powrót na stronę główną
 
 
Dzisiaj jest 15 Sierpnia 2022 r. Imieniny: Maria, Napoleon, Stefan

Ogłoszenia parafialne

28 Niedziela Zwykła Dzień Papieski 10.10.2021r.

  1. We wtorek na Mszę św. składkową do Miłosierdzia Bożego zapraszamy szczególnie osoby zamieszkałe przy ul. Mickiewicza. Zachęcamy do wpisywania swych intencji.
  2. We wtorek o godzinie 19.00 rozpoczynamy cykl comiesięcznych spotkań pt. Nikodemowe Spotkania. Spotkania będą się odbywały w drugi wtorek miesiąca o godzinie 19.00 od października do czerwca. Każde składać się będzie z konferencji głoszonej prze zaproszonego kapłana oraz adoracji Najświętszego Sakramentu. Serdecznie zapraszamy młodzież szkół średnich, studentów, osoby młode i starsze oraz wszystkich, którzy pragną jeszcze bardziej pogłębić swoją wiarę. Temat pierwszej konferencji to „ Rozmowa przez duże R” . Więcej informacji u ks. Kamila.
  3. We czwartek obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji we środę zapraszamy wszystkich pracujących i emerytowanych nauczycieli na różaniec o godz.17.30 oraz Mszę Świętą w intencji nauczycieli i wychowawców. Różaniec Święty poprowadzą i oprawę liturgii przygotują pracownicy oświaty. Starajmy się pamiętać o osobach, które na różnych etapach życia dbały o nasz wszechstronny rozwój.
  4. Msza św. rozpoczynająca diecezjalny etap Synodu  „Ku Kościołowi synodalnemu: komunia, uczestnictwo i misja”,  odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 11.00 w Katedrze białostockiej, pod przewodnictwem bpa Henryka Ciereszko. Synod, zwołany przez Papieża Franciszka, został otwarty w Rzymie w sobotę 9 października. Jego celem jest rozeznanie drogi na jaką Bóg wzywa Kościół Katolicki w trzecim tysiącleciu. Zapraszamy wszystkich wiernych, a zwłaszcza wspólnoty, ruchy i stowarzyszenia kościelne, do wspólnej modlitwy o światło Ducha Świętego na czas trwania Synodu.
  5. Zapraszamy do lektury nowego numeru "Dróg Miłosierdzia" poświęconego modlitwie różańcowej. Do każdego egzemplarza dołączony jest kalendarz na rok 2022, przygotowany przez Księży Werbistów. Należność wysokości 3 złotych proszę wrzucać do skarbonki na kwiaty obok stolika z gazetami.
  6. Po obu bocznych ołtarzach można już odebrać papierową „Torbę Samarytankę” przygotowaną przez Caritas. Należy ją zwrócić wypełnioną artykułami spożywczymi o długim terminie przydatności w to samo miejsce. Pomoc ta zostanie przekazana najuboższym.
  7. Zapraszamy i zachęcamy do obejrzenia przedstawienia teatralnego pt "Królewna śnieżka i siedmiu krasnoludków", który odbędzie się dziś o godz. 15.00 w sali Ośrodka Kultury w Choroszczy. Przedstawienie wystawiane przez 20 aktorów Teatru rodziców dzieci z Przedszkola sióstr Misjonarek Świętej Rodziny. Karty wstępu w cenie 15 zł można nabyć po mszy w zakrystii lub przed spektaklem.
  8. W ramach cyklu Kulturą po Podlasiu w najbliższy piątek będzie można zobaczyć film DEBIUT z 2020 roku. Jest to oparta na faktach ciekawa historia młodzieży z przestępczego środowiska. Nowy nauczyciel rozpala w nich ambicję zdobycia mistrzostw w szachy. Czy uda im się wygrać możemy się przekonać w piątek o godz. 19.15 w Ośrodku kultury w Choroszczy. Bilety w kancelarii lub w Ośrodku Kultury.
  9. Dziś w całej Polsce, przy kościołach, zbierane są ofiary na fundusz stypendialny Dzieło Nowego Tysiąclecia W miarę naszych możliwości dołączmy do tego dzieła swoją cząstkę, wspierając darem materialnym uzdolnioną młodzież, pochodzącą z rodzin dotkniętych ubóstwem i bezrobociem. Przed kościołem ofiary na ten cel zbiera Akcja Katolicka

Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim obecnym wielu łask Bożych.

Archiwum
Strona główna | Kapłani | O stronie

    www.opoka.org.pl