powrót na stronę główną
 
 
Dzisiaj jest 13 Sierpnia 2022 r. Imieniny: Diana, Hipolit, Maksym

Ogłoszenia parafialne

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego 2021r.

  1. Pragniemy serdecznie podziękować Strażnikom Eucharystii i ich żonom, za pomoc w przygotowaniu tegorocznych dekoracji Ciemnicy i Grobu Pańskiego. Ks. Kamilowi za własnoręcznie wykonaną oryginalną dekoracje ciemnicy a pani Marzenie za jak zawsze ciekawe kompozycje kwiatowe w prezbiterium. Dziękujemy serdecznie naszej służbie liturgicznej za piękną posługę przy ołtarzu, dziękujemy naszemu panu organiście Łukaszowi z chórem i scholom za mistrzowska oprawę muzyczną, która bardzo ubogaca liturgię, dziękujemy wszystkim wspólnotom i poszczególnym osobom prywatnym zaangażowanym w prowadzeniu nocnego czuwania. Gratuluję także tym wszystkim, którzy potrafili urwać część snu dzisiejszej nocy dla Jezusa i przyjść by towarzyszyć Mu przy Grobie Pańskim. Oczywiście serdecznie dziękuję służbie liturgicznej i białej procesji.
  2. Jutro poniedziałek wielkanocny porządek Mszy świętych niedzielny. Tradycyjnie będzie odczytany list rektora KUL a ofiary z tacy przeznaczamy na tą katolicką uczelnię i Centrum Teologiczno Pastoralne.
  3. Uroczystość Wielkanocną obchodzi się przez 8 dni /oktawa/, dlatego w najbliższy piątek nie ma postu. Zachęcamy do udziału w codziennej Eucharystii. Po Mszy Świętej o godz. 18.00 przez najbliższy tydzień będzie odmawiana Koronka do Miłosierdzia Bożego z racji trwającej nowenny przed uroczystością Bożego Miłosierdzia.
  4. Zachęcamy do czwartkowej adoracji Najświętszego Sakramentu towarzyszenia Jezusowi, który czeka na nas i zapewnia: „Przyjdźcie do mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążenie jesteście a Ja was pokrzepię”
  5. W następną niedzielę obchodzimy Uroczystość Miłosierdzia Bożego, którą poprzedza nowenna odprawiana codziennie po Mszy świętej. O Uroczystość Miłosierdzia Bożego Pan Jezus powiedział, kto w tym dniu będzie w stanie łaski i przyjmie Komunię świętą, dostąpi odpuszczenia wszystkich kar doczesnych i win. Zatem święto Miłosierdzia i przyjęcie w tym dniu Komunii świętej obdarza nas tym dobrem, jakim obdarza chrzest święty. Zachęcamy do skorzystania z tego szczególnego daru Bożego miłosierdzia. Z tej racji o godz15.00 spotkamy się w kościele na Koronce do Bożego Miłosierdzia.
  6. Dziękujemy wszystkim osobom, które przekazują ofiary na kościół w kancelarii, bądź dokonują wpłat na konto parafialne. Niech Dobry Bóg wszystkich ofiarodawców hojnie wynagrodzi.
  7. W przyszłą niedziele dzieci przynoszą do kościoła skarbonki Caritas, do których zbierały przez cały Wielki Post ofiary dla potrzebujących.
  8. Za ławkami do pobrania za darmo gazeta „Dobre Nowiny”

Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim obecnym wielu łask Bożych.

Archiwum
Strona główna | Kapłani | O stronie

    www.opoka.org.pl