powrót na stronę główną
 
 
Dzisiaj jest 10 Sierpnia 2022 r. Imieniny: Borys, Bogdan, Wawrzyniec

Ogłoszenia parafialne

II Niedziela Adwentu 6.12.2020r.

Dzisiejsze ofiary z tacy przeznaczone są na Kurię Metropolitalną zaś przed kościołem można złożyć ofiarna do puszek na potrzeby Kościoła na Wschodzie.
 1. Dziś gościmy przedstawiciela Trzeciego Zakonu św. Pawła, który tradycyjnie będzie rozprowadzał Ewangeliarze na nowy rok 2021. Jest to doskonała okazja poznawania codziennych tekstów ewangelii, które dodatkowo opatrzone są komentarzem. Dla osób wierzących jest to również dobry prezent na Boże Narodzenie.
 2. Dziś o godz. 17.30 wspólna modlitwa Kół Żywego Różańca.
 3. Jutro o godz. 18.00 Msza Święta o rozwój życia duchowego z racji pierwszego poniedziałku miesiąca. Zapraszamy na nią wszystkich parafian, za liturgię odpowiada wspólnota Ruchu Rodzin Nazaretańskich.
 4. We wtorek przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy na Msze święte o godz. 7.00, 9.30 i 18.00. Tego dnia od godz. 12.00 do 13.00 będzie w naszym kościele adoracja Najświętszego Sakramentu, bowiem jest to Godzina Łaski. Matka Boża w objawieniu prywatnym oznajmiła: „Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny Łaski. Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu”.
 5. We wtorek po Mszy świętej o godz. 18.00 w Kaplicy Dominikańskiej spotkanie Rady Duszpasterskiej by zaplanować najbliższe wydarzenia w naszej parafii.
 6. Przypominamy, że w okresie adwentu Msze Święte roratnie są w niedziele o godz. 7.30 zaś w tygodniu we czwartek i sobotę godz.18.00. Dzieci niech przynoszą lampiony nawet w formie zniczy, aby światło łaski Bożej symbolicznie zanieść do swych domów.
 7. Tradycyjnie w prawej nawie kościoła przy ołtarzu są jeszcze do nabycia świece „Caritas” na stół wigilijny, dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na pomoc dla ubogich dzieci.
 8. W najbliższą niedzielę bezpośrednio po Mszy Świętej Roratnej spotkanie Rady Parafialnej podsumowujące bieżący rok i wyznaczające nowe cele pracy.
 9. Również niedzielę bezpośrednio po Mszy Świętej o godz. 12.15 odbędzie się błogosławieństwo matek oczekujących potomstwa. Ojciec Święty Franciszek zachęca podczas audiencji środowej rodziców do codziennego błogosławienia swoich dzieci.
 10. Przypominamy, że rekolekcje adwentowe w naszej parafii rozpoczną się w czwartą niedziele adwentu. W poniedziałek i wtorek porządek Mszy Świętych jak w niedzielę, ale dodatkowo będzie jeszcze Msza Święta o godz. 19.30. Natomiast chorych będziemy odwiedzać w domach w sobotę przed rekolekcjami, czyli 19 – tego grudnia od godz. 9.00. Można już zgłaszać chętnych do odwiedzenia w kancelarii parafialnej.
 11. Pan organista w  tym  tygodniu z opłatkami odwiedzi  rodziny  według  następującego porządku: Dziś od godz.14:00 ul. Mickiewicza, Karpińskiego, od godz. 19:00 Powstania Styczniowego blok nr 4A, Poniedziałek od godz. 15:00 ul. Kruszewska, Wiatrakowa i Kościukowska, od godz. 18:30 ul. Powstania Styczniowego blok nr 8, Wtorek od godz. 15:00 kol. Porosły, Środa od godz. 16:00 Aleja Niepodległości domy prywatne i ul. Sienkiewicza bloki nr 27, 27A, Czwartek od godz. 16:00 Rynek 11go listopada, ul. Sportowa i Sienkiewicza blok nr 29, Piątek od godz. 15:30 ul. Sienkiewicza domy prywatne i ul. Słoneczna, od godz. 19:00 ul. Powstania Styczniowego blok nr 6, Sobota od godz. 9:00 Łyski, od godz.19:00 ul. Powstania Styczniowego blok nr 8, Niedziela za tydzień od godz. 14:00 Zastawie I, II i III, ul. Paca i Zaczerlańska, od godz.19:00 ul. Powstania Styczniowego blok nr 8A i B. Opłatki można również nabyć w przedsionku kościoła po każdej Mszy Świętej.
 12. Z tyłu za ławkami po obu stronach czekają jeszcze do pobrania za darmo gazety „Dobre Nowiny”. Jest tam wiele interesujących artykułów na czas adwentu. Natomiast przy ołtarzu bocznym Matki Bożej Anielskiej można jeszcze wziąć za dowaloną ofiarą nasz Kalendarz Parafialny na rok 2021.
 13. Dziś w godzinach od 9.00 do 13.00. w ambulansie przy budynku Centrum Kultury można honorowo oddawać krew. Ozdrowieńców zachęcamy do oddawania osocza
 14. Tradycyjnie, w drugą niedzielę Adwentu, z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski jest obchodzony Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Możemy włączyć się w to ważne dzieło, składając ofiary do puszek w ramach zbiórki, która jest prowadzona dziś przez członków Rycerstwa Niepokalanej. Nasza pomoc dotrze do ludzi żyjących w trudnych warunkach za wschodnią granicą naszego kraju, m.in. w Donbasie, na Ukrainie i na Syberii.
 

Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim obecnym wielu łask Bożych.

Archiwum
Strona główna | Kapłani | O stronie

    www.opoka.org.pl