powrót na stronę główną
 
 
Dzisiaj jest 12 Sierpnia 2022 r. Imieniny: Klara, Lech, Julian

Ogłoszenia parafialne

I Niedziela Adwentu 29.11.2020 r.

 1. Adwentem rozpoczynamy w kościele nowy rok liturgiczny. Jest to szczególny czas oczekiwania na spotkanie, tęsknoty za Bogiem. Służyć maja temu głoszone codziennie o godz. 18.00 krótkie homilie. Warto na ten okres zrobić jakieś bardzo konkretne postanowienie. Wzorem tego świętego i radosnego oczekiwania ma być dla nas Matka Najświętsza. Przez 4 kolejne niedziele przed Bożym Narodzeniem będą odprawiane o godz.7.30 Roraty, zaś w dni powszednie; w każdy czwartek i sobotę godz.18.00. Dzieci niech przynoszą lampiony w formie zniczy, aby światło łaski Bożej symbolicznie zanieść do swych domów. Czekają je miłe niespodzianki. W każdą niedzielę adwentu o godz. 7.00 śpiewane będą Godzinki do Najświętszej Maryi Panny. Jednocześnie dziękujemy serdecznie Akcji Katolickiej za wykonanie pięknego wieńca adwentowego.
 2. Ponieważ nieuchronnie zbliża sie czas Bożego Narodzenia pragniemy umożliwić osobom chętnym właściwe przygotowanie duchowe do świąt. Oczywiście z zachowaniem przepisów epidemiologicznych. Rekolekcje Adwentowe w naszej parafii rozpoczną się w czwartą niedzielę adwentu i będą trwały do wtorku, czyli od 20 do 22 grudnia. Każdego dnia będzie sześć Mszy Świętych, aby zachować odpowiednie odległości. Obiecał do nas przyjechać ks. dr Marek Chrzanowski ceniony rekolekcjonista i poeta z zakonu orionistów ze Zduńskiej Woli. Ponieważ nie może być Mszy świętych szkolnych, dlatego wszyscy będą mieli do wyboru cztery Eucharystie przed południem i dwie wieczorem. Rodzice zabierają dzieci i młodzież ze sobą na dowolne godziny. Zachęcamy do modlitwy w intencji rekolekcji i dobrego przygotowania się do spowiedzi świętej.
 3. Odwiedziny ze spowiedzią i komunią osób chorych i w podeszłym wieku, którzy nie mogą dotrzeć do kościoła, odbędą się w sobotę przed rekolekcjami, czyli 19 grudnia od godz. 9.00.
 4. Po lewej stronie nawy główniej widzimy zawieszoną na czas adwentu reprodukcje przedstawiającą jedyny w świecie autoportret Maryi. Jest to oczywiście wizerunek Matki Bożej z Guadelupe w Meksyku. Proszę zwrócić uwagę na ręce Niepokalanej. Nasza Matka z Nieba pokazuje jak powinniśmy układać dłonie do modlitwy. Tak samo ułożone dłonie u Matki Bożej widziały dzieci w Fatimie, a wcześniej w Lourdes. Może wiec warto pójść za tą sugestią z Nieba, która bardzo pomaga w modlitwie i daje szanse do odważnego świadczenia o swojej wierze.
 5. Pamiętajmy, że dziś o godz. 17.45 rozpoczyna się nowenna przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia N.M.P. prowadzona przez Rycerstwo Niepokalanej. Zachęcamy do codziennego uczestnictwa.
 6. Najbliższy czwartek jest pierwszym czwartkiem miesiąca. W tym dniu modlimy się szczególnie o dobre powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego. Przypominamy jednocześnie, że przez cały dzień czeka na nas JEZUS obecny w Najświętszym Sakramencie i zachęca „Przyjdźcie do mnie wszyscy, którzy jesteście obciążeni a Ja was pokrzepię”.
 7. Zachęcamy do obchodzenia I piątków miesiąca w ramach nabożeństwa wynagradzającego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Kapłani spowiadają od godz. 17,30.
