powrót na stronę główną
 
 
Dzisiaj jest 15 Sierpnia 2022 r. Imieniny: Maria, Napoleon, Stefan

Ogłoszenia parafialne

31 Niedziela Zwykła 31.10.2021r.

 1. W poniedziałek przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte w porządku niedzielnym, ale nie będzie Mszy Świętej o godz. 12.15. Od tego roku nie będzie procesji na cmentarz po Mszy świętej o godzinie 11.00. Natomiast zapraszamy wszystkich zainteresowanych modlitwą za zmarłych na wspólny różaniec w niesamowitej atmosferze, bowiem obecnie mogiły są rozświetlone płonącymi zniczami. Gromadzimy na cmentarzu grzebalnym o godz. 19,15. Można będzie stać przy grobie rodzinnym bądź spacerować wspólnie cmentarnymi alejkami rozważając tajemnice chwalebne Różańca Świętego. Modlić się będziemy o skrócenie czyśćca naszym bliskim zmarłym i łaskę jak najszybszego oglądania Nieba.
 2. We wtorek wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msza Święta na cmentarzu za wszystkich zmarłych o godz. 11.00 Po zakończeniu procesji kapłani będą święcić nowe nagrobki. Pozostałe Msze Św. o godz. 7.00 i 9.30. Natomiast o godz. 18.00 Msza Święta z nieszporami za zmarłych fundatorów kościoła i wszystkich zmarłych kapłanów posługujących w ciągu minionych 562 lat w naszej parafii.
 3. Przyjmujemy jeszcze ofiary na wypominki - nabożeństwa wspominkowe będą odprawiane do środy o godz. 17.00 zaś o godz. 18.00 w intencji osób przypomnianych będzie sprawowana Msza Święta z nieszporami żałobnymi.
 4. Zachęcamy do udziału w czwartkowej Adoracji Najświętszego Sakramentu. Życie niesie tak wiele trosk i kłopotów, warto je zanieść do Jezusa.
 5. W tym tygodniu obchodzimy pierwszy czwartek, piątek sobotę miesiąca. W piątek i sobotę bezpośrednio po wypominkach będzie odmawiana litania, w te dni księża spowiadają od 17.30.
 6. W przyszłą pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 17.15 zapraszamy wszystkich członów Kół Żywego Różańca na wspólną modlitwę.
 7. Przypominamy, że do 8-go listopada można uzyskać odpust zupełny, niezbędny jest stan łaski, przyjęcie Komunii Świętej, modlitwa w intencji Ojca Św. i nawiedzenie cmentarza.
 8. Na stronie internetowej i w przedsionku kościoła można obejrzeć zdjęcia z zaprzysiężenia nowych 10 osób do Rady Parafialnej. Natomiast członków rady zapraszamy do zakrystii po odbiór pamiątkowych fotografii.
 9. Jak co roku młodzież oazowa przygotowała kalendarz parafialny na nowy rok. Zachęcamy do nabycia kalendarza i wsparcia naszej młodzieży. Koszt kalendarza to tradycyjnie dobrowolna ofiara.
 10.  
 11. W niedzielę w godz. od 9.00 do 13.00 będzie możliwość honorowego oddawania krwi w ambulansie zaparkowanym na placu Brodowicza.
 12. Z tyłu po obu stronach za ławkami jest do pobrania za darmo najnowszy ciekawy numer czasopisma „Dobre Nowiny”.

Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim obecnym wielu łask Bożych.

Archiwum
Strona główna | Kapłani | O stronie

    www.opoka.org.pl