powrót na stronę główną
 
 
Dzisiaj jest 13 Sierpnia 2022 r. Imieniny: Diana, Hipolit, Maksym

Ogłoszenia parafialne

VI niedziela zwykła 14.II.2021 r.

W dniu dzisiejszym gościmy w naszej parafii z posługa Słowa Bożego kustosza Sanktuarium Matki Bożej Różanostockiej ks. Adama Wtulicha
  1. We wtorek na Msze Świętą składkową do Bożego Miłosierdzia zapraszamy szczególnie mieszkańców miejscowości Barszczewo z koloniami Barszczewa. Zachęcamy do wpisywania swych intencji.
  2. W tę środę przypada Popielec, wkraczamy w Wielki Post. Msze Św. z obrzędem posypania głów popiołem o 7.00, 9.30, 11.00 i 18.00. W tym dniu obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post - nie ma dyspensy.
  3. We czwartek Pan Jezus zaprasza do kościoła, przez cały dzień będzie cierpliwie czekał obecny w Najświętszym Sakramencie, by nas wysłuchać i pokrzepić.
  4. W najbliższą sobotę zachęcamy do rozpoczęcia 33 dniowych prywatnych rekolekcjach. Pomocą w owocnym przeżywaniu tego czasu jest podręcznik „33 dni do Chwały Poranka”, zawierający specjalne przygotowane teksty świętych na każdy dzień. Już tylko dziś, można składać zamówienia w zakrystii u pana kościelnego, aby od poniedziałku odbierać książki. Koszt jednego egzemplarza 16 zł. Jest to doskonała forma przeżywania Wielkiego Postu. Te prywatne rekolekcje, które będziemy przeżywać w swoich domach zakończą się po 33 dniach w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego uroczystym zawierzeniem się Matce Bożej. Zachęcamy do jak najliczniejszego udziału w tych niecodziennych Rekolekcjach Wielkopostnych tak bardzo potrzebnych w tym trudnym czasie.
  5. W przyszłą niedzielę ma Msze św. o godz. 12.15 zapraszamy dzieci przystępujące w tym roku do I Komunii Świętej wraz z rodzicami. W ten sposób rozpoczynamy dalszy ciąg spotkań przygotowujących do przyjęcia tego sakramentu. Proszę zabrać ze sobą świece pierwszokomunijne, bowiem zostaną na spotkaniu poświecone.
  6. Z tyłu za ławkami można nabyć ciekawy nowy numer diecezjalnego czasopisma "Drogi Miłosierdzia". Szczególnie polecamy świadectwo kapelana szpitalnego, dawnego naszego wikariusza ks. Piotra Wasilewskiego, który opowiada o swojej posłudze wśród chorych w obecnym czasie epidemii. Dowolną ofiarę za gazetę proszę wrzucić do skarbonki na kwiaty do kościoła, która znajduje się obok czasopism.
  7. Dziś przed kościołem zbiórka do puszek na pomoc dwuletniemu Kubusiowi Suchodole, cierpiącemu na rdzeniowy zanik mięśni. Nadzieją na poprawę zdrowia jest jeden z najdroższych leków na świecie, który miałby być sprowadzony z USA i podany w Polsce. Lek ten musi być podany w możliwie najbliższym terminie, tak aby nie przekroczyć określonej granicy wieku i wagi dziecka. W pomoc choremu dziecku angażują się różne instytucje i fundacje oraz liczni ludzie dobrej woli, a ostatnio również Prezydent RP Andrzej Duda wraz z Małżonką.

Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim obecnym wielu łask Bożych.

Archiwum
Strona główna | Kapłani | O stronie

    www.opoka.org.pl