powrót na stronę główną
 
 
Dzisiaj jest 10 Sierpnia 2022 r. Imieniny: Borys, Bogdan, Wawrzyniec

Ogłoszenia parafialne

2 niedziela po Narodzeniu Pańskim 3.01.2021r.

  1. Dziś o godz. 17.30 w kościele wspólna modlitwa różańcowa Kół Żywego Różańca.
  2. Jutro o godz. 18.00 Msza Święta o rozwój życia duchowego z racji pierwszego poniedziałku miesiąca. Zapraszamy na nią wszystkich parafian, za liturgię odpowiada wspólnota Apostolstwa Dobrej Śmierci.
  3. We środę obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego, popularnie zwaną Trzech Króli. Porządek mszy świętych jak w każdą niedzielę. Tego dnia świecimy wodę, proszę wiec przynieś ją we własnych naczyniach. Poświęconą wodą można będzie pokropić domy i mieszkania, ponieważ nie będzie w tym roku tradycyjnej wizyty kolędowej. Natomiast na naszej stronie internetowej lub przy bocznych ołtarzach można pobrać tekst modlitwy do wykorzystania przy błogosławieniu swoich mieszkań.
  4. Najbliższy czwartek jest pierwszym czwartkiem miesiąca. W tym dniu modlimy się szczególnie o dobre powołania odo życia duchownego o godz. 17.30 Koronka do Milosierdzia Bożego prowadzona przez Koło Przyjaciół Seminarium i naszego kleryka Daniela.. Przypominamy jednocześnie, że przez cały dzień czeka na nas JEZUS obecny w Najświętszym Sakramencie i zachęca „Przyjdźcie do mnie wszyscy, którzy jesteście obciążeni a Ja was pokrzepię”.
  5. W przyszłą niedzielę obchodzimy święto Chrztu Pańskiego jest to jednocześnie zakończenie okresu Narodzenia Pańskiego. Dziękujmy Bogu za łaskę Chrztu Świętego i pamiętajmy o zobowiązaniach płynących z przyjęcia tego sakramentu dla ochrzczonych, ich rodziców i chrzestnych.
  6. Narzeczonych i wszystkich poważnie myślących o wspólnej wędrówce przez życie. Informujemy, że katechezy przedmałżeńskie z naszej parafii rozpoczną się dziś o godz. 16.30 w Kaplicy Dominikańskiej nie trzeba zapisywać się tylko przybyć na pierwsze spotkanie i systematycznie uczestniczyć w pięciu następnych.
  7. Z tyłu za ławkami można nabyć noworoczny numer "Dróg Miłosierdzia". Jest w nim wiele ciekawych artykułów. Dowolną ofiarę za gazetę proszę wrzucić do skarbonki na kwiaty do kościoła, która znajduje się obok czasopism.
  8. Natomiast przed kościołem kleryk Daniel rozprowadza za dobrowolną ofiarą seminaryjne czasopismo „Feniks”. Można w nim znaleźć między innymi relacje z pielgrzymki wspólnoty AWSD do Ziemi Świętej i wiele ciekawych artykułów.

Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim obecnym wielu łask Bożych.

Archiwum
Strona główna | Kapłani | O stronie

    www.opoka.org.pl