powrót na stronę główną
 
 
Dzisiaj jest 13 Sierpnia 2022 r. Imieniny: Diana, Hipolit, Maksym

Ogłoszenia parafialne

Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny 18.08.2019

  1. Tradycyjne dziś o godz. 18.00 modlimy się za naszą kochaną Ojczyznę. Po Mszy Świętej serdecznie zapraszamy na spotkanie religijno - patriotyczne w miejscu pamięci potocznie zwanym „Szubienicą”. Zapraszamy serdecznie do udziału w tych obchodach.
  2. Dziś także w Katedrze Białostockiej o godz. 14.00 Dożynki Diecezjalne w tym roku naszą parafię na tej uroczystości będą reprezentować mieszkańcy Gajownik. Natomiast w przyszłym roku mieszkańcy Jeronik.
  3. W tym tygodniu trzy rejony naszej parafii będą obchodzić święto swego patrona. We wtorek mieszkańcy domy prywatne na Os. Zielona Dolina, ulice: Wodociągowa, Wędkarska, Spławikowa, Rybacka, Narwiańska polecać się będą opiece sw. Jacka. We środę za wstawiennictwem Św. Rocha będą się modlić mieszkańcy domów prywatnych przy Alei Niepodległości, Wojska Polskiego, Armii Krajowej, Batalionów Chłopskich i Sarosieka. Natomiast w sobotę rodziny zamieszkałe przy ulicach: 3-go Maja, Rumiankowej, Chabrowej, Konwaliowej i Różanej czcić będą Św. Różę z Limy, której obraz wisi w nawie głównej naszej świątyni.
  4. Pan Jezus nie chce być sam, dlatego zaprasza, by odwiedzać Go we czwartki a On będzie obdarzać każdego morzem łask. Dlatego zaufaj Mu, a On Cię przez życie poprowadzi.
  5. Z radosną informujemy, że zakończyły się prace przy remoncie elewacji kastoru do strony rynku. Przy okazji dokonano naprawy wszelkich spękać i ubytków tynku i farby, które systematycznie pojawiają się na starych zabytkowych budynkach w tym wypadku na kościele i otaczającym parkanie. Obecnie trwają prace przy montażu kilkunastu profesjonalnych kamer monitorujących teren przykościelny i parking. W minionym czasie zdarzały się rożnego rodzaju ekscesy na parkingu, teraz bardzo łatwo będzie można zidentyfikować sprawców tych czynów. Jednocześnie przypominamy, że jak parking na błoniach za klasztorem jest czynny pół godziny pod rozpoczęciem nabożeństw i zamykany po wieczornej Mszy Świętej. Dlatego prosimy by ci, którzy zaczęli parkować swoje auta przez całą dobę, by je usunęli, bo będą mieli problemy z wyjazdem. Bowiem nie jest to parking na błoniach Jana Pawła II nie jest parkingiem publiczny. Przypominamy, że jest to parking parafialny użyczający miejsca autom pracowników i interesantów Urzędu Miejskiego w godzinach pracy tegoż urzędu.
  6. W przyszłym tygodniu rozpoczną się prace przy utwardzaniu kostką betonową kolejnej alejki na naszym cmentarzu grzebalnym. Dziękujemy wszystkim, którzy wspierali i nadal wspierają prowadzone inwestycje w naszej parafii.
  7. Symbole Światowych Dni Młodzieży przybędą do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białymstoku w poniedziałek 23 sierpnia br. o godz. 20.00. O godz. 21.00 będzie sprawowana Msza św., a po niej czuwanie modlitewne do późnych godzin nocnych. Pożegnanie Symboli nastąpi o godz. 7.00. Do wspólnej modlitwy zapraszamy wszystkich wiernych, a szczególnie ludzi młodych. Ufamy, że obecność Symboli w naszej Archidiecezji będzie impulsem do ożywienia życia duchowego młodzieży i ważnym etapem przygotowania do Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w 2023 roku w Lizbonie.
  8. Tradycyjnie w dniu dzisiejszym przed kościołami naszej archidiecezji prowadzona jest kwesta do puszek na diecezjalne radio: Informacja i Muzyka w skrócie Radio I.

Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim obecnym wielu łask Bożych.

Archiwum
Strona główna | Kapłani | O stronie

    www.opoka.org.pl