powrót na stronę główną
 
 
Dzisiaj jest 13 Sierpnia 2022 r. Imieniny: Diana, Hipolit, Maksym

Ogłoszenia parafialne

V niedziela zwykła 7. II. 2021 r.

 1. Dziś bezpośrednio po Mszy świętej o godz. 12.15 odbędzie się spotkanie osób zainteresowanych przystąpieniem do zaległego sakramentu bierzmowania to jest uczniów klas 8 SP i uczniów 1 klasy szkoły średniej wraz z rodzicami.
 2. Informujemy także, że decyzją Ks. Arcybiskupa przygotowanie do bierzmowania obecnych klas 6 i 7 zostaje zawieszone do Wielkanocy 2022 roku. Bierzmowanie obecnych klas 7 odbędzie się w pierwszej klasie szkoły średniej.
 3. Dziś o godz. 17.30 wspólna modlitwa w kościele Kół Żywego Różańca.
 4. We wtorek zapraszamy na spotkanie w kaplicy dominikańskiej Radę Duszpasterską, czyli przedstawicieli wszystkich wspólnot i stowarzyszeń naszej parafii. Obecność obowiązkowa.
 5. Już w przyszłym tygodniu rozpocznie się szczególny okres w życiu duchowym Wielki Post. Chcemy go w tym roku przeżywać wyjątkowo. Zapraszamy do udziału 33 dniowych prywatnych rekolekcjach. Każdy uczestniczy w nich indywidualnie w swoim domu. Rozpoczną się one 20 stycznia, czyli w pierwsza sobotę wielkiego postu a zakończą w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Są to rekolekcje przygotowujące do zawierzenia Jezusowi przez Maryję. Pomocą w owocnym przeżywaniu tego czasu jest specjalny podręcznik „33 dni do Chwały Poranka”, to zbiór tekstów na każdy dzień powstały na podstawie nauczania św. Ludwika Grignion de Montforta, św. Maksymiliana Kolbego, św. Matki Teresy i św. papieża Jana Pawła II - tych czworo maryjnych gigantów, pomoże nam zbliżyć się do Boga przez Maryję. Książka napisana została w taki sposób, by zawarte w niej teksty skłaniały do rozważań i pomagały w rozwoju duchowym. Aby ułatwić zaopatrzenie się w ten podręcznik rekolekcyjny zamówimy go w wydawnictwie dla wszystkich chętnych. Koszt jednego egzemplarza 16 zł. Zamówienia proszę składać w zakrystii u pana kościelnego. Zachęcamy do jak najliczniejszego udziału w tych niecodziennych rekolekcjach tak bardzo potrzebnych w niełatwym czasie.
 6. Pan Jezus nie chce być sam, dlatego zaprasza w każdy czwartek, by poświęcić mu trochę czasu. Nie bądźmy obojętni na słowa zachęty: „Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię”.
 7. We czwartek przypada 29 Światowy Dzień Chorego. Z tej racji zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 18.00 wszystkich chorych, którzy bez szkody dla zdrowia mogą przybyć do kościoła. Zostanie wówczas udzielony Sakrament Chorych, zaś Eucharystia będzie ofiarowana za wszystkich cierpiących na skutek rożnego rodzaju dolegliwości. Oczywiście, by przyjąć w kościele ten sakrament niezbędny jest stan łaski wiec wedle potrzeby proszę wcześniej skorzystać z sakramentu pokuty. Tego dnia wszyscy uczestnicy Mszy Świętej oraz chorzy przebywający w domach i szpitalach i ci, którzy się nimi opiekują, mogą uzyskać odpust zupełny.
 8. Dziękujemy serdecznie wszystkim osobom, które przekazują nadal ofiary na kościół w kancelarii, bądź dokonują wpłat na konto parafialne. Niech Dobry Bóg wszystkim ofiarodawcom hojnie wynagrodzi.
 9. Ponieważ nie wszyscy mogą dotrzeć do Rożanegostoku, dlatego na przyszłą niedziele zaprosiliśmy ze Słowem Bożym do nas kustosza tego znanego Sanktuarium Matki Bożej.
 10. Zespół Szkół Katolickich im. ks. F. Blachnickiego w Białymstoku przy ul. Transportowej 2 ogłasza nabór uczniów na rok szkolny 2021/2022 do Katolickiej Szkoły Podstawowej i Katolickiego Przedszkola. Tydzień Otwarty w szkole odbędzie się w dniach 8 - 12 lutego 2021r. w godz. 16.00-18.00. Ze względu na zachowanie zasad reżimu sanitarnego obowiązują zapisy telefoniczne na konkretny dzień i godzinę. Więcej informacji na temat szkoły można znaleźć na stronie internetowej.
 11. Z tyłu za ławkami po obu stronach czekają jeszcze do pobrania za darmo ostatnie egzemplarze czasopisma „Dobre Nowiny”.

Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim obecnym wielu łask Bożych.

Archiwum
Strona główna | Kapłani | O stronie

    www.opoka.org.pl