powrót na stronę główną
 
 
Dzisiaj jest 13 Sierpnia 2022 r. Imieniny: Diana, Hipolit, Maksym

Ogłoszenia parafialne

18 Niedziela Zwykła 1.08.2021 r.

Dziś przeżywamy Odpust Matki Bożej Anielskiej. Kazania głosi nasz parafianin ks. Adam Mariański posługujący obecnie w parafii Krypno. Przez cały dzień można uzyskać odpust zupełny tzw. ”Porciunkuli”. Warunki uzyskania odpustu to stan łaski i przystąpienie do Komunii Świętej. Dzisiejsze ofiary na tacę są przeznaczone na KUL i Centrum Formacji Pastoralno – Katechetycznej
  1. Dziś z racji odpustu tradycyjnie można zamówić po nabożeństwie przy ołtarzu Matki Bożej Anielskiej Msze św. składkowe do Matki Bożej w dowolnych intencjach. Będą one odprawiane w najbliższych wolnych terminach.
  2. Dziś także o godz. 17.30 w naszym kościele wspólny różaniec członków Kół Żywego Różańca.
  3. W tym tygodniu przepadają dwie Msze święte patronalne. W poniedziałek o godz. 18.00 mieszkańcy ulic: ks. Pieściuka i ul. Mickiewicza do ul. 3 maja polecać się będą opiece Matki Bożej Anielskiej. Natomiast w sobotę mieszkańcy ulic: Dominikańskiej i Zamkowej orędować będą u Boga za wstawiennictwem św. Dominika.
  4. We środę przypada wspomnienie obowiązkowe Św. Jana Vianneya patrona proboszczów.
  5. Pamiętajmy, że w każdy czwartek przez cały dzień czeka na nas w kościele Pan Jezus ukryty w Najświętszym Sakramencie i zachęca: Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię. Nie bądźmy obojętni na to zaproszenie.
  6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
  7. W piątek przypada Święto Przemienienia Pana Jezusa na Górze Tabor. Msze święte o godz. 7.00, 9.30 i 18.00.
  8. W przyszłą niedzielę obchodzimy odpust Św. Dominika w tym roku kaznodzieją będzie ks. Dominik Budzicki posługujący w parafii Goniądz.
  9. Z tyłu za ławkami do pobrania ostatnie numery czasopisma Drogi Miłosierdzia. Przypominamy ze do każdego egzemplarza dołączona jest książeczka z konferencjami bł. Ks. Michała Sopocki. Dowolne ofiary proszę wrzucać do skarbonki na kwiaty.
  10. Także dziś na Rynku 11 listopada od godz. 9.00 do 13.30 jest zaparkowany ambulans w którym można honorowo ofiarować krew.

Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim obecnym wielu łask Bożych.

Archiwum
Strona główna | Kapłani | O stronie

    www.opoka.org.pl