powrót na stronę główną
 
 
Dzisiaj jest 10 Sierpnia 2022 r. Imieniny: Borys, Bogdan, Wawrzyniec

Ogłoszenia parafialne

32 Niedziela Zwykła 8.11.2020r.

Dziś przeżywamy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym w Republice Środkowoafrykańskiej.
  1. W sobotę rozpoczęliśmy w naszej parafii dziewięciodniową modlitwę, czyli nowennę przed Uroczystością NMP Ostrobramskiej Matki Miłosierdzia. Każdego dnia o godz. 17.30 będziemy modlić się przed Najświętszym Sakramentem następnie godz. 18.00 będzie sprawowana Msza Święta do Najświętszej Maryi Panny. Jest to odpowiedz ludzi wierzących na to co dzieje się w naszej ojczyźnie. Będziemy modlić się za przyczyną Matki Bożej Miłosierdzia, Pogromczymi mocy piekielnych o dar pojednania w naszej Ojczyźnie, uleczenia ran, ducha przebaczenia, wzajemnej miłości, szacunku i troski. Byśmy nie poddali się nienawiści i pogardzie. Sytuacja jest poważna, Światowy Zakon Szatana, postanowił przyzwać wszystkie moce piekielne przeciwko naszej Ojczyźnie. Na oficjalnej stronie internetowej zakonu poinformowano, że została odprawiona specjalna "czarna msza" przeciwko Polsce. Uczestniczyli w niej on-line sataniści z siedmiu krajów świata. Zapraszamy do wspólnej modlitwy o ochronę przez Matkę Bożą płaszczem jej opieki całego naszego kraju. Ci, którzy lękają się pójść do kościoła zachęcamy do modlitwy różańcowej w tej intencji we własnych domach.
  2. W niedziele, czyli w dniu dzisiejszym o godz. 17.30 członkowie Kół Żywego Różańca gromadzą się na modlitwie. W pozostałe dziewięć dni rozważania różańcowe czytają przedstawiciele innych wspólnot. Szczegółowy program podany jest na naszej stronie internetowej.
  3. We środę obchodzimy sto drugą rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Msze święte o godz. 8.00, 9, 30 i 18.00. Msza św. w intencji Ojczyzny odprawiona będzie o godz. 9.30. Oczywiście z racji na pandemie nie będzie poczt sztandarowych i uroczystego składania kwiatów. W związku z Świętem Niepodległości w całej Polsce organizowana jest akcja Niech flaga zawiśnie także w Twoim oknie! Nie zapomnijmy o wywieszeniu flag na swoich domach.
  4. 11 listopada przypada wspomnienie św. Marcina z Tours jest on patronem kapłana naszej parafii ks. Marcina Karłowskiego, dlatego o godz. 9.30 zostanie odprawiona w intencji solenizanta Msza Święta. Pamiętajmy również w osobistych modlitwach o ks. Marcinie.
  5. Zachęcamy do udziału w czwartkowej Adoracji Najświętszego Sakramentu. Jest to doskonała okazja do modlitwy w ciszy. Nie ma ryzyka przebywania w tłumie. Można zająć dogodnie miejsce z dala od innych osób. Życie codziennie niesie tak wiele trosk i kłopotów, warto je zanieść do Jezusa, który chce obdarzyć nas bożym pokojem.
  6. Planowany na dzisiaj VII Wieczór Pieśni i Piosenki Patriotycznej pt. Śpiewać każdy może, z przyczyn epidemiologicznych w tym roku nie odbędzie się.
  7. W związku z dniem solidarności z kościołem prześladowanym w Republice Środkowoafrykańskiej. Woluntariusze Rycerstwa Niepokalanej zbierają przed kościołem ofiary z do puszek na ten cel.
  8. Dyrektor Urzędu Statystycznego w Białymstoku uprzejmie informuje, że do 30 listopada 2020 r. na terenie całego kraju jest prowadzony Powszechny Spis Rolny 2020. Użytkownicy gospodarstw rolnych są zobowiązani do przeprowadzenia samospisu internetowego z wykorzystaniem interaktywnej aplikacji. W przypadku braku dostępu do Internetu można spisać się przez telefon, dzwoniąc na infolinię spisową. Samospisu można dokonać także w siedzibie Urzędu Miasta. Zorganizowane są w nich stanowiska spisowe. Można skorzystać również z pomocy pracowników gminy przy wypełnianiu formularza. Z respondentami, którzy nie spiszą się samodzielnie, skontaktuje się rachmistrz spisowy w celu przeprowadzenia wywiadu telefonicznego. Dla osób zainteresowanych ulotki są dostępne w Urzędzie Miasta.
  9. Z tyłu za ławkami po obu stronach jest do pobrania za darmo trochę egzemplarzy czasopisma „Dobre Nowiny”. Są tam ciekawe artykuły: Jak możemy pomagać naszym zmarłym? W Blasku Eucharystii oraz wiele innych interesujących artykułów. Natomiast przy ołtarzach bocznych można jeszcze wziąć za dowaloną ofiarą Kalendarz Seminaryjny na rok 2021.

Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim obecnym wielu łask Bożych.

Archiwum
Strona główna | Kapłani | O stronie

    www.opoka.org.pl