powrót na stronę główną
 
 
Dzisiaj jest 10 Sierpnia 2022 r. Imieniny: Borys, Bogdan, Wawrzyniec

Ogłoszenia parafialne

II dzień Bożego Narodzenia 2020

Odpust parafialny św. Szczepana Męczennika Dzisiejsza taca przeznaczona jest na KUL i Centrum Pastoralno – Katechetyczne Kazania odpustowe będzie głosił Ks. dr Bogdan Skłodowski prorektor Archidiecezjalnego Wyższego Seminarium Duchownego w Białymstoku.
 1. Jutro czyli w niedzielę, obchodzimy Święto Świętej Rodziny; Jezusa, Maryi i Józefa.
 2. Tradycyjnie trzeciego dnia świat, rozpoczynała się wizyta duszpasterska popularnie zwana kolędą. Jak już większości wiadomo w tym roku z racji na przepisy sanitarne takie tradycyjne spotkanie z kapłanem w poszczególnych domach nie może się odbyć. Wyjątek może stanowić poświecenie nowego domu bądź prywatna wizyta tak jak w wypadku odwiedzania chorach, kiedy to gospodarz umawia się osobiście z konkretnym kapłanem. Z racji na obostrzenia sanitarne przez cały okres Bożego Narodzenia zapraszamy na wieczorne Msze święte z homilią. W tym okresie na Mszę świętą możemy zabrać ze sobą buteleczki z wodą, a kapłan tę wodę poświeci, aby nią pokropić swoje mieszkania. Przy ołtarzach bocznych i na stronie internetowej naszej parafii znajduje się do pobrania obrzęd błogosławieństwa domu w okresie Bożego Narodzenia. Proszę go wspólnie odmówić w swoich rodzinach i wówczas pokropić przyniesioną wodą świeconą swój dom. W tym roku nie będzie też w formie drukowanej folderu kolędowego z terminarzem najważniejszych wydarzeń duszpasterskich naszej parafii, natomiast w formie cyfrowej znajduje się on na stronie internetowej naszej parafii. Co roku o tej porze przedstawimy też podsumowanie prac remontowo budowlanych minionego roku. Jak wszystkim wiadomo, miniony rok był szczególnie trudny i niepewny. Wykonane prace możemy podzielić na trzy grupy, oto najważniejsze z nich: Na cmentarzu grzebalnym:
  • kapitalny remont kaplicy cmentarnej z wymianą tynków i okien oraz drzwi
  • wykonanie opaski odwadniającą ławę fundamentową kaplicy cmentarnej
  • kapitalny remont bramy cmentarnej zwanej siną na starym cmentarzu grzebalnym
  • przeniesiono ogrodzenie cmentarza na granicę terenu, który dotąd nie był otoczony parkanem
  W kościele
  • renowacja wszystkich dębowych drzwi zewnętrznych kościoła
  • roboty elektryczne w prezbiterium, w tym wymiana oświetlenia
  Na plebanii
  • podłączenie instalacji gazowej do plebanii, zakup pieca gazowego i niezbędnego osprzętu
  • kapitalny remont pokoi gościnnych i zabudowa korytarzu przy kuchni
  Szczegółowy wykaz wykonanych p[rac znajduje się na naszej stronie internetowej. Ogółem na wykonane w minionym roku prace wydaliśmy 209 546 zł W nadchodzącym niepewnym 2021 roku planujemy:
  • pomalowanie ściany klasztoru od strony Rynku 11 listopada w tym samym stylu, co kościół, by pierzeja kompleksu podominikańskiego wraz z parkanem przy bramie wjazdowej na parking na Błoniach JPII była jednorodna kolorystycznie
  • nawiezienie ziemi i niwelacja terenu nowego cmentarza o nachyleniu na południowy wschód, by stok był jednorodny a nie pagórkowaty. Oczywiście te prace są uzależnione od posiadanych środków materialnych. W minionych latach ofiary z tacy zapewniały zasadniczo opłacenie bieżących wydatków związanych z funkcjonowaniem parafii typu; energia elektryczna, ogrzewanie, ubezpieczenie, pensje zatrudnionych osób świeckich i drobne naprawy. Natomiast wszelkie inwestycje i remonty opierały się na ofiarach z kolędy. Jeśli wiec ktoś pragnie w ten sposób wesprzeć parafialną to może to uczynić w formie przelewu na konto parafialne, które znajduje się na naszej stronie internetowej. Bądź złożyć ofiarę w kancelarii parafialnej. Za wszelkie ofiary i okazana życzliwość serdecznie dziękujemy

Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim obecnym wielu łask Bożych.

Archiwum
Strona główna | Kapłani | O stronie

    www.opoka.org.pl