powrót na stronę główną
 
 
Dzisiaj jest 13 Sierpnia 2022 r. Imieniny: Diana, Hipolit, Maksym

Ogłoszenia parafialne

IV niedziela zwykła 31.02.2021 r.

 1. Jutro godz. 18.00 z racji pierwszego poniedziałku miesiąca Msza Święta o rozwój życia duchowego w naszej parafii zamówiona przez Akcję Katolicką. Serdecznie zapraszamy wszystkich do uczestnictwa.
 2. We wtorek obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego, popularnie znane, jako Matki Bożej Gromnicznej. Jest to Światowy Dzień Życia Konsekrowanego, dlatego szczególnie modlimy się w intencji sióstr zakonnych i zakonników. Ofiary z tacy w tym dniu będą przeznaczone na zakony klauzurowe. Pan kościelny już dzisiaj sprzedaje świece - gromnice w nawach przy obu bocznych ołtarzach.
 3. W Święto Matki Bożej Gromnicznej kończy się czas śpiewania kolęd. Dlatego we wtorek o godz. 17.30 zapraszamy do naszego kościoła, na tradycyjne już „Pożegnanie z kolędami”, – czyli, czas wspólnego radosnego śpiewania kolęd i pastorałek. Będzie nam akompaniować organista pan Łukasz. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w tym pięknym wieczorze.
 4. We środę przypada wspomnienia św. Błażeja po Mszy Świętej porannej i wieczornej tradycyjne błogosławieństwo świecami osób chorych na gardło. Również we środę po Mszy świętej wieczornej zapraszamy wszystkie grupy odpowiedzialne za demontaż choinek i dekoracji świątecznych.
 5. W pierwszy czwartek miesiąca Grono Przyjaciół Seminarium o 17.30 poprowadzi koronkę do Miłosierdzia Bożego. O godz. 18.00 Msza Święta z nieszporami eucharystycznymi o dobre powołania do kapłaństwa i zakonów.
 6. W piątek przypada wspomnienie Św. Agaty, dlatego po każdej Mszy Świętej odbędzie się obrzęd błogosławieństwa chleba i wody św. Agaty.
 7. W pierwszy piątek miesiąca kapłani spowiadają od godz. 17.30. Zapraszamy na Msze Świętą wynagradzającą za miłość Jezusa Chrystusa.
 8. W pierwszą sobotę miesiąca po Mszy Świętej wieczornej wysłuchamy konferencji związanej z nabożeństwem ku czci Niepokalanego Serca Maryi a następnie odmówimy Różaniec Święty. Księża spowiadają od godz. 17.45
 9. Spotkanie osób zainteresowanych przystąpieniem do zaległego sakramentu bierzmowania to jest uczniów klas 8 SP i uczniów 1 klasy szkoły średniej wraz z rodzicami dobędzie się w przyszła niedzielę 7 lutego po Mszy świętej o 12.15.
 10. Decyzją Ks. Arcybiskupa przygotowanie do bierzmowania obecnych klas 6 i 7 zostaje zawieszone do Wielkanocy 2022 roku. Bierzmowanie obecnych klas 7 odbędzie się w pierwszej klasie szkoły średniej.
 11. Za tydzień o godz. 17.30 modlitwa różańcowa Kół Żywego Różańca.
 12. Dziękujemy serdecznie wszystkim osobom, które przekazują ofiary na kościół w kancelarii, bądź dokonują wpłat na konto parafialne. Niech Dobry Bóg wszystkim ofiarodawcom hojnie wynagrodzi.
 13. Z tyłu za ławkami po obu stronach czekają do pobrania za darmo gazety „Dobre Nowiny”. Weźmy dla siebie i bliskich jest tam wiele interesujących artykułów.
 14. W przyszłą niedzielę pobieranie krwi na placu Brodowicza w godz. od 9 do 13.00.

Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim obecnym wielu łask Bożych.

Archiwum
Strona główna | Kapłani | O stronie

    www.opoka.org.pl