powrót na stronę główną
 
 
Dzisiaj jest 15 Sierpnia 2022 r. Imieniny: Maria, Napoleon, Stefan

Ogłoszenia parafialne

Niedziela ZESŁANIA DUCHA ŚWIETEGO - 23 maja 2021 r.

W dniu dzisiejszym za odmówienie lub odśpiewanie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź” można uzyskać odpust zupełny, będąc w stanie łaski i przyjmując Komunię Św.
 1. Papież Franciszek ogłosił obecny rok, Rokiem św. Józefa. Do tej pory nie było w naszej świątyni obrazu, ani rzeźby tego Wielkiego Orędownika. Nadszedł wiec czas odkrycia św. Józefa i powierzenia opiekunowi Świętej Rodziny siebie i swoich najbliższych. Obecnie mamy taką możliwość po prawej dawnej męskiej stronie znajduje się piękna figura św. Józefa. Natomiast po stronie lewej, kobiecej, szlachetna rzeźba Jego Oblubienicy NMP z dzieciątkiem. Dziś na zakończenie Mszy świętej odmówimy litanię do św. Józefa powierzając się Jego opiece i będziemy to czynić w każdą środę.
 2. Jutro Święto NMP Matki Kościoła Msze Św. o godz. 7.00, i 18.00. W tym dniu tradycyjnie o godz. 9.00 będzie odprawiana Msza Św. na cmentarzu grzebalnym. Ofiara z tacy będzie przeznaczona na Msze Św. za zmarłych tam spoczywających. Ponieważ na jesieni nie było możliwości poświecenia nowych nagrobków bezpośrednio po nabożeństwie będzie można prosić kapłanów o ich poświecenie.
 3. W tym tygodniu odbędą się o godz. 18, 00 w naszym kościele dwie Msze Święte patronalne: w poniedziałek mieszkańcy bloków przy ul. Powstania Styczniowego na osiedlu Wichrowe Wzgórza będą prosić o wstawiennictwo św. Ritę. Tego dnia wszyscy przynoszą do kościoła do poświecenia róże św. Rity. Natomiast we wtorek mieszkańcy Zawad i Topilca z koloniami polecać się będą opiece NMP Wspomożycielki Wiernych.
 4. We środę przepada Dzień Matki. Dlatego o godz. 18.00 będzie sprawowana Msza Święta a wcześniej nabożeństwo majowe w intencji wszystkich matek. Zapraszamy do modlitwy w intencji naszych mam żyjących i zmarłych Nie zapomnijmy też o kwiatach dla naszych mam. Natomiast o godz. 13.00 będzie w tej intencji eucharystia w DPSie.
 5. Zachęcamy do czwartkowej adoracji Najświętszego Sakramentu towarzyszenia Jezusowi, który czeka na nas i zapewnia: „Przyjdźcie do mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążenie jesteście a Ja was pokrzepię”. Od tego czwartku każdorazowo podczas trwania adoracji będzie można wylosować z pojemnika stojącego za ławkami Słowo Życia, czyli cytat z Pisma Świętego przeznaczony dla konkretnej osoby, bowiem jest to żywe Słowo Boga.
 6. We czwartek przypada Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kaplana. Jest to tez Dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Tego dnia wszyscy księża naszej diecezji gromadzą się na wspólnej modlitwie w Sanktuarium Najświętszego Sakramentu w Sokółce. Dlatego we czwartek po południu kancelaria naszej parafii nie będzie czynna. Natomiast o godz. 18.00 odprawiona będzie Msza Święta z nieszporami eucharystycznymi.
 7. W sobotę o godz. 9.00 odbędzie się spowiedź dzieci przystępujących do I komunii świętej i ich rodziców klasy IIIA, zaś o godz. 10.00 klasy IIIB i dzieci uczących się poza Choroszczą.
