powrót na stronę główną
 
 
Dzisiaj jest 15 Sierpnia 2022 r. Imieniny: Maria, Napoleon, Stefan

Ogłoszenia parafialne

IV niedziela zwykła 31.01.2022 r.

 1. Uwaga! Najnowsze przepisy unijne nakazują by od stycznia tego roku przy cmentarzach dokonywano segregacji śmieci. Dlatego nie będzie już dużych kontenerów, powiat ustawił przy naszym cmentarzu pojemniki w różnych kolorach, by oddzielnie wrzucać szkło, plastyki i części organiczne. Starajmy się porządkując groby rodzinę dokonywać odpowiedniej segregacji.
 2. We środę obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego, popularnie znane, jako Matki Bożej Gromnicznej. Jest to Światowy Dzień Życia Konsekrowanego, dlatego szczególnie modlimy się w intencji sióstr zakonnych i zakonników. Msze święte o godz. 7.00, 9.30 i 18.00. Ofiary z tacy w tym dniu będą przeznaczone na zakony klauzurowe. Pan kościelny już dzisiaj sprzedaje świece - gromnice w nawach przy obu bocznych ołtarzach.
 3. W Święto Matki Bożej Gromnicznej kończy się czas śpiewania kolęd. Dlatego we środę o godz. 17.30 zapraszamy do naszego kościoła, na tradycyjne już „Pożegnanie z kolędami”, – czyli, czas wspólnego radosnego śpiewania kolęd i pastorałek. Będzie nam akompaniować organista pan Łukasz. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w tym pięknym wieczorze.
 4. We czwartek przypada wspomnienia św. Błażeja po Mszy Świętej porannej i wieczornej tradycyjne błogosławieństwo świecami osób chorych na gardło.
 5. Jak co tydzień i w ten czwartek Pan Jezus zaprasza nas do kościoła przez cały dzień będzie cierpliwie czekał, aby pokrzepiać wszystkich utrudzonych troskami życiowymi.
 6. W pierwszy czwartek miesiąca Grono Przyjaciół Seminarium o 17.30 poprowadzi koronkę do Jezusa Chrystusa w Najświętszym Sakramencie o dobre powołania do kapłaństwa i zakonów.
 7. Dziękujemy wszystkim dzieciom, które w okresie Bożego Narodzenia ozdabiały kościół własnoręcznie wykonanymi szopkami. Ponieważ zmienia się okres liturgiczny prosimy o dziś do czwartku zabrać do domy swoje szopki, bo nie mamy miejsca na ich przechowywanie. Bowiem we czwartek po Mszy świętej wieczornej zapraszamy wszystkie grupy odpowiedzialne za demontaż choinek i dekoracji świątecznych.
 8. W pierwszy piątek miesiąca kapłani spowiadają od godz. 17.30. Zapraszamy na Msze Świętą wynagradzającą za często nieodwzajemnioną miłość Jezusa Chrystusa.
 9. W sobotę przypada wspomnienie Św. Agaty, dlatego po każdej Mszy Świętej odbędzie się obrzęd błogosławieństwa chleba i wody św. Agaty.
 10. W pierwszą sobotę miesiąca od godz. 17.30 wysłuchamy konferencję związaną z nabożeństwem ku czci Niepokalanego Serca Maryi a następnie odmówimy Różaniec Święty.
 11. Ponieważ bardzo wielu osobom podobały się nauki rekolekcyjne głoszone w adwencie przez Ks. Stefana z Katowic, dlatego zaprosiliśmy Go powtórnie do nas by poprowadził Nadzwyczajny Czas Skupienia. Zapraszamy wiec w najbliższą sobotę wieczorem na pierwszą naukę. W niedziele ks. Stefan będzie głosił kazania na wszystkich Mszach świętych. Zaś w poniedziałek i wtorek na Eucharystii o godz. 18.00 wygłosi homilie po Mszy świętej konferencję duchową.
 12. W najbliższą niedzielę o godz. 17.15 wspólna modlitwa Kół Żywego Różańca.
 13. Dziękujemy serdecznie wszystkim osobom, które przekazują ofiary na kościół w kancelarii, bądź dokonują wpłat na konto parafialne. Niech Dobry Bóg wszystkim ofiarodawcom hojnie wynagrodzi. Z tyłu za ławkami po obu stronach na kolumnach znajdują się foldery kolędowe. Jeżeli ktoś jeszcze takiego folderu nie posiada, może go wziąć dla siebie i swoich bliskich.
 14. Z tyłu za ławkami po obu stronach czekają do pobrania za darmo najnowsze numery gazety „Dobre Nowiny”. Weźmy dla siebie i bliskich jest tam wiele interesujących artykułów.
 15. W przyszłą niedzielę pobieranie krwi na placu Brodowicza w godz. od 9 do 13.00.

Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim obecnym wielu łask Bożych.

Archiwum
Strona główna | Kapłani | O stronie

    www.opoka.org.pl