powrót na stronę główną
 
 
Dzisiaj jest 10 Sierpnia 2022 r. Imieniny: Borys, Bogdan, Wawrzyniec

Ogłoszenia parafialne

33 Niedziela Zwykła - 15.11.2020 r.

  1. W poniedziałek obchodzimy Uroczystość Matki Bożej Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia główniej patronki archidiecezji. Msze Święte godz. 7.00, 9.30 i 18.00
  2. Zachęcamy do udziału w czwartkowej Adoracji Najświętszego Sakramentu. Jest to doskonała okazja do modlitwy w ciszy. Nie ma ryzyka przebywania w tłumie. Można zająć dogodnie miejsce z dala od innych osób. Tak wiele spraw możemy w ciszy polecić Panu Bogu.
  3. W sobotę w wigilie wspomnienie świętej Cecylii patronki muzyki kościelnej. na Mszy Świętej o godz. 18.00 będziemy modlić się szczególnie za pana organistę Łukasza, chórek dziecięcy, schole: młodzieżową, dorosłych i gregoriańską oraz chór parafialny. Pragniemy wspólnie polecać się wstawiennictwu Św. Cecylii w coraz doskonalszym uświetnianiu liturgii w naszym kościele.
  4. W następną niedzielę będziemy obchodzili Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata kończącą rok liturgiczny.
  5. Z tyłu za ławkami można pobrać ciekawy listopadowy numer czasopisma Drogi Miłosierdzia. Jednym z jego tematów jest obecność Świętych w naszym życiu. Szczególnie polecamy wywiad na temat Carla Acutisa, młodego 15-letniego Świętego, który został beatyfikowany w październiku tego roku w Asyżu. Zachęcamy też do tekstów artykułów poświęconych obrazowi Matki Bożej Miłosierdzia z białostockiej katedry, z okazji nowenny i uroczystości Matki Bożej Ostrobramskiej, oraz Cudownemu Medalikowi - darowi Niepokalanej dla ludzkości, z okazji 190. rocznicy objawień Matki przy rue du Bac w Paryżu. Dowolną ofiarę za gazetę proszę wrzucić do skarbonki na kwiaty do kościoła, która znajduje się obok czasopism. Natomiast przy ołtarzach bocznych można jeszcze wziąć za dowaloną ofiarą nasz Kalendarz Parafialny na rok 2021.
  6. Wczoraj na Mszy Świętej o godzinie 18.00 zostały poświęcone opłatki wigilijne. Od jutra pan organista rozpocznie roznoszenie opłatków. Z racji na zaistniałą sytuację opłatki będą przekazywane bez wchodzenia do domów. Poniedziałek od godz. 9:00 Topilec z kolonią, od godz. 10:00 Zawady kolonie, a od 12:00 we wsi, Wtorek od godz. 9:00 Zaczerlany, od godz. 16:00 ul. Lipowa, Środa od godz. 9:00 Kościuki, od godz.16:00 ul. Białostocka, Czwartek od godz. 9:00 Majątek Rogowo, od godz.10:00 Rogówek, od godz. 14:00 Jeroniki, Piątek od godz. 9:00 Szyszkowizna i kol. Kościuki, od godz. 15:00 ul. Piaskowa od ostatnich numerów, ul. Lisia, Bobrowa i Sarnia, Sobota od godz. 9:00 Ogrodniki, od 11:00 Barszczewo kolonie, a od około 13:00 we wsi, Niedziela za tydzień od godz. 14:00 Sienkiewicze. Opłatki, także bezglutenowe, można również nabyć u pana organisty w przedsionku kościoła po każdej Mszy Świętej.

Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim obecnym wielu łask Bożych.

Archiwum
Strona główna | Kapłani | O stronie

    www.opoka.org.pl