 8. Również w sobotę, ale o godz. 18.00 zapraszamy do spowiedzi dzieci, które w ubiegłym roku miały I komunię św., bowiem następnego dnia, czyli w niedzielę o godz. 9.30 zostanie odprawiona Eucharystia w rocznicę I komunii świętej. Zachęcamy wszystkie dzieci z klas IV do obecności na tej Mszy Świętej.
 9. Za w tydzień Uroczystość Trójcy Przenajświętszej na Mszach świętych o godz. 12.15 i 14.00 odbędą się uroczystości I Komunii Świętej. Dzieci spotykają się przed kościołem kwadrans przed nabożeństwem. W czasie Mszy Św. komunijnych ławki w głównej nawie przeznaczone są wyłącznie najbliższym osobom dzieci pierwszokomunijnych, dlatego prosimy ich nie zajmować. Prosimy by osoby niezwiązane z tą uroczystością przyszły o innej porze. Ponieważ musieliśmy dokonać zmian porządku nabożeństw Msza święta za śp. Agatę Kozłowską została przeniesiona z godz. 12,15 na godz. 11.00. Przepraszamy za utrudnienia.
 10. Informujemy, że została ustalona z księdzem biskupem data zaległego bierzmowania. Odbędzie się ono, aby uniknąć kolejnych kłopotów na otwartym terenie, poza kościołem na błoniach Jana Pawła II. Termin bierzmowania sobota, 5 czerwca o godzinie 15.00. Zapraszamy na spotkanie przygotowujące z próbą generalną we środę 2 czerwca o godzinie 18.30. Spowiedź bierzmowanych oraz świadków i najbliższej rodziny w przeddzień udzielenia sakramentu, czyli w piątek 4 czerwca o godz. 19.00. Wszelkie pozostałe informacje zostaną przekazane młodzieży na spotkaniu 2 czerwca.
 11.  
 12. Ksiądz Biskup Henryk Ciereszko zaleca, aby procesje w tegoroczną Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Archidiecezji Białostockiej odbywały się zgodnie z przyjętym w parafiach zwyczajem przy uwzględnieniu obowiązujących przepisów sanitarnych. W Białymstoku odbędzie się tradycyjna procesja ulicami od Katedry do kościoła św. Rocha. Natomiast w naszej parafii trasa procesji będzie wynosiła 550 metrów i poprowadzi ulicą Branickiego na ulice Szkolną i wrócimy na Rynek 11 listopada pod remontowaną elewację podominikańskiego klasztoru.
 13. Stowarzyszenia Matki Bożej Królowej Pokoju i Pojednanie w Białymstoku organizuje tygodniową pielgrzymkę do Medjugorie z racji 40 rocznicy objawień. Koszt 1600 zł, termin 20 – 27 czerwca. Bliższe informacje i telefony kontaktowe na plakacie w przedsionku kościoła.
 14. Za tydzień przed kościołem małżeństwa z naszej parafii będą zbierały podpisy poparcia projektów bardzo ważnych dwóch ustaw: "Stop aborcji"  i ustawy "STOP LGBT” Do tego niezbędny jest numer PESEL, dlatego prosimy o zabrnie ze sobą dowodów osobistych.
 15.  
 16. Z tyłu za ławkami jest jeszcze ostatnia szansa nabycia majowego numeru czasopisma "Drogi Miłosierdzia". Dowolną ofiarę za gazetę proszę wrzucić do skarbonki na kwiaty.
 17. Niech Dobry Bóg hojnie wynagrodzi wszystkich ofiarodawców przekazujących ofiary na kościół w kancelarii, bądź dokonujących wpłat na konto parafialne.
 18. Dziś przed kościołem za pozwoleniem Metropolitalnej Kurii Białostockiej jest prowadzona zbiórka na leczenie 14 - miesięcznego Nikodema Wasilewskiego z Białegostoku.

Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim obecnym wielu łask Bożych.

Archiwum
Strona główna | Kapłani | O stronie

    www.opoka.org.pl