powrót na stronę główną
 
 
Dzisiaj jest 13 Sierpnia 2022 r. Imieniny: Diana, Hipolit, Maksym

Ogłoszenia parafialne

Parafialne Święto Dziękczynienia 22 Niedziela Zwykła 29.08.2021r.

Dziś gościmy wśród nas znanego nam siostrę Michaelę Rak ze Zgromadzenia Jezusa Miłosiernego. Założycielkę hospicjum w Wilnie, obecnie siostra Michaela tworzy jedyne na Litwie hospicjum dziecięce. To piękne dzieła pragniemy dziś w dniu święta dziękczynienia wspierać. Dzisiejsza niedziela jest też pierwszą, w której posługują w naszej parafii nowi kapłani: ks. Piotr Radkiewicz pochodzący z Kuźnicy i ks. Andrzej Szczepańczyk z parafii katedralnej w Białymstoku. Postarajmy się przyjąć ich serdecznie i otoczyć życzliwa opieką.
 1. Również we wtorek na kolejną Mszę Świętą składkową do Miłosierdzia Bożego zapraszamy szczególnie mieszkańców ulic Lipowej i szpitalnej. Zachęcamy do wpisywania swych intencji.
 2. We środę rozpoczyna się nowy rok szkolny. Jak w każdym dobrym dziele potrzebne jest Boże błogosławieństwo, dlatego serdecznie zapraszamy nauczycieli wraz z uczniami na Mszę Święta o godz. 8.00. Starajmy się rozpocząć ten rok z czystym sercem, korzystajmy z Sakramentu Pojednania.
 3. Z racji pierwszego czwartku miesiąca o godz. 17.30 Grono Przyjaciół Seminarium poprowadzi Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Natomiast o godz. 18.00 uroczysta Msza Święta z nieszporami Eucharystycznymi.
 4. W piątek zachęcamy do rozpoczęcia obchodzenia I piątków miesiąca w ramach nabożeństwa wynagradzającego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Kapłani spowiadają od godz. 17,30.
 5. Także w piątek swoją formację rozpoczyna Ruch Światło-Życie. To wspólnota, która pomaga w pogłębianiu relacji z Panem Bogiem i budowaniu nowych więzi przyjaźni międzyludzkich. Zapraszamy wszystkich oazowiczów a także osoby, które chciałyby wstąpić. Dolna granica wieku to 4 klasa SP.
 6. W sobotę, nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi z racji pierwszej soboty. Matka Boża bardzo prosi o tę modlitwę. Msza Święta o godz. 18.00 następnie wysłuchamy 15-to minutowego rozważania przy wystawionym Najświętszym Sakramencie i odmówimy cześć różańca świętego.
 7. W najbliższą sobotę 4 września wyruszy Piesza Pielgrzymka do Krypna. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych ze swoimi rodzinami. W minionych latach pielgrzymowało ponad 400 osób. Wyruszamy z naszego kościoła o godz. 8.30. W tym pójdziemy nową trasą: przez Złotorię, jaz na Narwi do miejscowości Rybaki. Z grupami białostockimi spotkamy się dopiero w Pogorzałkach. Dzięki temu unikniemy bardzo ruchliwej a przez to niebezpiecznej drogi do Ełku. Dlatego prosimy przybyć do świątyni po wcześniejszym zapisie i stąd po otrzymanym błogosławieństwie wyruszać na trasę. Za nasza grupę odpowiada ks. Kamil. Uroczysta Msza Św. w Krypnie o godz. 18.00. Koszt zapisu ze znaczkiem 5zł. Są zamówione 2 autokary na powrót, koszt 15zł. Wyjazd autokarem na Mszę Św. wieczorną o godz. 16.00, koszt również 15zł. Zapisy w kancelarii parafialnej do piątku.
 8. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 9.30 odbędzie się Procesja Eucharystyczna z racji pierwszej niedzieli miesiąca. Również od następnej niedzieli wznawiamy po przerwie wakacyjnej Msze Święte dla dzieci o godz. 12.15.
 9. Za tydzień o godz. 12.15 nasz parafianin posługujący w San Marino ks. Władysław Antończyk będzie obchodził jubileusz 25 lat kapłaństwa. Kaznodzieją będzie ks. prof. Józef Zabielski dawny nasz wikariusz.
 10. Za tydzień o godz. 17.30 wspólna modlitwa Kół Żywego Różańca naszej parafii z opiekunem ks. Piotrem.
 11. Osoby, które się włączyły w akcję Caritas "Tornister pełen uśmiechów" mogą już je składać, jak co roku przy bocznych ołtarzach w naszym kościele.
 12. Za tydzień w ambulansie na Rynku 11 listopada można będzie honorowo oddawać krew.
 13. Z tyłu za ławkami po dwóch stronach do pobrania za darmo najnowszy numer czasopisma Dobre Nowiny w całości poświecony Prymasowi Tysiąclecia Kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu. Można wziąć gazetę dla siebie i bliskich.

Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim obecnym wielu łask Bożych.

Archiwum
Strona główna | Kapłani | O stronie

    www.opoka.org.pl