powrót na stronę główną
 
 
Dzisiaj jest 10 Sierpnia 2022 r. Imieniny: Borys, Bogdan, Wawrzyniec

Ogłoszenia parafialne

Uroczystość Rocznicy Poświecenia Naszego Kościoła 25.10.2019r.

Dlatego na ścianach obok ołtarza zapalone są dwie świece zwane zacheuszkami. Nasz kościół został konsekrowany przed 250 laty.
  1. Ze względu na obecną sytuację do końca listopada zawieszamy wtorkowe Msze Święte do Miłosierdzia Bożego, z tej racji pojawiły się 4 wolne intencje w najbliższe wtorki o godz.18.00, intencje Mszy Świętych możemy zapisać w kancelarii.
  2. W najbliższą środę swoje imieniny będzie obchodził nasz ksiądz arcybiskup Tadeusz, pamiętajmy o dostojnym solenizancie w naszych modlitwach.
  3. Jak w każdy czwartek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu.
  4. Za tydzień w niedzielę Uroczystość Wszystkich Świętych, w tym roku nie ma procesji na cmentarz po Mszy Świętej o godz.11, będzie natomiast odprawiona dodatkowa Msza Święta o godzinie 12.15.
  5. Z powodu pandemii przez cały listopad, a nie tylko w oktawie Wszystkich Świętych, można uzyskać odpust zupełny dla wiernych zmarłych. W dekrecie wydanym na polecenie papieża Franciszka przez urząd Penitencjarii Apostolskiej ogłoszono, że na wszystkie dni listopada rozszerzony został odpust udzielany tym, którzy odwiedzają cmentarze i modlą się za zmarłych. Na mocy watykańskiego dekretu osoby starsze, chore oraz pozostałe, które nie mogą opuścić domu, na przykład z powodu restrykcji nałożonych przez władze w ich miejscach pobytu, mogą uzyskać odpust zupełny na drodze duchowej łączności ze wspólnotą wiernych i modlitwy za zmarłych.
  6. Zachęcamy do udziału w Mszach Świętych w ciągu tygodnia, kiedy w kościele jest o wiele mniejsza liczba osób, oraz do regularnego korzystania z sakramentu pokut, tak byśmy nie zaniedbali duchowego obowiązku troski o zbawienie. W myśl słów „Cóż bowiem za korzyść odniesie człowiek, choćby cały świat zyskał, a na swej duszy szkodę poniósł?”.
  7. W kancelarii przyjmujemy kartki z wspominkami. Nabożeństwa wspominkowe będą odprawiane od wtorku 3 listopada do piątku 6 listopada o godz. 17.00.
  8. Na stolikach za ławkami możemy nabyć prasę katolicką.
  9. Ks. Proboszcz przebywający obecnie w szpitalu, czuje się coraz lepiej, dziękuje wszystkim za modlitwę, przesyła pozdrowienia i pamięć modlitewną.

Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim obecnym wielu łask Bożych.

Archiwum
Strona główna | Kapłani | O stronie

    www.opoka.org.pl