powrót na stronę główną
 
 
Dzisiaj jest 13 Sierpnia 2022 r. Imieniny: Diana, Hipolit, Maksym

Ogłoszenia parafialne

34 Niedziela Zwykła - 21.11.2021r

UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA
Dziś można uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie Aktu poświecenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi. Dlatego po każdej Mszy Świętej będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, odmówimy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa i ponowimy Akt poświecenia.
  1. Dzisiejsze Święto Chrystusa Króla jest patronalnym Świętem Akcji Katolickiej. Akcja Katolicka jest formacją ludzi świeckich, którzy pragną być odpowiedzialni nie tylko za swoją rodzinę, ale również za parafie, Ojczyznę i Kościół. Osoby, które byłyby zainteresowane taka działalnością nasz Parafialny Oddział Akcji Katolickiej zaprasza do wspólnoty.
  2. W poniedziałek przypada wspomnienie świętej Cecylii patronki muzyki kościelnej. Dlatego na Mszę Świętą o godz. 18.00 zapraszamy schole: młodzieżową, dorosłych i gregoriańską oraz chór parafialny. Pragniemy wspólnie polecać się wstawiennictwu Św. Cecylii w coraz doskonalszym uświetnianiu liturgii w naszym kościele.
  3. We wtorek na Mszę Świętą składkową do Jezusa Miłosiernego, zapraszamy szczególnie mieszkańców zamieszkałych przy ulicach: Chabrowej, Konwaliowej, Rumiankowej. Zapraszamy do oprawy liturgicznej i wpisywania swych intencji.
  4. Przypominamy, że w czwartek Pan Jezus czeka na nas obecny w Najświętszym Sakramencie. Tylko On może napełnić nas nadzieją i obdarzyć siłą umożliwiającą pokonanie trudów życiowej pielgrzymki. Pamiętaj, że również na Ciebie cierpliwie czeka Pan Jezus.
  5. Przypominamy, że od wczoraj w każdą sobotę o godz.18.00 odprawiana jest Msza święta z formularza niedzielnego dla osób, które z przyczyn obiektywnych nie mogą być na Mszy świętej w niedzielę.
  6. W najbliższą sobotę na Mszy Świętej o godz. 18.00 zastanie poświecony wieniec adwentowy. Natomiast w niedzielę w czasie adwentowym o godz. 7.00 śpiewane będą Godzinki do Najświętszej Maryi Panny a po nich o godz. 7.30 odprawiana będzie Msza Święta Roratnia.
  7. Pan organista z opłatkami w tym  tygodniu odwiedzi  rodziny  według następującego  porządku: Dzisiaj od godz. 14:00 Sienkiewicze, Poniedziałek od godz. 12:00 Zawady, od godz.15:00 ul. Piaskowa od ostatnich numerów, ul. Lisia, Bobrowa i Sarnia, Wtorek od godz. 9:00 Gajowniki, od godz. 15:00 ul. Ogrodowa i ul. Szpitalna, od godziny 18:30 ul. Słowackiego bloki nr 2 i 6, Środa od godz. 13:00 Ruszczany, od godz. 15:00 ul. Białostocka i ul. Kościuszki do skrzyżowania z ul. Piłsudskiego, od godz.18:30 ul. Baczyńskiego i ks. Pieściuka, Czwartek od godz. 16:00 ul. Klonowa i Świerkowa, Piątek od godz. 15:00 ul. Kościuszki, Piłsudskiego i Osiedle Jana Pawła II, Sobota od godz. 9:00 Żółtki, od godz. 18:30 ul. Słowackiego bloki nr 4 i 8, Niedziela za tydzień od godz. 14:00 Oliszki.  Opłatki można również nabyć u pana organisty w przedsionku kościoła po każdej Mszy Świętej.
  8. Z tyłu za ławkami można jeszcze pobrać listopadowy numer czasopisma Drogi Miłosierdzia. Dowolną ofiarę za gazetę proszę wrzucić do skarbonki na kwiaty.
  9. Dziś przed kościołami przeprowadzana jest ogólnopolską zbiórka Caritas Polska na rzecz migrantów z granicy polsko-białoruskiej i na finansowanie działań pomocowych na terenach przygranicznych podczas kryzysu migracyjnego.
  10. Ponieważ sytuacja w naszej Ojczyźnie jest bardzo poważna wracamy do odmawiania na zakończenie Mszy świętej w niedzielę i święta modlitwy za Ojczyznę autorstwa ks. Piotra Skargi. Natomiast w dni powszednie odmawiana będzie modlitwa do Św. Michała Archanioła.

Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim obecnym wielu łask Bożych.

Archiwum
Strona główna | Kapłani | O stronie

    www.opoka.org.pl