powrót na stronę główną
 
 
Dzisiaj jest 13 Sierpnia 2022 r. Imieniny: Diana, Hipolit, Maksym

Ogłoszenia parafialne

II Niedziela Adwentu 5.12.2021r.

Dzisiejsze ofiary z tacy przeznaczone są na Kurię Metropolitalną zaś przed kościołem u wolontariuszy można złożyć ofiarna do puszek na potrzeby Kościoła na Wschodzie.
 1. Jutro o godz. 18.00 Msza Święta o rozwój życia duchowego z racji pierwszego poniedziałku. Zapraszamy na nią wszystkich parafian, za liturgię odpowiada wspólnota Ruchu Rodzin Nazaretańskich.
 2. We wtorek po Mszy świętej wieczornej spotkanie w kaplicy dominikańskiej Rady Duszpasterskiej, czyli osób odpowiedzialnych za poszczególne grupy i stowarzyszenia naszej parafii. Na spotkaniu zaplanujemy najbliższe wydarzenia duszpasterskie w naszej parafii. Obecność obowiązkowa.
 3. We środę przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy na Msze święte o godz. 7.00, 9.30 i 18.00. Tego dnia od godz. 12.00 do 13.00 będzie w naszym kościele adoracja Najświętszego Sakramentu, bowiem jest to Godzina Łaski. Matka Boża w objawieniu prywatnym oznajmiła: „Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny Łaski. Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu”.
 4. Przypominamy, że w okresie adwentu Msze Święte roratnie są w niedziele o godz. 7.30 zaś w tygodniu we czwartek i sobotę godz.18.00. Dzieci niech przynoszą lampiony nawet w formie zniczy, aby światło łaski Bożej symbolicznie zanieść do swych domów.
 5. W najbliższą niedzielę bezpośrednio po Mszy Świętej Roratnej spotkanie Rady Parafialnej podsumowujące bieżący rok i wyznaczające nowe cele pracy.
 6. Tradycyjnie w prawej nawie kościoła przy ołtarzu są do nabycia świece „Caritas” na stół wigilijny, dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na pomoc dla ubogich dzieci.
 7. Również niedzielę bezpośrednio po Mszy Świętej o godz. 12.15 odbędzie się błogosławieństwo matek oczekujących potomstwa. Ojciec Święty Franciszek zachęca podczas audiencji środowej rodziców do codziennego błogosławienia swoich dzieci.
 8. Przypominamy, że rekolekcje adwentowe w naszej parafii rozpoczną się w czwartą niedziele adwentu. Natomiast chorych będziemy odwiedzać w domach w piątek przed rekolekcjami, czyli 17 – tego grudnia od godz. 9.00. Można już zgłaszać chętnych do odwiedzenia w kancelarii parafialnej.
 9. Z tyłu za ławkami po obu stronach czekają jeszcze do pobrania za darmo gazety „Dobre Nowiny”. Jest tam wiele interesujących artykułów na czas adwentu
 10. Pan organista w  tym  tygodniu z opłatkami odwiedzi  rodziny  według  następującego porządku: Dziś od godz.14:00 ul. Mickiewicza, Karpińskiego i Paderewskiego, od godz. 19:00 Powstania Styczniowego blok nr 4A, Poniedziałek od godz. 15:00 Zastawie III, ul. Kruszewska, Wiatrakowa, Młynowa i Kościukowska, Wtorek od godz. 16:30 ul. Zamkowa, Dominikańska i Szkolna, od godz. 18:30 ul. Powstania Styczniowego blok nr 6, Środa od godz. 16:00 Aleja Niepodległości domy prywatne i ul. Sienkiewicza bloki nr 27 i 27A, Czwartek od godz. 16:00 Rynek 11go listopada, ul. Sienkiewicza blok nr 29 i ul. Powstania Styczniowego blok nr 8, Piątek od godz. 15:30 ul. Sienkiewicza domy prywatne i ul. Słoneczna, od godz. 18:30 ul. Powstania Styczniowego blok nr 8A i B, Sobota od godz. 9:00 Łyski, od godz.19:00 ul. Powstania Styczniowego blok nr 14, Niedziela za tydzień od godz. 14:00 Zastawie I i II, ul. Paca i Zaczerlańska, od godz.19:00 ul. Powstania Styczniowego blok nr 18. Opłatki, także bezglutenowe, można również nabyć w przedsionku kościoła po każdej Mszy Świętej.
 11. Szkoła Podstawowa w Choroszczy od ponad roku wspiera Weronikę Sadowską, która w wieku dziewięciu lat zapadła w śpiączkę wskutek zmian naczyniowych Ośrodkowego Układu Nerwowego. Dziewczynka niemal rok przebywała w Klinice Budzik w Warszawie, a od momentu wybudzenia potrzebuje kosztownej rehabilitacji, która częściowo pomoże jej przywrócić sprawność. Prosimy parafian o przynoszenie plastikowych nakrętek do budynku szkoły, zarówno przy ul. Powstania Styczniowego 1, jak i Powstania Styczniowego 26a. Serdecznie dziękujemy w imieniu Weroniki oraz jej rodziców.
 12. Tradycyjnie, w drugą niedzielę Adwentu, z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski jest obchodzony Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Możemy włączyć się w to ważne dzieło, składając ofiary do puszek w ramach zbiórki, która jest prowadzona dziś przez woluntariuszy. Nasza pomoc dotrze do ludzi żyjących w trudnych warunkach za wschodnią granicą naszego kraju, m.in. w Donbasie, na Ukrainie i na Syberii.

Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim obecnym wielu łask Bożych.

Archiwum
Strona główna | Kapłani | O stronie

    www.opoka.org.pl