powrót na stronę główną
 
 
Dzisiaj jest 10 Sierpnia 2022 r. Imieniny: Borys, Bogdan, Wawrzyniec

Ogłoszenia parafialne

III Niedziela Adwentu 12.12.2021r.

 1. Dziś po Mszy św. o godz. 12.15 błogosławieństwo matek oczekujących potomstwa.
 2. We wtorek o godzinie 19.00 zapraszamy na kolejne wieczór z cyklu Nikodemowe Spotkania. Temat konferencji to „Co zrobić, gdy nic się nie chce" tradycyjnie potem adoracja z możliwością spowiedzi.
 3. Cieszymy się, że coraz więcej parafian bierze udział w prywatnej adoracji Pana Jezusa, odbywającej, co czwartek w naszym kościele. Zachęcamy również inne osoby, aby przychodziły na spotkanie z Chrystusem ukrytym w Białej Hostii. Obecnie, kiedy kościół jest ogrzewany warunki do modlitwy są komfortowe.
 4. W związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia osoby chore i w podeszłym wieku, które nie są w stanie skorzystać z rekolekcji adwentowych będziemy odwiedzać w najbliższy piątek od godz. 9.00. Prosimy o zgłaszanie adresów w kancelarii parafialnej.
 5. W przyszłą niedziele będzie można pobrać przed kościołem pobłogosławione sianko na stół wigilijny.
 6. W przyszła niedzielę rozpoczynamy rekolekcje adwentowe będą one trwały do wtorku. Poprowadzi je ks. dr Marek Chrzanowski ceniony rekolekcjonista, duszpasterz aktorów i poeta z zakonu orionistów. Od poniedziałku przyjedzie wielu spowiedników, przygotujmy się duchowo na święta jednając się z ludźmi i Bogiem. Szczegółowy porządek umieszczony jest w przedsionku kościoła i na naszej stronie internetowej. Warto z nich skorzystać, aby przygotować się duchowo na święta.
 7. Jak zawsze w trzecią niedzielę miesiąca, czyli za tydzień. Po mszy świętej o godz. 12.15 odbędzie się spotkanie dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii świętej i ich rodziców.
 8. W najbliższą sobotę i niedzielę czekają nas dwa wydarzenia kulturalne. W sobotę po mszy wieczornej, czyli o godz. 19.00 odbędzie się w naszym kościele widowisko Muzyczno – Multimedialne KOMPLEMENTY DLA NAJPIĘKNIEJSZEJ. W wykonaniu znanego Teatru Kozubka z Katowic. Będzie to energetyczny spektakl, będący połączeniem teatru, koncertu, nabożeństwa i filmu. Widowisko zostało oparte m.in. na tekstach opowiadających o życiu Maryi - fragmentach Nowego Testamentu i „Akatystu ku czci Bogarodzicy - starożytnej modlitwie, pochodzącej z V-VI  wieku.  Towarzyszy im muzyka Piotra Solorza i animacje, których materiałem wyjściowym stały się obrazy artystki wizualnej Agnieszki Jasińskiej. Organizuje go Fundacja w Dobrym Tonie. Wstęp oczywiście wolny. Natomiast w niedzielę nasz rekolekcjonista zaprasza na wieczór poezji. Ksiądz Marek będzie prezentował najnowsze swoje utwory. Oczywiście chętni będą mogli nabyć jego książki z autorskim autografem.
 9. Przy ołtarzach w obu nawach kościoła bocznych są jeszcze do nabycia ostatnie świece „Caritas” na stół wigilijny, dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na pomoc najuboższym.
 10. Z tyłu za ławkami można nabyć nowy numer "Dróg Miłosierdzia", którego lektura może być doskonałą pomocą w adwentowym oczekiwaniu na przyjście Pana. W numerze znajduje się też list białostockiego misjonarza pracującego na Kubie, mówiący o niezwykle trudnej, aktualnej sytuacji mieszkańców tej wyspy. Dowolną ofiarę za gazetę proszę wrzucić do skarbonki na kwiaty do kościoła, która znajduje się obok czasopism.
 11. Pan organista w tym tygodniu będzie roznosił opłatki według następującego porządku:  Dziś od godz. 14:00 Zastawie I i II, ul. Paca i Zaczerlańska, od godz.19:00 ul. Powstania Styczniowego blok nr 18, Poniedziałek od godz. 15:00 Nowosiółki, od godz.17:00 Powstania Styczniowego bloki nr 16 i 22,  Wtorek od godz.16:30 ul. Sportowa i  ul. Powstania Styczniowego bloki nr 20, 20A i 24, od godz.18:30 Al. Niepodległości blok nr 1, Środa od godz. 16:00 kol. Gaj, Czwartek od godz.17:00 Al. Niepodległości blok nr 1A, Piątek od godz.17:00 Al. Niepodległości bloki nr 1B i C, od godz.19:00 Al. Niepodległości blok nr 2. Opłatki można również nabyć w przedsionku kościoła po każdej Mszy Świętej.

Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim obecnym wielu łask Bożych.

Archiwum
Strona główna | Kapłani | O stronie

    www.opoka.org.pl