powrót na stronę główną
 
 
Dzisiaj jest 17 Maja 2022 r. Imieniny: Weronika, Sławomir, Brunon

Ogłoszenia parafialne

Niedziela Słowa Bożego III niedziela zwykła 23.I.2022 r.

Dziś obchodzimy Niedzielę Słowa Bożego, z tej racji zaprosiliśmy do naszej parafii biblistę ks. dr Wojciecha Michniewicza wykładowcę Pisma Świętego w AWSD w Białymstoku
  1. Jutro, czyli w poniedziałek zapraszamy mieszkańców Gajownik, Zaczerlan, Zawad i Topilca z koloniami na ostatnią Mszę świętą kolędową z błogosławieństwem rodzin. Przypominamy, że wodę do poświecenia mieszkań przynosimy we własnych naczyniach zaś foldery kolędowe będą do odebrania na kolumnach za ławkami. Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary składane podczas tegorocznej nadzwyczajnej formy kolędy na potrzeby parafii, oraz kapłanom posługującym w naszej wspólnocie.
  2. Z tyłu za ławkami po obu stronach na kolumnach znajdują się foldery kolędowe. Jeżeli jakąś rodzina jeszcze takiego folderu nie posiada, który w normalnych warunkach otrzymujemy podczas wizyty kolędowej. Proszę go wziąć wychodząc z kościoła dla siebie i swoich bliskich.
  3. Dziękujemy bardzo serdecznie wszystkim osobom, które przekazują ofiary na kościół w kancelarii, bądź dokonują wpłat na konto parafialne zamieszczone na naszej stronie internetowej. Oczywiście wszystkie te ofiary są systematycznie odnotowywane w kartotekach poszczególnych rodzin. Nauczeni doświadczeniem ubiegłego roku liczymy, że zdecydowana większość parafian będzie czuła się odpowiedzialna za funkcjonowanie naszej parafii. Jeśli uda się zebrać wystarczające środki materialne planujemy po uzyskaniu pozwolenia konserwatorskiego i wykonaniu stosownego projektu pokryć całość posadzki naszej barokowej świątyni płytami granitowymi jak to już zostało uczynione w prezbiterium. Niech Dobry Bóg wszystkim ofiarodawcom obficie wynagrodzi.
  4. Pan JEZUS nie chce być sam, dlatego zaprasza w każdy czwartek, by poświęcić mu trochę czasu na prywatne spotkanie. Nie bądźmy obojętni na słowa zachęty: „Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię”.
  5. W ostatnim tygodniu dotarły wiadomości, że na naszym cmentarzu grzebalnym grasują złodzieje zniczy i różnego rodzaju elementów dekoracyjnych. Wszelkie takie incydentu proszę jak najszybciej zgłaszać na policję, bowiem Urząd Miasta dysponuje monitoringiem z tego terenu i można będzie ustalić sprawcę, którego potocznie nazywa się hieną cmentarną. Jednocześnie podczas pobytu na cmentarzu zachowajmy czujność.
  6. W dniach 4-6 marca br. organizowane są w Hodyszewie weekendowe rekolekcje dla małżeństw, przeżywających trudności lub chcących odnowić swoją relację, prowadzone przez diecezjalny ośrodek Spotkań Małżeńskich. Szczegółowe informacje i kontakt do organizatorów na stronie internetowej www.spotkaniamalzenskie.pl.

Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim obecnym wielu łask Bożych.

Archiwum
Strona główna | Kapłani | O stronie

    www.opoka.org.pl