powrót na stronę główną
 
 
Dzisiaj jest 13 Sierpnia 2022 r. Imieniny: Diana, Hipolit, Maksym

Ogłoszenia parafialne

25 Niedziela Zwykła 19.09.2021r.

Odpust św. Kandyda męczennika
Kaznodzieją jest ks. Łukasz Borowski dawny nasz wikariusz a obecnie doktorant studiujący w Szwajcarii. Pamiętajmy, że jest to okazją do zdobycia odpustu zupełnego.
 1. Wczoraj na błoniach Jana Pawła II został ustawiony nowy niespotykany krzyż. Jest to Krzyż Patriarchalny św. Zachariasza zwany karawaką chroniący przed wszelkiego rodzaju kataklizmami. Na tylnej powierzchni tego krzyża znajduje się są 7 metalowych krzyżyków i 18 liter będących skrótami modlitwy ułożonej przez św. Zachariasza, biskupa Jerozolimy około 620 roku. Folderki z tą niespotykaną modlitwą można nabyć za dowolną ofiarą u młodych przed kościołem, dochód przeznaczony jest na fundusz młodzieżowy. Szczegółowy opis karawaki można znaleźć na naszej stronie internetowej. To piękne dzieło powstało dzięki bezinteresownej pracy wielu osób. Dziękujemy panu Piotrowi Chudzińskiemu za wykonanie tego dębowego krzyża i ciętych laserowo metalowych liter, panu Norbertowi Radkiewiczowi za wykucie trzech ozdobnych krzyżyków na szczycie karawaki, panu Janowi Lulewiczowi za wylanie fundamentu z zakotwiczeniem, oraz panu Krzysztofowi Maleszewskiemu za wykonanie granitowej obudowy. Niech dobry Bóg błogosławi im i ich rodzinom.
 2. We wtorek na Mszę Świętą do Miłosierdzia Bożego, zapraszamy szczególnie mieszkańców zamieszkałych przy ulicy Białostockiej. Przypominamy o wpisywaniu swych intencji.
 3. Pan Jezus nie chce być sam, dlatego zaprasza, by odwiedzać Go we czwartki a On będzie obdarzać każdego wieloma łaskami.
 4. Również we czwartek o godz. 18.00 odprawiona będzie Msza święta patronalna. Mieszkańcy ulicy Branickiego będą polecać się Bogu za pośrednictwem Świętego Ojca Pio.
 5. W przyszłą niedzielę po Mszy św.  godz. 9:30 ks. Piotr zaprasza na spotkanie w kaplicy dominikańskiej wszystkich zolatorów Kół Żywego Różańca.
 6. Również w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.15 zostaną poświecone plecaki i przybory szkolne uczniów I klas i wszystkich zainteresowanych dzieci.
 7. Ponieważ wiele osób odchodzi z tego świata bez sakramentów, dlatego przypominamy rodzinom, że jest to bardzo poważne zaniedbanie duchowe. Wychodząc naprzeciw osobom chorym i w podeszłym wieku, staramy się objąć systematyczną opieką duszpasterską wszystkich obłożnie chorych naszej parafii, będziemy ich odwiedzać w każdy pierwszy piątek miesiąca, od października do czerwca. Wówczas każdy będzie mógł obejść dziewięć pierwszych piątków miesiąca. Prosimy o dostarczanie do kancelarii adresów wszystkich osób, które pragną być odwiedzane przez kapłanów.
 8. Na naszej stronie internetowej i w przedsionku kościoła można obejrzeć wiele zdjęć z tegorocznego święta dziękczynienia. Osoby, które niosły dary niech zgłoszą się do zakrystii po pamiątkowe fotografie.
 9. Z tyłu za ławkami można jeszcze nabyć nowy numer "Dróg Miłosierdzia". Dowolna ofiarę proszę wrzucić do skarbonki na kwiaty obok czasopism.
 10. Pielgrzymka Kół Żywego Różańca Archidiecezji Białostockiej do Sanktuarium Matki Bożej w Różanymstoku odbędzie się w sobotę 2 października. Z naszej parafii wybieramy się tam wspólnie autokarem. Zapisy w kancelarii do środy 22 września. Koszt 30 zł. Zachęcamy do uczestnictwa.
 11. Dziś przed kościołem zbiórka do puszek na KUL i Centrum Pastoralno Katechetyczne w Białymstoku.

Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim obecnym wielu łask Bożych.

Archiwum
Strona główna | Kapłani | O stronie

    www.opoka.org.pl