powrót na stronę główną
 
 
Dzisiaj jest 15 Sierpnia 2022 r. Imieniny: Maria, Napoleon, Stefan

Ogłoszenia parafialne

2 niedziela po Narodzeniu Pańskim 2.01.2022 r.

  1. Narzeczonych i wszystkich poważnie myślących o wspólnej wędrówce przez życie. Informujemy, że dziś o godz. 16.30 w Kaplicy Dominikańskiej rozpoczynają się katechezy przedmałżeńskie. Nie trzeba zapisywać się tylko przybyć na pierwsze spotkanie i systematycznie uczestniczyć w następnych.
  2. Także dziś o godz. 17,15 w kościele wspólna modlitwa Kół Żywego Różańca.
  3. Jutro z racji pierwszego poniedziałku miesiąca tradycyjnie o godz. 18.00 Msza Święta o rozwój życia duchowego parafii. Oprawę liturgiczną tworzy Apostolstwo Dobrej Śmierci.
  4. W czwartek przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego, popularnie Trzech Króli. Porządek Mszy Świętych jak w każdą niedzielę. W tym dniu ofiary z tacy tradycyjnie przeznaczone są na Misje.
  5. Tradycyjnie na Trzech Króli po mszy świętej wieczornej serdecznie zapraszamy wielbicieli polskich pastorałek i kolęd na oazowy koncert kolędowy organizowany po raz kolejny w naszej parafii. Podczas koncertu usłyszymy zarówno tradycyjne jak i mniej znane świąteczne utwory w wyjątkowej aranżacji. Zachęcamy do przeżycia tego pięknego wydarzenia wraz z nami.
  6. W tym tygodniu przypada także I czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W piątek księża spowiadają od godz. 17.30.
  7. W przyszłą niedzielę obchodzimy święto Chrztu Pańskiego jest to jednocześnie zakończenie okresu Narodzenia Pańskiego. Dziękujmy Bogu za łaskę Chrztu Świętego i pamiętajmy o zobowiązaniach płynących z przyjęcia tego sakramentu dla ochrzczonych, rodziców i chrzestnych.
  8. Od minionego poniedziałku trwa zgodnie z zaleceniem Arcybiskupa kolęda w formie dopasowanej do obecnej sytuacji sanitarnej. W tym tygodniu na msze święte kolędowe w intencji parafian zapraszamy mieszkańców następujących rejonów Choroszczy. Poniedziałek – Aleja Niepodległości: domy prywatne i ulice: Wojska Polskiego, Armii Krajowej, Batalionów Chłopskich, Tykocińska, Sarosieka, Markowskiego, Spławikowa, Wodociągowa, Wędkarska, Rybacka oraz Narwiańska z nowym blokiem. Wtorek – ulice; 3 – Maja, Legionowa, Chabrowa, Konwaliowa, Rumiankowa i Różana. Środa – ulice: Słoneczna z blokiem 28 i domy prywatne przy ul. Sienkiewicza. Piątek - Ulice; Akacjowa, Brzozowa, Klonowa, Świerkowa, Sportowa oraz domy prywatne przy ul Powstania Styczniowego. Sobota – Ulice: Mickiewicza, Paderewskiego, Karpińskiego, Witosa, Leśna, Baczyńskiego oraz ks. Pieściuka. Całościowy program znajduje się w przedsionku kościoła i na naszej stronie internetowej. Przypominamy, że wodę do poświecenia mieszkań przynosimy we własnych naczyniach, natomiast foldery kolędowe będą do odebrania na kolumnach za ławkami. Tradycyjne ofiary proszę składać na tacę w kopertach z zapisanym adresem rodziny, by można to było odnotować w kartotece. Bardzo prosimy, by uniknąć niejasności, zaznaczamy, która ofiara przeznaczona jest na potrzeby kościoła a którą ofiarujemy kapłanowi. Oczywiście, jeśli ktoś lęka się przyjść do kościoła, bądź jest chory niech złoży ofiarę w kancelarii lub przeleje na konto naszej parafii, które numer zamieszczony jest na stronie internetowej. Za wszelkie złożone ofiary i okazaną życzliwość, serdecznie dziękujemy.
  9. Z tyłu za ławkami znajduje się najnowszy nowy numer "Dróg Miłosierdzia". Dowolną ofiarę za gazetę proszę wrzucić do skarbonki na kwiaty.

Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim obecnym wielu łask Bożych.

Archiwum
Strona główna | Kapłani | O stronie

    www.opoka.org.pl