powrót na stronę główną
 
 
Dzisiaj jest 15 Sierpnia 2022 r. Imieniny: Maria, Napoleon, Stefan

Ogłoszenia parafialne

21 Niedziela Zwykła - 22.08.2021

 1. Dziś żegnamy w naszej wspólnocie parafialnej dwóch kapłanów, którzy po dwuletniej posłudze duszpasterskiej dekretem po ks. biskupa zostają skierowany na inne placówki. Ks. Marcin Karłowski, który marzył o powrocie do Białegostoku zostaje przeniesiony do niedalekiej parafii Zmartwychwstania Pańskiego, zaś Ks. Cezary Gejdel, którego pasją jest pszczelarstwo trafi w pobliże swej pasieki do Kuźnicy. Życzymy obu kapłanom wszelkich niezbędnych łask Bożych na nowych parafiach. Natomiast we czwartek w Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej, kiedy to Msze Święte będą o godz. 7.00, 9.30 i 18.00 przybędą do naszej parafii nowi kapłani: Ks. Piotr Radkiewicz z Kuźnicy, który będzie również kapelanem w miejscowym szpitalu i ks. Andrzej Szczepańczyk z parafii Karola Boromeuszka w Białymstoku, który m.in. zadaniami będzie odpowiadał za przygotowanie dzieci do I Komunii Świętej. Postarajmy się przyjąć ich serdecznie i otoczyć życzliwa opieką.
 2. We wtorek na kolejną Mszę Świętą składkową do Miłosierdzia Bożego zapraszamy szczególnie mieszkańców ulicy Branickiego i zachęcamy do wpisywania swych intencji.
 3. We środę o godz. 10.00 w naszym kościele zostanie odprawiona Msza święta w intencji pomordowanych pacjentów i pracowników Szpitala Psychiatrycznego z racji 80 rocznicy zagłady dokonanej przez Niemców.
 4. W tym tygodniu cztery rejony naszej parafii będą obchodzić święto swego patrona. We wtorek o godz. 19.00 kolonia Kościuki i Szyszkowizna modlić się za pośrednictwem swej patronki św. Faustyny Kowalskiej. We czwartek o godz. 18.00 osoby zamieszkałe przy ulicach Słonecznej i Sienkiewicza polecać się będą wstawiennictwu Matki Bożej Częstochowskiej. W piątek mieszkańcy dawnych Nowosiółk a obecnie ul. Dzikiej, Łąkowej, Podleśnej, Warszawskiej i kolonii Żółtki orędować będą u Boga za pośrednictwem Św. Moniki. Natomiast w sobotę osoby zamieszkałe przy ulicach: Ogrodowej, Szkolnej i Rynku 11 listopada będą polecać Panu Bogu swoje sprawy za wstawiennictwem Św. Augustyna.
 5. W przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o godz. 11.00 obchodzić będziemy Parafialne Święto Dziękczynienia. Będzie to doskonała okazja do wyrażenia Panu Bogu wdzięczności za opiekę i błogosławieństwo. Prosimy, by zwyczajem lat ubiegłych nie zabrakło delegacji z poszczególnych miejscowości. Jak wiadomo w naszej parafii funkcjonuje 37 rejonów duszpasterskich, które wybrały swych patronów. Niechże wiec każdy rejon przygotuje 3 osobowe reprezentacje z dowolnymi symbolicznymi darami. Jeśli jest to możliwe to prosimy o różnego rodzaju przetwory, które przydadzą się na rekolekcje i odpustu tak liczne w naszej parafii. Dlatego delegacje 3 osobowe zapisują się na zapleczu kościoła, do godziny 10.45 Dzięki temu ustalimy kolejność procesji z darami w czasie Eucharystii i można będzie zapowiedzieć poszczególne grupy. Symboliczne dary będą niesione w procesji na początku Eucharystii w porządku alfabetycznym.
  W tym roku zaprosiliśmy znaną już nam siostrę Michaelę Rak ze zgromadzenia Jezusa Miłosiernego, założycielkę hospicjum w Wilnie. Chcemy wesprzeć nowej jej dzieło. Obecnie siostra tworzy jedyne na Litwie hospicjum dziecięce.
  Z racji panujących jeszcze obostrzeń sanitarnych i w tym roku nie będzie Pikniku Rodzinnego wiec nie przygotowujemy ciast i innych produktów spożywczych. Miejmy nadzieję, że w przyszłym roku wszystko wróci do normy.
 6. Informujemy, że tegoroczna 37. Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Krypnie odbędzie się w sobotę 4 września. W tym pójdziemy nową trasą: przez Złotorię, jaz na Narwi do miejscowości Rybaki. Z grupami białostockimi spotkamy się dopiero w Pogorzałkach. Dzięki temu unikniemy bardzo niebezpiecznej drogi do Ełku. Zapisy od przyszłej niedzieli. Serdecznie zapraszamy wszystkich do wyruszenia na pielgrzymkowy szlak.
 7. Caritas Archidiecezji Białostockiej zaprasza do wzięcia udziału w dziewiątej edycji akcji charytatywnej "Tornister pełen uśmiechów". Aby wziąć udział w akcji należy zaopatrzyć się w nowy plecak, a do niego włożyć najbardziej potrzebne przybory od plasteliny, poprzez kredki, mazaki, ołówki, długopisy, piórniki, linijki, bloki, zeszyty. A następnie tak, jak co roku ustawić przy jednym z bocznych ołtarzy w naszym kościele. Wszystkie zebrane środki zostaną przekazane na zakup wyprawek dla dzieci z rodzin potrzebujących z archidiecezji białostockiej oraz podopiecznych Caritas Diecezji Grodzieńskiej.
 8. Studium Teologii w Białymstoku zaprasza osoby zainteresowane nauczaniem religii w szkołach, pogłębieniem wiedzy teologicznej potrzebnej do posługi liderów wspólnot kościelnych oraz podjęciem doradztwa rodzinnego w parafialnych poradniach. Proponujemy; 6 - letnie niestacjonarne studia magisterskie teologiczno – katechetyczne 2 – letnie niestacjonarne podyplomowe studia katechetyczne 2 – letnie studium teologii dla świeckich 2 - letnie studium życia rodzinnego. Dokumenty należy składać w sekretariacie Studium Teologii w Białymstoku przy ul. Warszawskiej 50 do 25 września br. włącznie. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej: www.teologia.archibial.pl

Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim obecnym wielu łask Bożych.

Archiwum
Strona główna | Kapłani | O stronie

    www.opoka.org.pl