powrót na stronę główną
 
 
Dzisiaj jest 10 Sierpnia 2022 r. Imieniny: Borys, Bogdan, Wawrzyniec

Ogłoszenia parafialne

I dzień Świąt Bożego Narodzenia 25.12.2020r.

Taca z pasterki w całej naszej Ojczyźnie przeznaczona jest tradycyjnie na Fundusz Obrony Życia.
  1. Cieszymy się bardzo, że nasza parafia staje się coraz bardziej odpowiedzialną rodziną. Przejawem tego jest również wielka troska o przygotowanie świątyń i jej otoczenia na Święta Bożego Narodzenia. Zaangażowanych osób jest tak wiele, że trudno je wymieniać, by kogoś nie pominąć. Niech Pan Bóg wszystkim za wszystko wynagrodzi.
  2. W drugi dzień Świąt Narodzenia Pańskiego Uroczystość Odpustowa Św. Szczepana diakona, pierwszego męczennika, patrona naszej wspólnoty parafialnej - z tej racji jest możliwość zdobycia odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami: stan łaski, przyjęcie Komunii Św. oraz dowolna modlitwa w intencjach polecanych przez Ojca Świętego. Kazania odpustowe będzie głosił Ks. dr Bogdan Skłodowski prorektor Archidiecezjalnego Wyższego Seminarium Duchownego w Białymstoku.
  3. Błogosławieństwo owsa na Mszy Św. o godz. 9.30. Zachęcamy rolników do zabrania ze sobą woreczków z owsem i ustawieniu na stoliku przy obrazie Św. Szczepana.
  4. Uroczystość Narodzenia Pańskiego obchodzi się przez 8 dni, czyli oktawę. Jest to szczególny czas tak zwanych świętych wieczorów. Zachęcamy wiec do rodzinnych spotkań i udziału w wieczornych Mszach Świętych w tym okresie.
  5. Narzeczonych i wszystkich planujących w najbliższym okresie przystąpić do Sakramentu Małżeństwa, informujemy, że Katechezy Przedmałżeńskie z naszej parafii rozpoczną się w niedzielę 3 stycznia o godz. 16.30 w Kaplicy Dominikańskiej. Nie trzeba zapisywać się tylko przyjść na pierwsze spotkanie i uczestniczyć w sześciu następnych. Szczegóły na naszej stronie internetowej.
  6. Życzenia świąteczne… Niech Święta Bożego Narodzenia będą bliskością i spokojem, niech będą czasem głębokich i radosnych przeżyć. Niech będą doświadczeniem obecności Boga w sercu i we wszystkim, co tworzy codzienność. Życzę bliskości, która niesie radość, miłości dającej pokój, wiary umacniającej nadzieję.

Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim obecnym wielu łask Bożych.

Archiwum
Strona główna | Kapłani | O stronie

    www.opoka.org.pl