powrót na stronę główną
 
 
Dzisiaj jest 10 Sierpnia 2022 r. Imieniny: Borys, Bogdan, Wawrzyniec

Ogłoszenia parafialne

V niedziela Wielkiego Postu 21. III. 2021r.

Dziś rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne przewodniczyć nim będzie ojciec Marek Miławicki, dominikanin z klasztoru we Wrocławiu. Tradycyjnie pierwszego dnia nie ma spowiedzi, słuchając Słowa Bożego robimy rachunek sumienia, zaś w poniedziałek, wtorek i środę przyjedzie wielu kapłanów i każdy będzie mógł skorzystać z Sakramentu Pokuty
 1. Dziś po Mszy Świętej o godz. 12.15 spotkanie uczniów klas III przygotowujących się do I komunii świętej i ich rodziców.
 2. W dniu dzisiejszym rozpoczęliśmy rekolekcje wielkopostne, będą one trwały do wtorku. Przypominamy, że w czasie rekolekcji nie ma Mszy Św. porannej o godz. 7.00. Każdego dnia będzie sześć Mszy Świętych, aby zachować odpowiedni dystans. Ponieważ nie może być Mszy świętych szkolnych, dlatego wszyscy będą mieli do wyboru cztery eucharystie przed południem i dwie wieczorem. Czyli o godz. 8.00, 9,30, 11.00, 12,15 i wieczorem o godz. 18.00 i 19.30. Rodzice zabierają dzieci i młodzież ze sobą na dowolne godziny. Od jutra przyjedzie do nas wielu spowiedników przygotujmy się duchowo na święta pojednując się z ludźmi i Panem Bogiem.
 3. W czasie rekolekcji, by wydłużyć czas spowiedzi o godz. 17.30 będą rozpoczynały się dodatkowe nabożeństwa pasyjne. Nabożeństwo Gorzkich Żali dziś i we środę, w poniedziałek Różaniec Święty, zaś we wtorek nabożeństwo Drogi Krzyżowej.
 4. We czwartek przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego Msze święte o godz. 7.00, 9.30 i 18.00. Jest to też Dzień Świętości Życia, dlatego będziemy mogli podjąć dzieło duchowej adopcji. Jest to codzienna modlitwa w intencji jednego nieznanego mi dziecka poczętego, którego życie jest zagrożone. Duchowa adopcja polega na odmówieniu codziennie jednej dziesiątki różańca i specjalnie przypisanej modlitwy oraz dobrowolnych postanowieniach w intencji obrony życia. Po homilii chętni wraz z kapłanem odmówią modlitwę podjęcia duchowej adopcji. Następnie w procesji z darami podejmujący tę szczególną modlitwę przyniosą do ołtarza małe znicze, które zapalone staną się symbolem podjętego postanowienia. Małe znicze i teksty codziennie odmawianej modlitwy będą przygotowane na stoliku za ławkami.
 5. We czwartek też kończą się nasze 33 dniowe rekolekcje. Wszystkich, którzy w nich uczestniczyli zapraszamy na Msze świętą o godz. 18.00. Każdy otrzyma specjalny druk zawierzenia i po osobistym podpisaniu dokonamy uroczystego zawierzenia Jezusowi przez Maryję.
 6. Z powodu bierzmowania w piątek nie będzie Drogi Krzyżowej zostanie ona wyjątkowo przeniesiona na czwartek na godz. 17,30.
 7. Z tego samego powodu dziecięca Droga Krzyżowa będzie we czwartek wcześniej o godz. 16.30 po niej ok. godz. 17.00 ks. Cezary zaprasza do Kaplicy Dominikańskiej rodziców i dzieci, które chcą uczestniczyć w białej procesji.
 8. W tym tygodniu ks. biskup Henryk Ciereszko udzieli młodzieży naszej parafii sakramentu bierzmowania. W piątek o godz. 18.00 dla uczniów klas VIII zaś w sobotę o godz. 15.00 dla szkół średnich.
 9. Piątkowa msza święta o godzinie 18.00 ze względu na przepisy sanitarne będzie tylko dla osób związanych z sakramentem bierzmowania. Z tego powodu dwie intencje przyjęte w piątek na godz. 18.00 odprawione będą o godz. 7.00.
 10. Pragniemy, by również parafianie, którzy nie są w stanie przybyć do kościoła z czystym sercem oczekiwali na Święta Zmartwychwstania Pańskiego. Dlatego w najbliższą sobotę w godzinach od 9.00 do 10.30 będziemy odwiedzać osoby chore i w podeszłym wieku, prosimy o zgłaszanie adresów do kancelarii parafialnej.
 11. Za tydzień Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej - poświecenie palm na każdej Mszy Świętej - uroczyste o godz. 12.15 z udziałem najmłodszych, odbędzie się przed kościołem. Zachęcamy, aby wszystkie dzieci przyniosły palmy na tę godzinę. Tradycyjnie młodzież oazowa będzie oferować przed kościołem oryginalne przystrojone żywe gałązki palmowe. Pamiętajmy, że jest to forma wsparcia materialnego na rekolekcje wakacyjne tej aktywnej i wartościowej młodzieży.
 12. Parafialną Plenerową Drogę Krzyżową, która miała się odbyć w niedziele Palmową o godz. 15.00 w Jeronikach zostaje po raz kolejny z powodu epidemii przeniesiona na następny rok.
 13. Dziękujemy za ofiary na kwiaty do Grobu Pana Jezusa: Stowarzyszenie „Chcę żyć” – 100zl, Strażnicy Eucharystii 100zł, KŻR z ul. Piaskowej – 100zł. Oraz wszystkie anonimowe składane osobiście do skarbony za ławkami.
 14. Dziękujemy wszystkim osobom, które nadal przekazują ofiary na kościół w kancelarii, bądź dokonują wpłat na konto parafialne. Niech Dobry Bóg wszystkich ofiarodawców hojnie wynagrodzi.
 15. W obu nawach kościoła przy ołtarzach, są do nabycia w formie samoobsługowej świece - tzw. "paschaliki" „Caritas” w cenie 10 zł, których możemy użyć w Wigilię Paschalną w czasie odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych oraz do udekorowania stołu wielkanocnego; dochód z ich sprzedaży będzie przeznaczony na pomoc osobom potrzebującym.
 16. Z tyłu za ławkami można jest jeszcze do nabycia czasopismo "Drogi Miłosierdzia". Dowolną ofiarę za gazetę proszę wrzucić do skarbonki na kwiaty do kościoła, która znajduje się obok czasopism

Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim obecnym wielu łask Bożych.

Archiwum
Strona główna | Kapłani | O stronie

    www.opoka.org.pl