 8. W sobotę, zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi z racji pierwszej soboty. Matka Boża bardzo prosi o tę modlitwę. Msza Święta o godz. 18.00 następnie wysłuchamy 15-to minutowego rozważania przy wystawionym Najświętszym Sakramencie i odmówimy cześć różańca świętego.
 9. W przyszłą niedziele o godz. 17.30 wspólna modlitwa Kół Żywego Różańca.
 10. Za tydzień przyjedzie do nas z Częstochowy przedstawiciel Trzeciego Zakonu św. Pawła, który tradycyjnie już będzie rozprowadzał Ewangeliarze na nowy rok 2021. Jest to doskonała okazja poznawania codziennych tekstów ewangelii, które dodatkowo opatrzone są komentarzem. Dla osób wierzących jest to również doskonały drobny prezent na Boże Narodzenie.
 11. W prawej nawie przy ołtarzu sw. Jana Chrzciciela są już do nabycia świece „Caritas” na stół wigilijny, dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na pomoc dla ubogich dzieci. Z wiadomej przyczyny każdy osobiście wybiera świecę i należność wrzuca do skarbonki.
 12. Ponieważ rozpoczął się już okres niskich temperatur i kościół nasz jest ogrzewany. Dlatego prosimy o zamykanie drzwi przy wchodzeniu i wychodzeniu ze świątyni.
 13. Pan organista w tym tygodniu będzie roznosił opłatki według  następującego  porządku:  Dziś od godz. 14:00 Oliszki, od godz. 19:00 ul. Powstania Styczniowego blok nr 6A, Poniedziałek od godz.15:00 ul. Warszawska, Dzika, Nowosiółki, od godz. 17:00 ul. Słowackiego blok nr 6, Wtorek od godz.16:00 ul. Akacjowa i Brzozowa, Środa od godz. 15:30 ul. Batalionów Chłopskich, Armii Krajowej, Wojska Polskiego, Sarosieka, od godz. 17:00 ul. Sienkiewicza blok 44 i blok przy ul. Słonecznej, Czwartek od godz. 15:00 Osiedle Zielona Dolina, od godz. 17:00 Powstania Styczniowego blok nr 6B, Piątek od godz. 16:00 ul. Chabrowa, Rumiankowa, Konwaliowa, od godz. 19:00 Powstania Styczniowego blok nr 6C, Sobota od godz. 9:00 kol. Żółtki, Dzikie, kol. Dzikie, od godz.16:00 ul.3-go maja i Różana, Niedziela za tydzień od godz.14:00 ul. Mickiewicza, Karpińskiego, od godz. 19:00 Powstania Styczniowego blok nr 4A. Opłatki można także nabyć w przedsionku kościoła po każdej Mszy Świętej.
 14. Z tyłu za ławkami po obu stronach czekają do pobrania za darmo gazety „Dobre Nowiny”. Jest tam wiele interesujących artykułów na czas adwentu. Ponieważ nie wszyscy mogli przybyć warto wziąć też czasopismo dla znajomych. Natomiast przy ołtarzu bocznym Matki Bożej Anielskiej można jeszcze wziąć za dowaloną ofiarą nasz Kalendarz Parafialny na rok 2021.
 15. Ruch Światło- Życie zapraszamy wszystkich, którzy pragną w czasie Adwentu wykonać gest miłości w kierunku najmniejszych, do włączenia się w akcję „Paczuszka dla Maluszka”. Jej celem jest zbiórka akcesoriów niemowlęcych takich jak: pieluchy, nowe ubranka i zabawki, kosmetyki dla niemowląt i ich matek itp., które zostaną podarowane podopiecznym Domu Samotnej Matki. Akcesoria możemy składać do ostatniej niedzieli adwentu przy bocznym ołtarzu Matki Bożej. Więcej informacji na plakacie w przedsionku kościoła.
 16. Za tydzień w godzinach od 9.00 do 13.00. w ambulansie przy budynku Centrum Kultury można honorowo oddawać krew. Ozdrowieńców zachęcamy do oddawania osocza.

Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim obecnym wielu łask Bożych.

Archiwum
Strona główna | Kapłani | O stronie

    www.opoka.org.pl