powrót na stronę główną
 
 
Dzisiaj jest 10 Sierpnia 2022 r. Imieniny: Borys, Bogdan, Wawrzyniec

Ogłoszenia parafialne

UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH
31 Niedziela Zwykła 1.11.2020 r.

Tradycyjnie dzisiejsze ofiary na tace przeznaczone są na potrzeby Archidiecezjalnego Seminarium Duchownego w Białymstoku.
  1. Dziś i jutro wszystkie Msze Święte i nabożeństwa odbywają się tylko w kościele. Przypominamy, że w tym roku z racji na epidemię wyjątkowo odpust zupełny można uzyskać przez cały listopad. Niezbędny jest stan łaski, przyjęcie Komunii Świętej, modlitwa w intencji Ojca Św. i nawiedzenie cmentarza. Warto z tego skorzystać, bowiem jest to bardzo wymierna pomoc duszom czyśćcowym. Na naszej stronie internetowej jest bardzo ciekawy artykuł w jaki sposób możemy pomagać duszom czyśćcowym.
  2. Jutro wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msza Święta o godz. 7.00, 9.30 i 11.00. Natomiast o godz. 18.00 Msza Święta z nieszporami za zmarłych fundatorów kościoła i wszystkich zmarłych kapłanów posługujących w ciągu minionych 561 lat w naszej parafii.
  3. Jutro godz. 11.00 będzie odprawiona Msza Święta za wszystkich wiernych zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu. Przed ołtarzem stoi koszyczek, do którego można wrzucać ofiary na tę mszę składkową za naszych zmarłych.
  4. Prosimy o zachowanie porządku na cmentarzu i wrzucanie śmieci do kontenerów, zaś wznoszących nowe nagrobki o zabieranie gruzu z terenu cmentarza. Pamiętajmy, że wygląd cmentarza jest świadectwem naszej wiary.
  5. Przyjmujemy jeszcze ofiary na wypominki - nabożeństwa wspominkowe będą odprawiane od wtorku o godz. 17.00 zaś o godz. 18.00 w intencji osób przypomnianych będzie sprawowana Msza Święta z nieszporami żałobnymi.
  6. Zachęcamy do udziału w czwartkowej Adoracji Najświętszego Sakramentu. Życie niesie tak wiele trosk i kłopotów, warto je zanieść do Jezusa.
  7. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Księża spowiadają od godz. 17,30. W sobotę o godz. 18.00 Msza święta wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP następnie wysłuchamy rozważanie pierwszo sobotnie i odmówimy część Różańca Świętego.
  8. We sobotę o godz. 18.00 rozpoczyna się w Bazylice Metropolitarnej w Białymstoku Nowenna Opieki N.M.P. Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia. W tym roku wszyscy łącza się z nowenną w swoich parafiach.
  9. W tym tygodniu z powodu koronowirusa zmarło czterech kałanów naszej archidiecezji. Pośród nich jest ks. Stanisław Szczepura wieloletni proboszcz parafii św. Wojciecha w Białymstoku. Przez ostatnie lata pomagał w naszej parafii przyjeżdżając z domu księży emerytów, aby służąc w sakramencie pokuty podczas rekolekcji. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.

Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim obecnym wielu łask Bożych.

Archiwum
Strona główna | Kapłani | O stronie

    www.opoka.org.pl