powrót na stronę główną
 
 
Dzisiaj jest 13 Sierpnia 2022 r. Imieniny: Diana, Hipolit, Maksym

Ogłoszenia parafialne

33 Niedziela Zwykła 14.11.2021 r.

Dziś przeżywamy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym w Libanie wolontariusze zbierają przed kościołem ofiary z do puszek na ten cel.
  1. Zgodnie z dekretem Arcybiskupa Metropolity Białostockiego od najbliższej soboty w parafiach naszej archidiecezji będą odprawiane msze święte wieczorne z formularza niedzielnego. Zgodnie z kanonem kan. 1248 §1 KPK „nakazowi uczestnictwa we Mszy św. czyni zadość ten, kto bierze w niej udział, gdziekolwiek jest sprawowana w obrządku katolickim, bądź w sam dzień świąteczny, bądź też wieczorem dnia poprzedzającego”. Wierni uczestniczący w takiej Mszy św. mogą przystąpić po raz drugi do Komunii św., jeśli w tym samym dniu już raz ją przyjęli. W naszej parafii dotyczy to przede wszystkim osób pracujących w Domu Pomocy Społecznej, bądź szpitalach gdzie rytm pracy jest 12 godzinny i nie ma możliwości uczestniczenia we mszy świętej w niedzielę. Oczywiście wszystkie inne osoby, które z przyczyn obiektywnych nie mogą w niedziele być w kościele zapraszamy w soboty i w wigilie świąt nakazanych na eucharystie o godz. 18.00
  2. We wtorek Uroczystość NMP Matki Miłosierdzia głównej patronki naszej Archidiecezji.
  3. Również we wtorek na Mszę Świętą składkową do Jezusa Miłosiernego, zapraszamy szczególnie mieszkańców zamieszkałych przy ulicy 3 maja, Legionowej i Różanej. Zapraszamy do oprawy liturgicznej i wpisywania swych intencji.
  4. Pamiętajmy, że w każdy czwartek przez cały dzień czeka na nas w kościele Pan Jezus i zachęca: Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię. Przypominamy, że podczas trwania adoracji można wylosować z pojemnika stojącego za ławkami Słowo Życia, czyli cytat z Pisma Świętego przeznaczony dla danej osoby, jest to, bowiem Żywe Słowo Boga.
  5. W następną niedzielę Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata kończąca rok liturgiczny.
  6. W następną niedziele po Mszy Świętej o godz. 12,15 tradycyjne spotkanie uczniów klas III i ich rodziców w ramach przygotowanie do I komunii świętej.
  7. Z tyłu za ławkami znajdują się najnowsze egzemplarze "Dróg Miłosierdzia". Pośród wielu poruszanych tam tematów w wywiadzie z bp. Henrykiem Ciereszko możemy dowiedzieć się, co papież Franciszek mówił do polskich biskupów podczas październikowej wizyty Ad limina Apostolorum. Należność wysokości 3 złotych proszę wrzucać do skarbonki na kwiaty obok stolika z gazetami.
  8. Wczoraj na Mszy Świętej o godzinie 18.00 zostały poświęcone opłatki wigilijne. Od jutra pan organista rozpocznie roznoszenie opłatków. Z racji na zaistniałą sytuację opłatki będą przekazywane bez wchodzenia do domów. Poniedziałek od godz. 8:30 Topilec z kolonią i same kolonie Zawady bez wsi Wtorek od godz. 9:00 Zaczerlany, od godz. 16:00 ul. Lipowa, Środa od godz. 9:00 Kościuki, od godz.15:00 ul. Branickiego, Czwartek od godz. 9:00 Majątek Rogowo, od godz.10:00 Rogówek, od godz. 13:00 Jeroniki, Piątek od godz. 11:00 Szyszkowizna i kol. Kościuki, Sobota od 10:00 Barszczewo kolonie, a od około 12:00 we wsi Barszczewo, Niedziela za tydzień od godz. 14:00 Sienkiewicze. Opłatki, także bezglutenowe, można również nabyć u pana organisty w przedsionku kościoła po każdej Mszy Świętej.

Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim obecnym wielu łask Bożych.

Archiwum
Strona główna | Kapłani | O stronie

    www.opoka.org.pl