powrót na stronę główną
 
 
Dzisiaj jest 15 Sierpnia 2022 r. Imieniny: Maria, Napoleon, Stefan

Ogłoszenia parafialne

17 Niedziela Zwykła 25 lipca 2021

Zgodnie z decyzja papieża Franciszka dziś obchodzimy 1. Światowego Dnia Dziadków i Osób Starszych, pod zwykłymi warunkami można uzyskać odpust zupełny. Ten dzień nawiązuje do przypadającego jutro wspomnienia liturgicznego świętych Joachima i Anny, dziadków Pana Jezusa.
  1. Ponieważ dziś przypada wspomnienie patrona kierowców św. Krzysztofa. Bezpośrednio po każdej Mszy świętej na Błoniach Jana Pawła II zostaną poświecone wszelkie pojazdy: rowery, skutery, motocykle i samochody, aby kolejny rok służyły nam bezpiecznie. Przy okazji włączamy się w ogólnopolską akcje św. Krzysztofa 1 grosz za kilometr. Bądźmy wdzięczni Panu Bogu za bezpiecznie przejechane kilometry i pomóżmy polskim misjonarzom w zakupie środków transportu. Za kapłanem poświęcającym pojazdy będzie szli ministranci ze skarbonkami na pojazdy misyjne.
  2. We wtorek na kolejną Mszę Świętą składkową do Miłosierdzia Bożego oprócz wszystkich czcicieli Jezusa Miłosiernego zapraszamy bloków nr 4a, 8, 8A i 8B przy ul. Powstania Styczniowego. Przypominamy jednocześnie o wpisywaniu swych intencji, aby modlitwa była jak najbardziej osobista. Również we wtorek o godz. 19.00 mieszkańcy Gajownik polecać się będą swej patronce św. Annie, matce Najświętszej Maryi Panny.
  3. W przyszłą niedzielę przeżywamy doroczny Odpust Matki Bożej Anielskiej. Kazania będzie głosić kapłan pochodzący z naszej parafii a obecnie posługujący w Krypnie ks. Adam Mariański. Przez cały dzień można uzyskać odpust zupełny tzw. ”Porcjunkuli”. Warunki uzyskania odpustu to stan łaski, przystąpienie do Komunii świętej. Z racji odpustu tradycyjnie można zamówić po nabożeństwie przy ołtarzu Matki Bożej Anielskiej Msze św. składkowe do Matki Bożej w dowolnych intencjach. Po Mszy świętej o godz. 9, 30 z racji pierwszej niedzieli odbędzie się procesja eucharystyczna wokół kościoła.
  4. W następną niedzielę o godz. 17.30 w naszym kościele wspólny różaniec członków Kół Żywego Różańca.
  5. Również za tydzień ambulans do poboru krwi będzie ustawiony na Rynku 11 listopada od godz. 9.00 – 13.30. Serdecznie zapraszamy do podzielenia sie cząstką siebie z potrzebującymi.
  6. Tak jak słyszeliśmy w komunikacie miesiąc sierpień tradycyjnie jest miesiącem trzeźwości starajmy się wytrwać w swych postanowieniach.
  7. Z tyłu za ławkami do pobrania ostatnie numery czasopisma Drogi Miłosierdzia. Dowolne ofiary proszę wrzucać do skarbonki na kwiaty.

Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim obecnym wielu łask Bożych.

Archiwum




Strona główna | Kapłani | O stronie

    www.opoka.org.pl