powrót na stronę główną
 
 
Dzisiaj jest 15 Sierpnia 2022 r. Imieniny: Maria, Napoleon, Stefan

Ogłoszenia parafialne

II niedziela zwykła 16. I. 2022 r.

  1. Zapraszamy na Msze święte kolędowe z błogosławieństwem rodzin. Jutro, czyli w poniedziałek – Łyski z blokiem stacji doświadczalnej, Jeroniki i Kol. Porosły, wtorek – Barszczewo z koloniami i Ogrodniki, środa – Dzikie, Dzikie Kolonia, Nowosiółki i Kolonia Żółtki z ulicami: Dziką, Łąkową i Podleśną, czwartek – Oliszki i Sienkiewicze, piątek – Żółtki, sobota – Rogówek z koloniami i Majątek Rogowo, Kościuki wieś i kolonie z Szyszkowizną. Przypominamy, że wodę do poświecenia mieszkań przynosimy we własnych naczyniach, foldery kolędowe będą do odebrania na kolumnach za ławkami. Oczywiście, jeśli ktoś lęka się przyjść do kościoła, bądź jest chory niech ofiarę przeleje na konto naszej parafii, które numer zamieszczony jest na stronie internetowej lub w późniejszym czasie dostarczy do kancelarii. Tradycyjne ofiary proszę składać na tacę w kopertach z zapisanym adresem rodziny, aby umożliwić właściwą adnotację w kartotece parafialnej. Bardzo prosimy, by uniknąć niejasności, zaznaczamy, która ofiara przeznaczona jest na potrzeby kościoła a którą ofiarujemy kapłanowi. Za wszelką życzliwość i składane ofiary serdecznie dziękujemy.
  2. W środę Ksiądz Biskup Henryk Ciereszko obchodzi Imieniny. Najdostojniejszego Solenizanta polecajmy Bogu w naszych modlitwach.
  3. We czwartek o godz. 16.30 w kościele pw. Matki Bożej Fatimskiej w Białymstoku przy ul. Kraszewskiego 15B. będą celebrowane Nieszpory Ekumeniczne w ramach "Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan" Nabożeństwu przewodniczyć będzie Abp Józef Guzdek Metropolita Białostocki, a słowo Boże wygłosi Abp Jakub z Cerkwi Prawosławnej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  4. W piątek przypada Dzień Babci a w sobotę Dzień Dziadka. Choć nie jest to święto kościelne, to jednak bardzo ważna data w życiu każdej szanującej się rodziny. Wszyscy mamy lub mieliśmy babcie i dziadków. Pozostał dług wdzięczności za wyświadczone dobro. Dlatego najbliższy czwartek o godz. 18.00 zapraszamy wszystkich na jedyną w roku Msze Świętą za nasze babcie i dziadków, zarówno żyjących jak i tych, którzy odeszli z tego świata.
  5. W sobotę, 22 stycznia zapraszamy na obchody 159. rocznicy wybuchu powstania styczniowego. W programie: Wystawa plenerowa na Rynku 11 Listopada poświęcona budowie Pomnika Powstania. O godz. 18.00 Msza św. za Ojczyznę, następnie uroczystość patriotyczno-religijna w Miejscu Pamięci Narodowej zwanym „Szubienicą”. Uczestnicy mogą skorzystać z bezpłatnego przejazdu autokarem, który będzie podstawiony na Błoniach Jana Pawła II.
  6. Za tydzień przeżywamy Niedzielę Słowa Bożego, dlatego zaprosiliśmy do naszej parafii najlepszego w naszej archidiecezji biblistę ks. dr Wojciecha Michniewicza, który na wszystkich Mszach święty będzie głosił homilie.

Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim obecnym wielu łask Bożych.

Archiwum
Strona główna | Kapłani | O stronie

    www.opoka.org.pl