powrót na stronę główną
 
 
Dzisiaj jest 15 Sierpnia 2022 r. Imieniny: Maria, Napoleon, Stefan

Ogłoszenia parafialne

Święto Chrztu Pańskiego - 9.01.2022 r.

Święto Chrztu Pańskiego kończy okres Bożego Narodzenia
  1. Pragniemy poinformować o ciekawym wydarzeniu, które czeka naszą parafię w bieżącym roku. Otóż Telewizja Polonia, która jest emitowana w wielu krajach świata, w których mieszkają Polacy, planuje przeprowadzić 16 czerwca 2022 roku bezpośrednią transmisję Uroczystości Bożego Ciała z naszej parafii. Ponieważ na całą transmisję przewidziane są dwie godziny, dlatego tegoroczna procesja ruszy najkrótszą z możliwych tras, czyli wokół Rynku 11 listopada. Poszczególne ołtarze będą ustawiane w czterech rogach rynku. Jest to oczywiście ogromna promocja nie tylko naszej parafii, ale i miasta Choroszcz, bowiem takie transmisje są oglądane przez ponad 10 milionów widzów na całym świecie. Warto wiec zawczasu powiadomić swoich bliskich mieszkające w Polsce i za granicą o takiej możliwości obejrzenia swoich rodzinnych stron.
  2. We czwartek Pan Jezus zaprasza na prywatne spotkanie podczas trwające cały dzień Adoracji Najświętszego Sakramentu. W kościele jest ciepło wiec skorzystajmy z tej okazji polecenia Panu Bogu swych trosk.
  3. Jak zawsze w trzecią niedzielę miesiąca, czyli za tydzień. Po mszy świętej o godz. 12.15 odbędzie się spotkanie dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii świętej i ich rodziców.
  4. Zapraszamy na msze święte kolędowe z błogosławieństwem rodzin. Jutro czyli w poniedziałek – Zastawie I, II i III oraz ul. Zaczerlańska, ul. Paca, Kruszewska i Wiatrakowa, wtorek – Osiedle Jana Pawła II, czyli ul. Kalinowskiego, Kardynała Wyszyńskiego, Raginisa, Traugutta, Chodkiewicza, ul. Piłsudskiego, Kraszewskiego, Żeromskiego, środa – Ulice: Branickiego, Lipowa i ul. Szpitalna, czwartek – Ulice: Dominikańska, Zamkowa, Ogrodowa, Szkolna i Rynek 11 listopada, piątek – ul. Piaskowa i Kościukowska, Kol. Gaj, ulice Torfowa, Żwirowa, Zielona, Sarnia, Bobrowa i Lisia, sobota – Ruszczany i Ulice: Białostocka, Kościuszki. Przypominamy, że wodę do poświecenia mieszkań przynosimy we własnych naczyniach, foldery kolędowe będą do odebrania na kolumnach za ławkami. Oczywiście, jeśli ktoś lęka się przyjść do kościoła, bądź jest chory niech ofiarę przeleje na konto naszej parafii, które numer zamieszczony jest na stronie internetowej lub w późniejszym czasie dostarczy do kancelarii. Tradycyjne ofiary proszę składać na tacę w kopertach z zapisanym adresem rodziny, by można to było odnotować w kartotece. Bardzo prosimy, by uniknąć niejasności, zaznaczamy, która ofiara przeznaczona jest na potrzeby kościoła a którą ofiarujemy kapłanowi. Za wszelka życzliwość i składane ofiary serdecznie dziękujemy.
  5. Z tyłu za ławkami można wziąć najnowszy nowy numer "Dróg Miłosierdzia". Dowolną ofiarę za gazetę proszę wrzucić do skarbonki na kwiaty.

Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim obecnym wielu łask Bożych.

Archiwum
Strona główna | Kapłani | O stronie

    www.opoka.org.pl