powrót na stronę główną
 
 
Dzisiaj jest 10 Sierpnia 2022 r. Imieniny: Borys, Bogdan, Wawrzyniec

Ogłoszenia parafialne

34 Niedziela Zwykła 22.11.2020r.

UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

Dziś można uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie Aktu poświecenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi. Dlatego po każdej Mszy Świętej będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, odmówimy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa i ponowimy Akt poświecenia.
  1. Dzisiejsze Święto Chrystusa Króla jest patronalnym Świętem Akcji Katolickiej. Akcja Katolicka jest formacją ludzi świeckich, którzy pragną być odpowiedzialni nie tylko za swoją rodzinę, ale również za parafie, Ojczyznę i Kościół. Osoby, które byłyby zainteresowane taka działalnością nasz Parafialny Oddział Akcji Katolickiej zaprasza do wspólnoty.
  2. Przypominamy, że w czwartek Pan Jezus czeka na nas obecny w Najświętszym Sakramencie
  3. W najbliższą sobotę na Mszy Świętej o godz. 18.00 zastanie poświecony wieniec adwentowy.
  4. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy adwent czas szczególnego oczekiwania na spotkanie z Chrystusem. Przez 4 kolejne niedziele będą odprawiane Msze Święte Roratnie o godz. 7.30, zaś w czwartki i soboty o godz. 18.00.
  5. Pan organista z opłatkami w tym  tygodniu odwiedzi  rodziny  według następującego  porządku:  Dzisiaj od godz. 14:00 Sienkiewicze, Poniedziałek od godz. 9:00 Gajowniki, od godz.15:00 ul. Branickiego, Wtorek od godz. 15:00 ul. Ogrodowa i ul. Szpitalna, Środa od godz. 9:00 Ruszczany, od godz. 15:00 ul. Dominikańska, Zamkowa i Szkolna, od godz.18:30 ul. Baczyńskiego i ks. Pieściuka, Czwartek od godz. 16:00 ul. Klonowa i Świerkowa, Piątek od godz. 15:00 ul. Kościuszki, Piłsudskiego i Osiedle Jana Pawła II, Sobota od godz. 9:00 Żółtki od godz. 16:30 ul. Słowackiego blok nr 2 i 4, od godz. 18:30 ul. Słowackiego bloki nr 8, Niedziela za tydzień od godz. 14.00 Oliszki.  Opłatki można również nabyć u pana organisty w przedsionku kościoła po każdej Mszy Świętej.
  6. Za dwa tygodnie w drugą niedzielę adwentu przyjedzie do nas z Częstochowy przedstawiciel Trzeciego Zakonu św. Pawła, który tradycyjnie już będzie rozprowadzał Ewangeliarze na nowy rok 2021. Jest to doskonała okazja poznawania codziennych tekstów ewangelii, które dodatkowo opatrzone są komentarzem. Dla osób wierzących jest to również doskonały drobny prezent na Boże Narodzenie.
  7. Z tyłu za ławkami można jeszcze pobrać ciekawy listopadowy numer czasopisma Drogi Miłosierdzia. Dowolną ofiarę za gazetę proszę wrzucić do skarbonki na kwiaty. Natomiast przy ołtarzach bocznych znajdują się nasze Kalendarze Parafialne na rok 2021.

Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim obecnym wielu łask Bożych.

Archiwum
Strona główna | Kapłani | O stronie

    www.opoka.org.pl