powrót na stronę główną
 
 
Dzisiaj jest 13 Sierpnia 2022 r. Imieniny: Diana, Hipolit, Maksym

Ogłoszenia parafialne

IV niedziela Wielkiego Postu - 14 III. 2021 r.

Dziś gościmy w naszej wspólnocie misjonarza Marka posługującego w Afryce
 1. W Wielkim Poście Nabożeństwa Drogi Krzyżowej odbywają się w następującym porządku: dla dorosłych w niedziele po Mszy Św. o 8.00 i piątek o 17.30. dla dzieci we czwartki o 17.30, dla młodzieży i osób pracujących do późna w piątek po Mszy świętej o godz.18.00.
 2. We wtorek na Mszę Święta składkową do Miłosierdzia Bożego zapraszamy szczególnie mieszkańców Oliszek. Prosimy o wpisywania swych intencji, aby modlitwa była jak najbardziej osobista.
 3. W każdy czwartek Pan Jezus czeka na nas w kościele. Chce nam pomoc w pokonywaniu trudów pielgrzymki przez życie. Nie bądźmy obojętni na Jego zaproszenie. Kościół jest otwarty od rana do wieczora.
 4. We czwartek o godz. 18.00 w katedrze białostockiej będzie sprawowana Msza Święta z okazji Imienin Księdza Arcybiskupa Seniora Edwarda Ozorowskiego Zapraszamy do modlitwy w intencji Najdostojniejszego Solenizanta.
 5. W piątek przypada uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Msze Święte o godz. 7.00, 9.30 i 18.00. Pamiętajmy, że po Matce Bożej, św. Józef jest ze wszystkich świętych najmilszy Bogu.
 6. W najbliższą sobotę próba przed sakramentem bierzmowania klasy szkoły średniej godzina 14.00 natomiast próba klas VIII o godzinie 16.00. Obecność bierzmowanych obowiązkowa.
 7. Za tydzień rozpoczynamy nasze cztero - dniowe Rekolekcje Wielkopostne, które poprowadzi o. Marek Miławicki, dominikanin z klasztoru we Wrocławiu. Niechaj nikogo zdrowego nie zabraknie w tych dniach w kościele. Łaskę udanych rekolekcji trzeba wymodlić, dlatego prosimy wszystkie grupy modlitewne naszej parafii, oraz poszczególnych wiernych o modlitwę w intencji ojca rekolekcjonisty i spowiedników.
 8. W przyszłą niedziele po Mszy Świętej o godz. 12.15 spotkanie uczniów klas III przygotowujących się do I komunii świętej i ich rodziców. Na spotkaniu zostaną poświecone modlitewniki.
 9. Dziękujemy wszystkim osobom, które nadal przekazują ofiary na kościół w kancelarii, bądź dokonują wpłat na konto parafialne. Niech Dobry Bóg wszystkich ofiarodawców hojnie wynagrodzi.
 10. Jak co roku zbieramy w swych wspólnotach ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego, zbiorowe przekazujemy w kancelarii, aby je można było odczytać, i tak: Koło Żywego Różańca z ul Branickiego – 200zł, św. Dominika z Barszczewa – 150zł, po 100zł; św. Rity z ul. Lipowej, św. Moniki, św. Joanny Beretty Mola i św. Jana Pawła II, Ruch Rodzin Nazaretańskich - 160zł, Akcja Katolicka 100zł. Natomiast ofiary prywatne – anonimowe, prosimy wrzucać do skarbony za ławkami.
 11. Z tyłu za ławkami można nabyć nowy numer diecezjalnego czasopisma "Drogi Miłosierdzia". Szczególnie polecamy rozmowę ze znaną nam siostrą Michaelą Rak, założycielką hospicjum w Wilnie, zatytułowaną "Miłosierdzie jest walutą na wieczność". Dowolną ofiarę za gazetę proszę wrzucić do skarbonki na kwiaty do kościoła, która znajduje się obok czasopism.
 12. Trwa nabór uczniów na rok szkolny 2021/22 do Szkoły Podstawowej STER i Przedszkola Familijnego znajdujących się przy kościele św. Rocha w Białymstoku, ul. ks. A. Abramowicza 1. Szkoła i przedszkole stawiają na wychowanie w wartościach katolickich oraz rzetelną edukację. Trwają dni otwarte szkoły. Szczegółowe informacje na stronie ster.bialystok.pl.
 13. Caritas Archidiecezjalna zaprasza nas do wzięcia udziału w znanej nam już akcji ofiarowania Torby Samarytanki, które można pobrać przy ołtarzach bocznych. W domu wkładamy do niej produkty żywnościowe, którymi chcielibyśmy podzielić się z potrzebującymi. Torbę z żywnością przynosimy w przyszłą niedzielę, czyli pierwszego dnia rekolekcji i stawiamy przy ołtarzach bocznych. Prosimy, by torby wzięły te osoby, które rzeczywiście zechcą zrobić z  ich pomocą paczkę żywnościową. Połowa zebranych toreb trafi do Centrum Pomocy Samarytanin w Białymstoku, a połowa do potrzebujących osób z naszej parafii. Oczywiście można również robić paczki żywnościowe we własnych reklamówkach. Bóg zapłać tym wszystkim, którzy zechcą wziąć udział w niniejszej akcji.

Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim obecnym wielu łask Bożych.

Archiwum
Strona główna | Kapłani | O stronie

    www.opoka.org.pl