powrót na stronę główną
 
 
Dzisiaj jest 10 Sierpnia 2022 r. Imieniny: Borys, Bogdan, Wawrzyniec

Ogłoszenia parafialne

IV Niedziela Adwentu - 20.12.2020 r.

Dziś rozpoczynamy Rekolekcje Adwentowe, które poprowadzi orionista ks. dr Marek Chrzanowski znany rekolekcjonista i poeta. Dzisiaj spowiadają tylko nasi kapłani, ale w poniedziałek i wtorek przyjedzie wielu spowiedników i każdy będzie mógł skorzystać z Sakramentu Pokuty
  1. Dziś rozpoczęliśmy jedyne w tym roku rekolekcje, będą one trwały do wtorku. Przypominamy, że w czasie rekolekcji nie ma Mszy Św. porannej o godz. 7.00. Każdego dnia będzie sześć Mszy Świętych, aby zachować odpowiednie odległości. Ponieważ nie może być Mszy świętych szkolnych, dlatego wszyscy będą mieli do wyboru cztery eucharystie przed południem i dwie wieczorem. Czyli o godz. 8.00, 9, 30, 11.00, 12,15 i wieczorem o godz. 18.00 i 19.30. Rodzice zabierają dzieci i młodzież ze sobą na dowolne godziny. Od jutra przyjedzie do nas wielu spowiedników przygotujmy się duchowo na święta pojednując się z ludźmi i Panem Bogiem.
  2. Przed kościołem w ustawionej skrzyni znajduje się poświecone po dzisiejszych roratach sianko na stół wigilijny. Niech w każdym domu będzie ten symbol uniżenia się Boga przez narodzenie w betlejemskim żłobie.
  3. Również przed kościołem nasz parafianin należący do wspólnoty neokatuchemenalnej rozprowadza ciekawe dewocjonalia. Warto się nimi zainteresować przed świętami.
  4. Tradycyjnie w dniu wigilii, czyli we czwartek wigilii harcerze będą czuwali na błoniach Jana Pawła II przy ognisku zapalonym płomieniem światła betlejemskiego. Dlatego serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych we czwartek w godzinach od 15.00 – 16.00 z lampionami, by od zuchów i harcerzy pobrać bezpośrednio przed wieczerzą światło z groty betlejemskiej na stół wigilijny.
  5. Wigilia jest szczególnym wieczorem w całym roku. Starajmy się, aby do tego czasu ustały wszelkie rodzinne waśnie. Pamiętajmy o czcigodnej polskiej tradycji powstrzymania się tego dnia od pokarmów mięsnych. W chrześcijańskich domach przed rozpoczęciem wieczerzy czytamy ewangeliczny opis narodzenia Chrystusa i wspólnie w gronie rodziny odmawiamy pacierz. Tego wieczoru w domach ludzi wierzących nie spożywa się alkoholu.
  6. W wigilię Msza Święta wieczorna o godz.16.00. Msza Święta pasterska tradycyjnie o północy, pół godziny wcześniej rozpoczyna się koncert kolęd w wykonaniu chóru parafialnego i scholi młodzieżowej. W tym miejscu pragniemy przypomnieć ze zgodnie z napisem, który znajduje się na drzwiach prowadzących na chór jest to miejsce wyłącznie dla chórzystów i scholi. Ministranci proszą by nie zajmować ich zakrystii. Pamiętajmy, że w pierwszy dzień świat - nie ma Mszy Św. o godz. 8.00.
  7. Z tyłu za ławkami można jeszcze pobrać ciekawy świąteczny numer "Dróg Miłosierdzia". Przypominamy, że do każdego egzemplarza dołączony jest kalendarz misyjny na rok 2021, podarowany przez Księży Werbistów z Kleosina. Dowolną ofiarę za gazetę proszę wrzucić do skarbonki na kwiaty do kościoła, która znajduje się obok czasopism.

Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim obecnym wielu łask Bożych.

Archiwum
Strona główna | Kapłani | O stronie

    www.opoka.org.pl