powrót na stronę główną
 
 
Dzisiaj jest 15 Sierpnia 2022 r. Imieniny: Maria, Napoleon, Stefan

Ogłoszenia parafialne

24 października XXX Niedziela zwykła Niedziela Misyjna

Dzisiejsza ofiary z tacy przeznaczone są na pomoc misjonarzom. Zachęcamy do modlitwy oraz ofiar materialnych i duchowych na rzecz Misji
  1. Dziękujemy wszystkim parafianom, którzy w sobotę bardzo ofiarnie porządkowali nasz cmentarz grzebalny karczując i wywożąc odrastające drzewa i krzewy. Niestety zauważyliśmy, bardzo brzydki proceder praktykowany przez niektóre firmy pomnikarskie. Otóż cement pozostały z wykonywanych nagrobków jest wyrzucany przy ogrodzeniu cmentarza i tam oczywiście kamienieje. Z pewnością właściciele firm nie są świadomi niekulturalnych a wręcz chuligańskich czynów swoich pracowników. Bardzo prosimy o uszanowanie miejsca spoczynku naszych bliskich.
  2. We wtorek na Mszę świętą do Jezusa Miłosiernego, zapraszamy szczególnie mieszkańców domów przy ulicach; Kardynała Wyszyńskiego, Chodkiewicza, Kalinowskiego, Raginisa i Żeromskiego. Zachęcamy do wpisywania własnych intencji.
  3. We środę o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza Święta o błogosławieństwo w życiu tym parafianom, którzy przez cały sezon wegetacji troszczyli się o roślinność na terenie całego kompleksu kościelnego, podlewali kwiaty, usuwali chwasty dbali o ciekawe nasadzenia. Dlatego serdecznie wszystkie te ofiarne osoby na tą Eucharystię zapraszamy.
  4. W związku ze zbliżającymi się dniami szczególnej pamięci o naszych zmarłych zatroszczmy się o porządek na cmentarzu. Pamiętajmy, że troska o miejsca spoczynku bliskich i innych zmarłych to świadectwo naszej wiary w życie pozagrobowe i wdzięczności tym, którzy już odeszli do Domu Ojca.
  5. Ostrzegamy przed pojawiającą się w szkołach i przedszkolach niemądrą zabawą w Halloween, która nie ma nic wspólnego z kulturą chrześcijańską, bowiem jest zwyczajem pogańskim. Wdrażanie dzieci, młodzieży i części dorosłych w przyzwolenie na praktyki okultystyczne, choćby pod pozorem zabawy są niezgodne z nauką Kościoła. Pamiętajmy, iż polską tradycją jest odwiedzanie grobów bliskich nam osób i modlitwa za ich dusze. Zewnętrznym wyrazem naszej pamięci jest zapalane na grobach zniczy, oraz ustawiane kwiatów.
  6. W kancelarii parafialnej przyjmujemy kartki z wypominkami. Kartki są do pobrania przy bocznych ołtarzach i na stoliku za ławkami. Nabożeństwa będą odprawiane od 3 do 6 listopada o godz. 17.00 zaś o godz. 18.00 w intencji osób przypomnianych będzie sprawowana ofiara Mszy Świętej z nieszporami żałobnymi.
  7. Jak co roku młodzież oazowa przygotowała kalendarz parafialny na nowy rok. Zachęcamy do nabycia kalendarza i wsparcia naszej młodzieży. Koszt kalendarza to tradycyjnie dobrowolna ofiara.
  8. Na stoliku za ławkami znajduje się kilka egzemplarzy bardzo ciekawego 64 stronicowego dwumiesięcznika „Miłujcie się”, który jest wydawany w wielu językach na całym świecie. Należność w wysokości 7 złotych proszę wrzucać do skarbonki na kwiaty do kościoła, która znajduje się obok.
  9. W dniach 19-21 listopada organizowane są w Hodyszewie weekendowe rekolekcje dla małżeństw, przeżywających trudności lub chcących odświeżyć swoją relację, prowadzone przez diecezjalny ośrodek Spotkań Małżeńskich. Szczegółowe informacje i kontakt do organizatorów na stronie internetowe www.spotkaniamalzenskie.pl

Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim obecnym wielu łask Bożych.

Archiwum
Strona główna | Kapłani | O stronie

    www.opoka.org.pl