powrót na stronę główną
 
 
Dzisiaj jest 10 Sierpnia 2022 r. Imieniny: Borys, Bogdan, Wawrzyniec

Ogłoszenia parafialne

III Niedziela Adwentu 13.12.2020r.

 1. Dziś po Mszy św. o godz. 12.15 błogosławieństwo matek oczekujących potomstwa.
 2. Cieszymy się, że coraz więcej parafian bierze udział w prywatnej adoracji Pana Jezusa, odbywającej, co czwartek w naszym kościele. Zachęcamy również inne osoby, aby przychodziły na spotkanie z Chrystusem ukrytym w Białej Hostii. Obecnie, kiedy kościół jest ogrzewany warunki do modlitwy są komfortowe.
 3. Zachęcamy na dwie ostatnie w tym roku Msze święte roratnie, które odprawiane będą we czwartek i sobotę o godz.18.00. Dzieci niech przynoszą lampiony nawet w formie zniczy, aby światło łaski Bożej symbolicznie zanieść do swych domów. Na zakończenie w sobotę wszystkie dzieci uczęszczające na roraty otrzymają nagrody.
 4. W związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia osoby chore i w podeszłym wieku, które nie są w stanie skorzystać z rekolekcji adwentowych będziemy odwiedzać w najbliższą sobotę od godz. 9.00. Prosimy o zgłaszanie adresów w kancelarii parafialnej.
 5. W przyszła niedzielę rozpoczynamy rekolekcje adwentowe będą one trwały do wtorku. Poprowadzi je ks. dr Marek Chrzanowski ceniony rekolekcjonista, pisarz i poeta z zakonu orionistów. Od poniedziałku przyjedzie wielu spowiedników, przygotujmy się duchowo na święta jednając się z ludźmi i Bogiem. Szczegółowy porządek umieszczony jest w przedsionku kościoła i na naszej stronie internetowej. Warto z nich skorzystać, bowiem są to jedyne rekolekcje w mijającym roku.
 6. W przyszłą niedziele będzie można pobrać przed kościołem pobłogosławione sianko na stół wigilijny.
 7. Z tyłu za ławkami można nabyć ciekawy świąteczny numer "Dróg Miłosierdzia". Do każdego egzemplarza miesięcznika dołączony jest ścienny kalendarz misyjny na rok 2021, podarowany przez Księży Werbistów z Kleosina. Dowolną ofiarę za gazetę proszę wrzucić do skarbonki na kwiaty do kościoła, która znajduje się obok czasopism.
 8. Szpital Psychiatryczny w Choroszczy z okazji 90-lecia istnienia placówki poleca jubileuszową książkę „Wierni powołaniu”. Przed kościołem są dwa punkty, przy których można nabyć tą wyjątkową książkę. Szpital od dnia otwarcia jest ściśle związany z lokalną społecznością, pracuje tam bądź pracowało wielu mieszkańców Choroszczy, a w niektórych rodzinach nawet kilka pokoleń. Każdy w tej książce odnajdzie coś dla siebie: ciekawe historie, lokalne opowieści, życiorysy wyjątkowych ludzi, a także być może rozpozna swoich bliskich na starych zdjęciach. Zachęcamy serdecznie do nabycia tej publikacji.
 9. Prosimy o modlitwę w intencji powrotu do zdrowia ks. Marcina, który zerwał ścięgno Achillesa i czeka go poważna operacja a później rehabilitacja.
 10. Księża Biskupi zachęcają do włączenia się w ogólnopolską inicjatywę uczczenia pamięci ofiar stanu wojennego w Polsce pt. „Ofiarom stanu wojennego. Zapal Światło wolności”. Akcja polega na postawieniu w dniu dzisiejszym o godz. 19:30 zapalonych świec w oknie swoich domów i mieszkań.
 11. Pan organista w tym tygodniu będzie roznosił opłatki według następującego porządku: Dziś od godz. 14:00 Zastawie I, II i III, ul.Paca, od godz.19:00 ul. Powstania Styczniowego blok nr 8A i B, Poniedziałek od godz. 16:00 ul. Powstania Styczniowego bloki nr 14 i 16, od godz.18:30 Powstania Styczniowego blok nr 18, Wtorek od godz.16:00 ul. Powstania Styczniowego blok nr 20, 20a i 22, Środa od godz. 16:30 ul. Powstania Styczniowego blok nr 24 i Aleja Niepodległości blok nr 1, Czwartek od godz. 16:00 Aleja Niepodległości bloki nr 1A, B, C, Piątek od godz.16:00 kol. Gaj, od godz. 19:00 Aleja Niepodległości blok nr 2. Opłatki można także nabyć w przedsionku kościoła u pana organisty po każdej Mszy Świętej.

Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim obecnym wielu łask Bożych.

Archiwum
Strona główna | Kapłani | O stronie

    www.opoka.org.pl