towarzyszenie osobom chorym i cierpiącym oczami lekarza oraz kapelana szpitalnego. Należność wysokości 4 zł proszę wrzucić do skarbonki na kwiaty, która znajduje się obok czasopism.
  7. Dziś przed naszym kościołem odbywa się akcja charytatywna na rzecz wsparcia pogorzelców z Choroszczy. Zapraszamy do włączenia się w to piękne dzieło. Wystarczy kupić przygotowane ciasto czy słodkość i w ten sposób wesprzeć potrzebujących. Natomiast za tydzień na ten sam cel Caritas parafialna przeprowadzi zbiórkę ofiar do puszek.
  8. Dziękujemy wszystkim osobom, które przekazują ofiary na kościół w kancelarii, bądź dokonują wpłat na konto. Niech Dobry Bóg wszystkim ofiarodawcom hojnie wynagrodzi. Z tyłu za ławkami znajdują się foldery kolędowe. Jeżeli ktoś j takiego folderu nie posiada, może go wziąć dla siebie i bliskich.

Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim obecnym wielu łask Bożych.

Archiwum
Strona główna | Kapłani | O stronie

    www.opoka.org.pl